شاهکار مدیریتی شهرداری تهران برای جلوگیری از غافلگیری/ آگهی «شناسایی پیمانکار برف‌روبی» ۲ روز قبل از برف ۲۵ آبان! +سند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. اجتماعی
شاهکار مدیریتی شهرداری تهران برای جلوگیری از غافلگیری/ آگهی «شناسایی پیمانکار برف‌روبی» ۲ روز قبل از برف ۲۵ آبان! +سند

شاهکار مدیریتی شهرداری تهران برای جلوگیری از غافلگیری/ آگهی «شناسایی پیمانکار برف‌روبی» ۲ روز قبل از برف ۲۵ آبان! +سند

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
این آگهی که در ارگان رسمی شهرداری تهران درج شده حاکی از آن است که شرکت های واجد شرایط، ۱۰ روز فرصت دارند (یعنی تا اوایل آذرماه) با ارسال مدارک و بیان شرایط خود، در این مناقصه برف روبی برنده شوند.

به گزارش سرویس جامعه مشرق، شنبه ۲۵ آبان ماه روز خاصی برای شهروندان تهرانی بود چراکه بارش برف زیبای پاییزی، چهره پایتخت را کاملا دگرگون کرد، هرچند که معمولا تهرانی‌‌ها فرصت پیدا نمی‌‌کنند که از زیبایی‌های برف لذت ببرند زیرا بارش در شهر به معنای ماندن در ترافیک، نبود تاکسی و اتوبوس و گذراندن دقایق طولانی در خیابانها و اتوبانهاست. اگرچه سازمان هواشناسی در روزهای قبل اعلام کرده بود که روزهای شنبه و یکشنبه هفته گذشته در تهران بارش برف را خواهیم داشت، اما ظاهرا مدیران شهرداری تهران این موضوع را جدی نگرفته بودند و مانند همیشه در مواقع مهم و سر بزنگاه غافلگیر شدند.

ترافیک شدید در خیابان‌های مختلف شهر و نبود تجهیزات برف روبی، در اولین دقایق روز شنبه، ترافیک غیرقابل تحملی را ایجاد کرد به گونه‌ای که مسیرهایی که حتی در روزهای پرترافیک شنبه، ظرف ۱ ساعت طی می‌شد به چندین برابر افزایش یافت. از سوی دیگر، در سال‌‌های گذشته و با شروع فصل سرد، شهرداری در بزرگراه‌‌ها و خیابان‌‌های اصلی و فرعی، مخازن و کیسه شن تعبیه می‌‌کرد تا شهروندان از آن استفاده کنند اما شنبه هفته گذشته، خبری از این کیسه‌‌های شن نبود.

موضوع به قدری غیرقابل تحمل شده بود که سردار محمدرضا مهماندار رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نیز از ترافیک شدید خیابان‌‌های شمالی شهر خبر داد و گفت: با توجه به اینکه معابر شمالی تهران دارای شیب است و این شیب‌ها با بارش برف نیاز به برف‌روبی دارد و به دلیل عدم انجام دادن این موارد، تردد در معابر شمالی تهران با مشکل مواجه شده است. به گفته او در بزرگراه‌های شهید آبشناسان و شهید ستاری تردد خودروها کاملاً متوقف شده و خودروها در این معابر، امکان تردد نداشتند.

شاهکار مدیریتی شهرداری تهران برای جلوگیری از غافلگیری/ آگهی «شناسایی پیمانکار برف‌روبی» ۲ روز قبل از برف ۲۵ آبان! +سند - 4

سید محمود میرلوحی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز با انتقاد از غافلگیری شهرداری از بارش برف با وجود اعلام قبلی سازمان هواشناسی گفت: واقعیت امر این است که در مواجهه با بارش برف غافلگیر شده ‌ایم، این در حالی است که سازمان هواشناسی، اعلام کرده بود که شروع بارش از جمعه آغاز می‌‌شود. بنده از شهرداران مناطق یک و دو تهران موضوع را پیگیری کردم و این طور پاسخ دادند که دسترسی کامیون ‌ها برای خدمت ‌رسانی به دلیل ترافیک با مشکل روبه رو شد! میرلوحی دلیل غافلگیری شهرداری را همزمانی بارش با ترافیک صبحگاهی دانست و در پاسخ به اینکه مگر شهرداری از روز قبل خبر نداشت، پس چرا اقدامی صورت نگرفت؟ گفت: بله همه می‌‌دانستند. بنده الان ۳۰ سانت برف را در سطح شهر ملاحظه می‌کنم. متاسفانه گرفتاری ما این است که غافلگیر می‌‌شویم، شاید بهتر بود شهرداری دیشب مانور می‌ داد. کافی بود از دیشب یا پنج صبح شهرداری اقدامات و شن‌ریزی‌ها را انجام می‌‌داد. متاسفانه حتی به مردم هشدار ندادند که دستکم خودروها را بیرون نیاورند.

اگرچه برخی مدیران اصلی شهرداری تهران در روز شنبه، غافلگیری این نهاد را رد کرده و حتی با کنایه از ممکن نبودن تیراندازی به برف‌ها در آسمان سخن می‌گفتند، فقط خبر عزل دو شهردار ناحیه در روزهای بعد به گوش رسید؛ هرچند که ابعاد ماجرای روز شنبه ۲۶ آبان گستردتر از دو ناحیه از یک منطقه شهرداری بود. در این میان، سخنگوی اسلامی شهر تهران پرده دیگری از حواشی روز غافلگیری را تشریح کرد که در جای خود حائز اهمیت است. علی اعطا در نشست خبری خود گفت: برخی از همکاران می گفتند هشدارهای سازمان هواشناسی کافی نبوده اما ما به این نتیجه رسیدیم که قرارداد پیمانکاران برف روبی به موقع منعقد نشده است.

اعطا گفت: کلیت این موضوع از این قرار است که در فراخوانی که برای مناقصه داده شده به دلیل کاهش منابع مناطق پیمانکاران زیادی پای کار نمی آیند و باعث می شود قرارداد برف روبی به موقع منعقد نشده است. همین امر باعث می‌شود تا در زمان بارش برف، مناطق فقط به منابع خود شهرداری اکتفا می‌کنند و این باعث عدم آمادگی شهرداری مناطق می‌شود و باعث آن اتفاقات می‌شود.

خبری: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

شاهکار مدیریتی شهرداری تهران برای جلوگیری از غافلگیری/ آگهی «شناسایی پیمانکار برف‌روبی» ۲ روز قبل از برف ۲۵ آبان! +سند - 9

اعطا خاطر نشان کرد: این عامل یکی از عوامل جدی و تاثیر گذار در برف بود و البته خوب است این موضوع را هم در نظر داشته باشیم که در یکی دو روز اول بارش برف عوامل دیگری هم در ایجاد ترافیک نقش داشت. برای مثال یکی از مناطق می‌گفت ما سال گذشته ده میلیارد تومان برای برف روبی اعتبارات داشتیم اما امسال این اعتبار به ۵٫۸ میلیارد تومان رسیده است و همین امر باعث شده تا کسی پای کار قرارداد بستن نیامده است.

با این اوصاف به نظر می‌رسد شهردار تهران و سایر مسوولان این نهاد، در یک هفته گذشته موضوع عدم انعقاد قرارداد با پیمانکاران برف ‌روبی را می‌‌دانسته‌اند اما آنرا پنهان کرده و سخنی در این خصوص به زبان نیاوردند.

آگهی شناسایی پیمانکار برف روبی در ۲۳ آبان!

بر این اساس، بررسی‌های خبرنگار مشرق نشان می‌دهد روز ۵ شنبه ۲۳ آبان ماه یعنی ۲ روز پیش از بارش شدید برف در پایتخت، شهرداری یکی از مناطق اصلی درگیر در این بارش یعنی منطقه ۳ تهران، اقدام به درج آگهی مناقصه عمومی جهت انتخاب پیمانکار عملیات برف روبی در این محدوده کرده بود. این منطقه شهرداری، حدودا از جنوب تا اتوبان همت و بزرگراه رسالت، از غرب تا اتوبان چمران، از شرق تا خیابان پاسداران و بخشی از خیابان شریعتی، و شمال تا بزرگراه‌ های مدرس، صدر و چمران گسترده شده‌ است.

این آگهی که در روزنامه همشهری ارگان رسمی شهرداری تهران درج شده حاکی از آن است که شرکت های واجد شرایط، ۱۰ روز فرصت دارند (یعنی تا اوایل آذرماه) با ارسال مدارک و بیان شرایط خود، در این مناقصه برنده شوند که عملا زمان انتخاب شده، چند روز پس از بارش سنگین برف در تهران است.

شاهکار مدیریتی شهرداری تهران برای جلوگیری از غافلگیری/ آگهی «شناسایی پیمانکار برف‌روبی» ۲ روز قبل از برف ۲۵ آبان! +سند - 16

مدت زمان این مناقصه ۴ ماه در نظر گرفته شده که به نظر می‌رسد از آذرماه تا پایان اسفند را شامل می‌شود و هزینه پیش بینی شده برای آن مبلغ ۱۵ میلیارد ریال است. طبیعتا چنین مناقصه‌ای نمی‌تواند مربوط به پیش بینی و انتخاب پیمانکار برف روبی در شهرداری منطقه ۳ که شامل محدوده وسیعی از شمال تهران و مناطق درگیر در برف هفته گذشته است، در سال آینده باشد چراکه اگر چنین پیش بینی دقیقی در شهرداری تهران وجود داشت، حداقل هشدارها و اطلاعیه‌های روزهای قبل سازمان هواشناسی را جدی می‌گرفتند.

لذا با فرض منطقی انتخاب پیمانکار عملیات برف روبی منطقه ۳ تهران در سال جاری، زمان آگهی و فرآیند آن نشان می‌دهد حداقل برخی مناطق شهرداری تهران هیچ برنامه و پیمانکار مشخصی برای برف روبی معابر و شریان های اصلی پایتخت در روزهای گذشته نداشته اند و پس از گذشت ۱۰ روز از این آگهی (که دومین فراخوان مربوط به این موضوع است)، موضوع تازه به مرحله امضای قرارداد و پرداخت می رسید.

شاهکار مدیریتی شهرداری تهران برای جلوگیری از غافلگیری/ آگهی «شناسایی پیمانکار برف‌روبی» ۲ روز قبل از برف ۲۵ آبان! +سند - 20

محدوده وسیع شهرداری منطقه ۳ تهران

با توجه به بوروکراسی‌های اداری و عدم انتخاب پیمانکار در نوبت اول آگهی، شهروندان تهرانی حداقل در این منطقه مهم پایتخت که شامل خیابانها و بزرگراه‌های مهمی است، تا اواخر آذرماه توقع برنامه ریزی جدی و پیش بینی را نداشته باشند و همچون پیروز حناچی شهردار تهران در قضیه رفع آلودگی هوا -که دعا کرده بود باد در تهران بوزد تا مشکل حل شود- امیدوار به خورشید و باد و سایر عوامل فلک جهت حل مشکلاتشان باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
مهر گزارش می‌دهد؛ پیام مازند - ساری - روزهای تبلیغات یازدهمین دوره انتخابات از نیمه گذشت و بساط شام و ناهار صلواتی، مینی بوس‌های مجانی و برپایی همایش‌هایی با چاشنی موسیقی پاپ و جشن‌های مختلط گرم است. خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: پیام‌های بی شمار نامزدهای انتخابات در فضای مجازی و تماس‌های صوتی و تلفنی امان را بریده است، پیام را که می‌خوانی آمده است «همه دعوتید به جشن همدلی دکتر … در تالار… به صرف شام با حضور خواننده محبوب». فضای مجازی را مرور می‌کنی اوضاع وخیم‌تر از تبلیغات حقیقی است، نامزدها علنا به سیم آخر زده‌اند و از هر شیوه‌ای در حال بهره گیری هستند تا بتوانند خود را به صندلی سبز بهارستان برسانند. در حوزه انتخابیه غرب مازندران، پای شعر و شاعری هم به تبلیغات باز شده است و در ستاد یکی از کاندیداها، شاعر به اصطلاح پرآوازه این گونه شعر می‌سراید و دیگران به به می‌گفتند «به باغ می‌رود، ده به ده، مردمان کرد و عجم، همه به انتخاب تو به پا خواسته‌اند، شور و حالی برپاست… خبری در راه است». به هر سوی خیابان که می‌نگری، تمثال مبارک نامزدی هویدا است، درختان، تیرها و پست‌های برق، دیوارهای منزل اشخاص و دستگاه‌های دولتی، بیلبوردهای تبلیغاتی نامزدهایی شده‌اند که قرار است فردا با ورود به خانه ملت، قانون گرایی کنند و ناظر بر حسن اجرای قانون باشند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمالی‌نژاد صبح امروز در همایش طرح ملی مسکن با بیان اینکه همواره یکی از چالش‌های کشور نظام شهری بوده است، گفت: متأسفانه نظام شهری ما از بیماری سندروم کلان شهری رنج می‌برد که نتیجه مهاجرت گسترده مردم از روستاها به شهرها و سپس از شهرهای میانی به کلان شهرها بوده و در دهه ۸۰ این مهاجرت‌ها به اوج خود رسید. وی ادامه داد: در زمانی که مسکن مهر اجرا می‌شد همواره یکی از دغدغه‌های نظام شهری این بود که اقداماتی انجام شود تا در کنار ساخت مسکن، نظام شهری دچار آسیب نشود این موضوع باید در زمان اجرای طرح ملی مسکن نیز مدنظر قرار گیرد. معاون وزیر کشور با اشاره به سرشماری سال ۹۵ گفت: در این سرشماری برای نخستین بار از تکنولوژی‌هایی برای تبادلات جمعیتی استفاده شد که در نتیجه آمار دقیقی از مهاجرت‌ها به دست آمد. رئیس سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور یادآور شد: بر اساس این آمارها استان تهران دیگر جزو استان‌های مهاجرپذیر نیست و شهر تهران دارای مهاجرت منفی شد به گونه‌ای که مردم ساکن در شهر تهران به شهرستان‌های استان مهاجرت کردند. جمالی نژاد افزود: چهار شهر کرج، رشت، شیراز و قم مهاجرپذیرترین شهرهای ایران به حساب می‌آیند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
در این مقاله ۶ ورزش چربی سوزی که برای شروع عالی هستند همراه با دفعات تکرار آن‌ها در ابتدای برنامه آورده است. چربی سوزی با پلانکروی زمین دراز بکشید و ساعد را روی زمین قرار دهید در حالی که آرنج درست زیر شانه‌ها قرار گرفته باشد. چربی سوزی با کرانچ دوچرخهروی زمین دراز بکشید و دست‌ها را در کنار بدن قرار دهید. برای سوزاندن چربی و سالم بودن باید مداوم ورزش کنید و بهترین زمان برای ورزش کردن زمانی است که بتوانید به طور موثر ورزش کنید. معایب ورزش هنگام غروببعد از یک روز کاری سخت ممکن است خسته باشید و انرژی کافی برای ورزش کردن نداشته باشید.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - در پی فوت دو بیمار در بیمارستان کامکار قم دانشگاه علوم پزشکی قم با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هیچ شواهدی مبنی بر ابتلا به بیماری کرونا در این دو نفر دیده نشده استتوضیح درباره فوت دو بیمار در قمدر اطلاعیه علوم پزشکی قم آمده است: به دنبال فوت ۲ بیمار با عوارض تنفسی در یکی از مراکز درمانی قم، به استحضار می‌رساند تاکنون هیچ گونه شواهدی تشخیصی مبنی بر ابتلا به بیماری کرونا دیده نشده است. در ادامه این اطلاعیه آمده است: ضمنا دو بیمار فوت شده هیچ گونه مسافرت خارج از کشور یا تماس مشکوکی نداشته‌اند. در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: شایان ذکر است، تمامی مراکز درمانی استان در آماده باش کامل به سر برده و جای نگرانی از سوی همشهریان نیست. در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: ضمن تکذیب کلیپ منتشره در فضای مجازی، همانگونه که مسولان وزارت بهداشت و درمان و رییس دانشگاه علوم پزشکی قم اشاره کرده است، به اطلاع مردم عزیز استان قم می‌رسانیم تاکنون هیچ مورد مثبت کرونا مشاهده نشده است. در پایان این اطلاعیه افزوده شده است: رعایت اصول بهداشتی و شستشوی دست از جمله مسائلی مورد تاکید است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - در پی فوت دو بیمار در بیمارستان کامکار قم دانشگاه علوم پزشکی قم با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هیچ شواهدی مبنی بر ابتلا به بیماری کرونا در این دو نفر دیده نشده استتوضیح درباره فوت دو بیمار در قمدر اطلاعیه علوم پزشکی قم آمده است: به دنبال فوت ۲ بیمار با عوارض تنفسی در یکی از مراکز درمانی قم، به استحضار می‌رساند تاکنون هیچ گونه شواهدی تشخیصی مبنی بر ابتلا به بیماری کرونا دیده نشده است. در ادامه این اطلاعیه آمده است: ضمنا دو بیمار فوت شده هیچ گونه مسافرت خارج از کشور یا تماس مشکوکی نداشته‌اند. در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: شایان ذکر است، تمامی مراکز درمانی استان در آماده باش کامل به سر برده و جای نگرانی از سوی همشهریان نیست. در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: ضمن تکذیب کلیپ منتشره در فضای مجازی، همانگونه که مسولان وزارت بهداشت و درمان و رییس دانشگاه علوم پزشکی قم اشاره کرده است، به اطلاع مردم عزیز استان قم می‌رسانیم تاکنون هیچ مورد مثبت کرونا مشاهده نشده است. در پایان این اطلاعیه افزوده شده است: رعایت اصول بهداشتی و شستشوی دست از جمله مسائلی مورد تاکید است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
به دلیل بارش برف؛ عصر کرد - سنندج – به دلیل بارش برف و برودت هوا، مدارس ابتدایی شهرستان بیجار در نوبت صبح امروز سه شنبه تعطیل اعلام شد و مدارس شهرستان سقز نیز با یک ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز می‌کنند. به گزارش خبرنگار مهر و بر اساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش کردستان، به دلیل بارش برف، لغزندگی معابر و برودت هوا، بر اساس پیشنهاد مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق تابعه و موافقت فرمانداران محترم، امروز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه ۹۸ تعدادی از مدارس استان در نوبت صبح تعطیل و یا با تاخیر آغاز می‌شود. بر این اساس مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی سطح شهر و روستا در شهرستان بیجار در نوبت صبح امروز سه شنبه تعطیل است. کلیه مدارس سطح شهر و روستا در شهرستان سقز و منطقه زیویه امروز سه شنبه با یک ساعت تاخیر آغاز می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 ماه قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 ماه قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 ماه قبل

شکایت رسمی فرهاد مجیدی از همبازی سابقش به دلیل تهمت دوپینگ!

ورزش ۱۱3 ساعت قبل

ابلاغ مصوبه تمدید مهلت ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک

قدس آنلاین3 ساعت قبل

اصولگرایان پیروز انتخابات تهران نمی‌شوند/بیش از دو سوم کرسی‌های مجلس برای جریان اصولگرایی کنار گذاشته شده است

اعتمادآنلاین4 ساعت قبل

پالم وارداتی، یارانه‌ می‌گیرد؛ دانه روغنی تولید داخل زیر تیغ است

قدس آنلاین4 ساعت قبل

«تصمیم چند نفره» نامش «ائتلاف» نیست

اعتمادآنلاین4 ساعت قبل

«عدم مشارکت مردم در انتخابات» به مشکلات کشور می‌افزاید

ایسنا4 ساعت قبل

اعتراض علیه احداث خط لوله گاز در کانادا

مهر4 ساعت قبل