بهتر بود طرح پارلمان اصلاحات را زمین نمی‌زدند/ برابری احزاب و افراد در طرح سرا خنده‌دار است/ برای اینکه متهم به وحدت‌شکنی نشویم در شورای عالی ماندیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

بهتر بود طرح پارلمان اصلاحات را زمین نمی‌زدند/ برابری احزاب و افراد در طرح سرا خنده‌دار است/ برای اینکه متهم به وحدت‌شکنی نشویم در شورای عالی ماندیم

ایلناخبرگزاری ایلنا |
دبیرکل حزب اراده ملت ضمن انتقاد از شاکله شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تاکید کرد که طرح سراپر از ایراد و ابهام است و توان اجرا شدن ندارد.

بهتر بود طرح پارلمان اصلاحات را زمین نمی‌زدند/ برابری احزاب و افراد در طرح سرا خنده‌دار است/ برای اینکه متهم به وحدت‌شکنی نشویم در شورای عالی ماندیم - 1

احمد حکیمی‌پور کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در واکنش به اینکه آیا سخنان آقای روحانی در مورد فسادهای میلیاردی و گوشزد او به قوه‌قضاییه در برخورد با آنها درست است، اظهار کرد: معتقد هستم کشمکش و بگو مگوهایی که بین مسئولان کشور شکل می‌گیرد، به نفع کشور نیست؛ سران قوا اگر در موضوعی ابهام و سوالی دارند در جلسات دوره‌ای که با یکدیگر انجام می‌دهند آن را مطرح و رفع ابهام کنند. کشیده شدن چنین مسائلی در بطن جامعه و متن مردم کار درستی نیست، چرا که مثل دوره آقای احمدی‌نژاد و اتفاق‌هایی که افتاد باعث ایجاد تنش‌هایی در جامعه می‌شود و مردم از آن آسیب می‌بینند.

وی افزود: معتقدم رئیس‌جمهور، رئیس قوه قضاییه یا رئیس مجلس و دیگر سران کشور اگر ابهامی دارند در جلسات خود آن را مطرح کنند؛ آنها این مطالب را در حالی مطرح می‌کنند که حتی برای ارتباط‌گیری با یکدیگر تلفن سیاسی دارند و می‌توانند به صورت مستقیم با یکدیگر صحبت کنند.

دبیرکل حزب اراده ملت در پاسخ به اینکه گفته می‌شود رئیس جمهور سعی می‌کند فضایی را که علیه او ایجاد شده است و ممکن است منجر به مجلسی مخالف او بیانجامد و دو سال باقیمانده او را سخت کند، را مدیریت کند گفت: این موضوع درست است اما در مسئله مبارزه با فساد، سیاسی و جناحی شدنش، ضرر است. خود قوه قضاییه معتقد است که برخوردها جناحی نیست و من معتقدم که نباید در این مورد زود قضاوت کرد و باید مقداری زمان به آنها بدهیم ولی به طور کلی از رویکرد قوه قضاییه استقبال می‌کنیم.

عضو پیشین شورای‌شهر تهران درباره اینکه در حال حاضر برخوردهای قوه قضاییه مبارزه با مفسد و نه فساد است، گفت: وظیفه قوه قضاییه این است که مفسد و کسی که جرم مرتکب شده است را مجازات کند و مبارزه با فساد باید درون دستگاه‌ها و سیستم‌های دیگر مورد بررسی قرار بگیرد و آنها اجازه شکل‌گری فساد ندهند؛ قبل از به وجود آمدن فساد، قوه قضاییه نقشی ندارد و تنها مسئولیتش برخورد با مجرم و متهم است.

حکیمی‌پور با بیان اینکه وظیفه دستگاه‌های اجرایی و ارگان‌هایی که پول در اختیار دارند، این است که نظامی که فسادخیز نباشد طراحی کنند، تاکید کرد: پیشگیری وظیفه دستگاه‌هایی است که پول در اختیار دارند در عین حال قوه قضاییه می‌تواند به صورت درون دستگاهی، از فساد جلوگیری کند، اما در کل کشور نمی‌تواند؛ حتی سازمان بازرسی فرآیندها را می‌بیند. باید فرآیندها به شکلی باشند که فساد شکل نگیرد و وظیفه همه دستگاه‌ها و قوا همین موضوع است.

دبیرکل حزب اصلاح‌طلب اراده ملت در ادامه ضمن مخالف با طرح سرا گفت: بزرگترین مشکل طرح این است که تحزب را تضعیف می‌کند. گفته می‌شود که این در راستای تحزب است اما درست نیست. چگونه ممکن است که یک عضو حقیقی بیاید و شبکه‌سازی کند در حالی که شبکه‌سازی برای احزاب است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی اضافه کرد: اگر افراد حقیقی می‌توانند شبکه‌سازی کنند چرا حزب تشکیل نمی‌دهند و چرا عضو حزبی نمی‌شوند؟ در این طرح، حزب شبکه خود را معرفی می‌کند و فرد حقیقی هم شبکه خود را؛ یعنی یک حزب با یک فرد برابری می‌کند؟! کارکردشان یکی است؟ خنده‌دار است!

این کنشگر سیاسی با بیان اینکه ما چهار سال است می‌گوییم که ساختار شورای عالی اصلاح‌طلبان غلط است یادآور شد: کم کم گوش شنوا پیدا می‌شود؛ اگر به نامه‌ای که سال ۹۴ بعد از انتخابات مجلس دهم به دبیران کل احزاب نوشتیم گوش داده می‌شد اکنون شرایط دیگری وجود داشت؛ در آن نامه نوشتیم که روش شورای عالی غلط است و گفتیم در این شرایط بستن لیست‌ها با مهندسی انجام شده و به صورت رفاقتی، شراکتی و وراثتی بسته می‌شوند.

وی افزود: طرح سرا هم همین‌گونه است؛ انواع و اقسام ایرادهای فنی و اجرایی دارد. لزومی ندارد که افراد اصلاح‌طلب خود و شماره ملی‌شان را معرفی کنند، چرا که برخی در ارگان‌ها مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند و ایراد دیگر این است که از کجا راستی‌آزمایی می‌شود که کدهای ملی‌ که ارائه شده درست است؟ برای اینکه متوجه صحت آنها بشویم باید به اداره ثبت مراجعه کنیم که این غیرممکن است و آنها پاسخگو نخواند بود.

حکیمی‌پور در مورد راهکار درست گفت: دو سال روی طرح مجمع و پارلمان اصلاحات کار کردیم، بهتر بود که آن را زمین نمی‌زدند. در آن زمان دوستانی که فکر می‌کردند منویاتشان اجرا نمی‌شود تهدید به خروج و پارلمان را زمین‌گیر کردند. پارلمان اصلاحات می‌توانست جامعیت لازم را داشته باشد.

نماینده اسبق مجلس در پاسخ به اینکه حتی بدنه جریان اصلاح‌طلبی به شورای عالی نقد دارند اما گوش شنوایی نیست، گفت: مسئول این موضوع من نیستم. خودمان نیز از اول اعتراض داریم و فقط برای اینکه نگویند وحدت‌شکن و مخالف هستیم، نمایندمان در شورای عالی شرکت دارد اما نقدمان را نیز داریم و در جلسات بحث می‌کنیم.

وی در مورد اینکه آیا حزب کارگزاران مخالف اصلی پارلمان اصلاحات بود، گفت: نه، مخالف پارلمان آنها نبودند. اما متاسفانه کارگزاران مقداری اشتباه کرد و برای تضعیف شورای هماهنگی همسویی کرد؛ نماینده‌ حزب نیز برای تشکیل شورای عالی عجله کرد، در حالی که نظر آقای کرباسچی غیر از‌ آن بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ حضور آشوبگران نفوذی در لبنان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
پس از اتفاقات رخ داده اکثر گروه‌ها و جناح‌های لبنان، اقدام آشوبگران در تخریب اموال عمومی و حمله به نیروهای امنیتی و مردمی را محکوم کردند.

واقعیت یک ویدئو …

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
این خانم در ویدیوی پنج دقیقه‌ای که از اتاق نشیمن خانه‌اش ساخته به جامعه آمریکا می‌گوید گول حرف رسانه‌های آمریکا را در غیرقانونی خواندن ترور سلیمانی نخورند. او می‌گوید از اینکه می‌بینم ماشین تبلیغاتی و رسانه‌های ایران از قاسم سلیمانی تجلیل می‌کنند کاملا عصبانی هستم. اما پشت پرده این ویدوی ساده چیست؟ وقتی رسانه‌های معتبر دنیا به دنبال کشف واقعیت این ویدیو رفتند به نکات قابل تاملی دست یافتند. ارتش آزاد همان گروه مسلحی است که لیبی را جهنم کرده و یکی از علل برپا شدن بازار‌های برده فروشی در این کشور شده است. کسی که همکاری تنگاتنگی با این اتاق فکر دارد که طرح بولتون برای مسلح کردن قومیت‌ها جهت تجزیه ایران را تهیه و به کاخ سفید برد.

دخالت امریکا و اسرائیل در شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی فاش شد + فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
با این وجود، آنچه در ظاهر به آن پرداخته شده تاکید بر این بوده که شلیک موشک یک خطای انسانی بوده است اما این حادثه شامل برخی عناصری بوده که هنوز توضیح شفافی در این خصوص داده نشده است. موشکی که موجب سقوط هواپیمای اوکراینی شدند ساخت روسیه است که ناتو آن را SA-۱۵ می‌شناسد و روس‌ها نام Tor به آن داده‌اند. یکی از این اقدامات همان دستکاری کردن سیستم دفاعی است که به معنای فریب دادن اپراتور است. ایالات متحده توانایی جنگ سایبری و الکترونیکی را برای سیگنال‌های ترافیکی و هم برای تغییر در هواپیماهای حمل و نقل هوایی دارد. اما داستان جالب‌تر علاقه نیویورک تایمز و برخی از رسانه‌های همسو با سیاست‌های ایالات متحده به عکس‌ها و فیلم‌های ویدئویی لحظه شلیک و اصابت موشک به هواپیمای اوکراین است که لحظه به لحظه قبل از شلیک موشک تا زمان اصابت را در نقطه‌ای خاص و غیرقابل پیش بینی نشان می‌دهد.
الفالف21 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفت: در رد صلاحیت بعضی نمایندگان فعلی و نمایندگان ادوار از جانب سخنگوی شورای نگهبان مطلبی در رسانه‌ها منتشر شد که علت رد صلاحیت‌ها را عمدتا مربوط به سوء‌استفاده‌های اقتصادی می‌دانست. این مطلب درست نیست، چرا که نامه‌های هیات نظارت به نمایندگان و علت‌های ذکر شده در این نامه‌ها به بندهایی اشاره دارد که مربوط به بحث اقتصادی نیست. البته بعضی اینگونه بوده است، چرا باید مطلب درست منعکس نشود که بیگانگان از آن سوء‌استفاده کرده و نظام متهم به فساد شود.

پاسخی به حاشیه سازی‌های اخیر اردکانیان: برنامه رییس مجلس، بازدید از مناطق سیل زده بود/ ما از فرصت حضور ایشان در استان برای افتتاح طرح آبرسانی استفاده کردیم

الفالف18 ساعت قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۴۵ ۳۹۸۱۰۲۹۰۸۷به گزارش الف، وزیر نیرو به حاشیه سازی در فضای مجازی درباره افتتاح طرح آبرسانی توسط رییس مجلس در سیستان و بلوچستان پاسخ داد. فیلم را ببینیدگفتنی است د کتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی (۲۳ دی ماه) در پی بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان و برخی نقاط دیگر در جنوب شرقی کشور که به آب‌گرفتگی مشکل‌ساز برای مردم و در مواردی ویرانگر و خسارت‌بار انجامید، عازم سیستان و بلوچستان شد. رییس قوه مقننه در بدو ورود مورد استقبال رسمى استاندار و مقامات استان قرار گرفت و جمع خبرنگاران هدف از سفر خود به این استان را وقوع سیل اخیر در این استان عنوان کرد. دکتر لاریجانی ادامه داد: با توجه به گزارش‌های واصله از استان درباره سیل اخیر، مجموع نیازهای فوری استان و سایر نیازهای استان در زمینه زیرساخت‌ها از جمله ساخت راه آهن، بزرگراه‌ها و همچنین ایجاد اشتغال از دیگر اولویت‌های این سفر است. وی بازسازی منازل، تعمیر و نوسازی زیرساخت‌ها را اولویت اصلی در این شرایط برشمرد و تاکید کرد: خسارات وارده ناشی از سیل اخیر در حوزه کشاورزی نیز نیازمند برآورد و رسیدگی است.

دلیل استعفای ناگهانی نخست وزیر روسیه چه بود؟

همشهریهمشهری10 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر