توسعه ارتباط علمی اقلیم کردستان با دانشگاه‌های ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
توسعه ارتباط علمی اقلیم کردستان با دانشگاه‌های ایران

توسعه ارتباط علمی اقلیم کردستان با دانشگاه‌های ایران

مهرخبرگزاری مهر |
وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی اقلیم کردستان بر آمادگی و علاقه‌مندی وزارت علوم اقلیم کردستان برای توسعه همکاری‌ها با دانشگاه کردستان و سایر دانشگاه‌های کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، رحمت صادقی، رئیس دانشگاه کردستان با وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی اقلیم کردستان عراق دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که در وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی اقلیم کردستان عراق در اربیل برگزار شد، رئیس دانشگاه کردستان به نمایندگی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دعوت‌نامه رسمی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری را تقدیم دکتر آرام محمد قادر وزیر علوم اقلیم کردستان عراق کرد.

وی همچنین پیشنهادهای وزارت علوم ایران به وزارت علوم اقلیم کردستان به منظور توسعه همکاری‌ها را مطرح کرد.

رئیس دانشگاه کردستان سپس ضمن تاکید بر سابقه ارتباطات فرهنگی و علمی بین جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان، به معرفی پتانسیل‌ها و توانایی‌های دانشگاه کردستان پرداخت.

رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به دستاوردهای این دانشگاه در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی، بر علاقه‌مندی دانشگاه کردستان برای توسعه ارتباط با دانشگاه‌های اقلیم کردستان در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

آرام محمد قادر، ضمن ابراز خوشحالی از انجام بخشی از تحصیلات خود در شهر مریوان ایران، به خدمات جمهوری اسلامی ایران به اقلیم کردستان عراق در برهه‌های مختلف زمانی اشاره کرد.

وی ضمن تبریک به دانشگاه کردستان برای دستاوردهای اخیر، آمادگی و علاقه‌مندی وزارت علوم اقلیم کردستان برای توسعه همکاری‌ها با دانشگاه کردستان و سایر دانشگاه‌های ایران را اعلام کرد.

وزیر آموزش عالی اقلیم کردستان با اشاره به پیشنهادات وزارت علوم ایران؛ از پیشنهاد اعطای بورس تحصیلی به ۲۰ درصد متقاضیان تحصیل در ایران تشکر کرد.

آرام محمد قادر ایجاد شعب دانشگاه‌های ایران در اقلیم کردستان و ایجاد رشته‌های زبان فارسی و ایران‌شناسی را مستلزم فراهم کردن بستر علمی و عملیاتی مناسب دانست.

وی با اشاره به علاقه خود به شعر و فرهنگ ایرانی، سخنان خود را با بیان شعری از حافظ شیرازی به پایان برد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جشنواره فیلم و موسیقی فجر

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
بسته این هفته کلاکت به جشنواره فیلم فجر و سرود قسم به خون سلیمانی میپردازد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کلاکت این هفته به موضوعاتی چون جشنواره فیلم تئاتر و موسیقی فجر و سرود قسم به خون سلیمانی پرداخته است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، احمد شرف خانی در گفتگوی ویژه قرآنی با موضوع ظلم ستیزی در قرآن و روایات گفت:: در قرآن ۲۹۰ آیه درباره ظلم ستیزی و ستمکاری آمده است این آیات به سه قسمت ظلم به خدا، ظلم به خود و نفس انسان و ظلم به دیگران تقسیم می‌شود. وی با بیان اینکه بدترین و بزرگترین ظلم، شرک است گفت:: بزرگترین ظلم شریک قرار دادن برای خداست و همچنین تکذیب آیات و شکستن حریم خدا از جمله بزرگترین ظلم‌ها است. کارشناس دینی گفت:: از بین ظلم‌ها ظلم عقیدتی بالاترین است، زیرا اگر انگیزه و فکرت ظلم کردن باشد بالاترین ظلم محسوب می‌شود، امیر المومنین حضرت علی (ع) می‌گویند ما سه ظلم داریم که برخی از آن‌ها را خدا می‌بخشد و برخی که ظلم به دیگران است بخشیده نمی‌شود. شرف خانی تصریح کرد: در عرصه اجتماعی مهمترین شاخص ولایت الله اصل عدل و ظلم است که در ولایت طاغوت اصل حکومت استکبار، ظلم است. وی گفت:: در حکومتی که عدالت صورت گیرد ظلم ستیزی اتفاق می‌افتد در حکومت اسلامی نباید اجازه دهیم ظلم صورت گیرد امروز شاخصه اصلی حکومت اسلامی عدالت است و اگر این امر محقق نشود ظلم صورت می‌گیرد.

فن آوری در دانشگاه امیر کبیر

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل

پاییز پنجاه سالگی

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کتاب پاییز پنجاه سالگی از مجموعه کتب خاطرات همسران شهدای مدافع حرم در سیصدو دهمین مراسم شب خاطره، با یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با حضور جمعی از فرماندهان جبهه مقاومت، مسئولان کشوری و لشکری در تالار اندیشه حوزه هنری رونمایی شد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

زندگی به رنگ امید

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل

همدلی با محور شهید سلیمانی و جشنواره‌های هنری فجر

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
بسته فرهنگیهمدلی با محور شهید سلیمانی و جشنواره‌های هنری فجربسته فرهنگی این هفته اختصاص دارد به؛ برگزاری کنگره سربداران با عنوان عقیق سلیمانی؛ همدلی هنرمندان حوزه‌های مختلف در جشنواره‌های فجر و نمایشگاه چهل سال آثار نگارگری پس از انقلاب اسلامی.

نظرها

اخبار بیشتر