کابوس‌های وحشتناک این زن تهرانی را رها نمی‌کند / او شاهد بریده شدن گلوی دو دختر جوانش بود + عکس و فیلم گفتگو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. حوادث

کابوس‌های وحشتناک این زن تهرانی را رها نمی‌کند / او شاهد بریده شدن گلوی دو دختر جوانش بود + عکس و فیلم گفتگو

رکناخبرگزاری رکنا |
حوادث رکنا: مادر هنوز از شوهر سابقش می ترسد او کابوس دارد و اصرار می کند قاتل دختران و پدر و مادرش قصاص شود.

کابوس‌های وحشتناک این زن تهرانی را رها نمی‌کند / او شاهد بریده شدن گلوی دو دختر جوانش بود + عکس و فیلم گفتگو - 1

حجم ویدیو: 14.68M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۲:۱۵

به گزارش رکنا، ساعت یک بامداد ۲۴ مهر گذشته راز جنایتی در شرق تهران فاش شد که در آن مرد ۴۷ ساله‌ای به نام منصور دست به قتل عام فجیعی زده بود.

منصور ۲ دختر جوانش، پدر و مادرزنش را به طرز هولناکی به قتل رسانده بود و بعد دست به خودکشی زده بود که زنده ماند.

قتلگاه در خیابان نصر سوم اتوبان شهید محلاتی رخ داده بود اجساد پدرزن ۷۹ ساله و مادرزن ۷۰ ساله در سالن پذیرایی غرق خون و در اتاق خواب اجساد ساناز۱۷ ساله و سولماز ۱۹ ساله روی تخت خوابشان افتاده بودند.

منصور در زمانیکه همه اعضای خانواده‌اش البته در غیاب همسر مطلقه‌اش خواب بودند با چاقو اقدام به بریدن گلوی دختران و پدر و مادرزنش کرده است.

کابوس‌های وحشتناک این زن تهرانی را رها نمی‌کند / او شاهد بریده شدن گلوی دو دختر جوانش بود + عکس و فیلم گفتگو - 9

اعتراف قاتل بی رحم

منصور گفت: من وهمسرم بعد از طلاق باهم صیغه شدیم اما او دیگر من را نمی خواست حتی گل خریدن من را مسخره کرد تا اینکه قهر کرد. شب قتل به بهانه اینکه قصد دارم به شهرهای شمالی بروم و ویلایم را بفروشم از پدر و مادر همسرم خواستم تا به خانه مان بیایند تا دخترانم تنها نباشند .همان شب ابتدا سعی کردم با شیر موز آنها را بی هوش کنم سپس با چاقو یکی پس از دیگری را کشتم.

این مرد روز سه شنبه در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد که همسر سابق منصور برای قتل ۲ دختر و مادرش درخواست دیه کرد اما برای قتل پدرش خواستار قصاص منصور شد.

سپس منصور در جایگاه دفاع قرار گرفت و در حالیکه در گذشته به قتل دختران و پدر و مادرزنش اعتراف کرده بودادعا کرد بی گناه است و نمی‌داند قاتل کیست؟!

ناگفته‌های مادر خانواده

هنوز شوکه است دلتنگ دختران، مادر و پدرش است:

چطور متوجه قتل عام خانواده‌ات شدی؟

روز حادثه به پدر و مادرم و دخترانم زنگ زدم اما کسی جواب نداد و با گذشت زمان نگران شدم همان روز به خانه شوهرم رفتم کلید ساختمان را داشتم، وارد حیاط خانه شدم، خودروی منصور نبود، خودم را پشت در خانه رساندم، صدایی به گوش نمی‌رسید و احتمال دادم که همگی به شمال رفتند و دیگر داخل خانه نشدم.

کابوس‌های وحشتناک این زن تهرانی را رها نمی‌کند / او شاهد بریده شدن گلوی دو دختر جوانش بود + عکس و فیلم گفتگو - 19

به پلیس زنگ زدی؟

بله، چون منصور قصد داشت مرا به هر راهی که شده به خانه بازگرداند و احتمال دادم او با ربودن اعضای خانواده‌ام سعی دارد مرا به خانه بکشاند.

در کلانتری چه شد؟

نگاه‌ها روی من سنگینی می‌کرد و بعضی از ماموران همدیگر را نگاه می‌کردند و به آرامی می‌گفتند این زن مادر بچه‌ها است.

چطور متوجه ماجرا شدی؟

برادرم مرا به حیاط کلانتری کشاند و بعد از کلی سکوت و داستانسرایی ماجرای قتل فرزندانم به دست پدرشان را خبر داد و درباره سرنوشت پدر و مادر ادعا کرد که آنها در بیمارستان هستند اما با گذشت زمان همه ماجرا را شنیدم.

با منصور ازدواج سنتی داشتی یا همدیگر را می‌شناختید؟

۱۷ ساله بودم که همراه منصور در یک مطب کار می‌کردم و من به عنوان منشی آنجا مشغول به کار بودم و خیلی زود منصور به خواستگاری‌ام آمد و با هم ازدواج کردیم.

با منصور اختلاف داشتی؟

منصور دست بزن داشت اما همیشه سکوت کردم و حتی بعد از تولد فرزندمان نیز این اختلافات بیشتر شد و منصور از من بیشتر فاصله می‌گرفت.

چند سال قبل از همسرت طلاق گرفتی؟

سال ۹۳ از منصور جدا شدم.

چرا ساناز و سولماز با پدرشان بودند؟

منصور ادعا کرد که خوب نیست که دخترانم و من در یک خانه تنها زندگی کنیم به همین خاطر فرزندانم را از من گرفت و به خانه خودش برد.

چطور باز با آنها زندگی کردی؟

منصور تهدید کرد اگر به خانه‌اش بازنگردم دیگر اجازه نمی‌دهند فرزندانم را ببینم و دخترانم را به خارج از کشور می‌برد و دیگر دستم به آنها نمی‌رسد به همین خاطر مجبور شدم به خانه منصور بازگردم.

دوباره به عقدش در آمدی؟

قرار بود با هم عقد کنیم اما منصور هر روز بهانه‌ای می‌آورد و نتوانستیم در این ۴ سال عقد کنیم.

تغییر در زندگی ات رخ داد؟

نه، منصور همچنان دست بزن داشت و همیشه با هم درگیر می‌شدیم و من بخاطر فرزندانم مجبور به ادامه زندگی بودم.

منصور ادعا کرده به او خیانت کردی؟

خبری: اخبار حوادث ایران

نه، دروغ است. خودش خیانتکار بود.

خیانت؟!

قبل از جدایی، منصورخیانت‌هایش را کتمان می‌کرد اما بعد از طلاق و زندگی مجدد بدون هیچ ترسی وقتی می‌فهمیدم با زنان دیگر در رابطه است هیچ حرفی نمی‌زد و به کارهایش ادامه می‌داد.

تا قبل از دادگاه از منصور خبر داشتی؟

چند روز بعد از اینکه به زندان رفت در خانه بودم که تلفن خانه‌ام به صدا در آمد که وقتی گوشی را برداشتم منصور از پشت خط که در زندان بود گفت دخترانت از تو متنفر بودند و نمی‌خواستند با تو زندگی کنند.

حرفش درست بود؟

من و دخترانم به همدیگر وابسته بودیم و حرف‌هایی که منصور می‌زد دروغ بود.

شنیدم چند بار دست به خودکشی زدی؟

روزهای اول از نظر روحی و روانی به هم ریخته بودم و تحمل این همه غم را نداشتم.

شرایط چطور است؟

تحت نظر پزشک هستم و توانستم کمی آرام شوم.

شنیدم ادامه تحصیل دادی؟

بله، به یاد دخترم که دانشجوی حقوق بود شروع به تحصیل کردم و بتازگی در دانشگاه و در رشته حقوق قبول شدم.

تصمیم به بخشش نداری؟

باور نمی‌کنید آنقدر از منصور می‌ترسم که برخی مواقع فکر می‌کنم از زندان فرار کرده و می‌خواهد به سراغم بیاید، من تا حکم اجرا نشود به آرامش نمی‌رسم.

منصور را در دادگاه دیدی؟

بله، حال خوبی نداشتم و فقط یک لحظه دیدمش و دیگر نگاهش نکردم.

خانواده‌اش با تو حرف زدند؟

تنها یکی از برادرانش را در دادگاه دیدم که به هم سلام کردیم و دیگر هیچ حرفی نزدند.

بنا به این گزارش، قضات پس از پایان جلسه برای صدور حکم نهایی وارد شور شدند و به زودی حکم این مرد اعلام خواهد شد.

تحلیل کارشناس / خشم فروخورده عامل قتل خانوادگی

دکتر جعفر بای آسیب شناس اجتماعی

ارتکاب به قتل آن هم از جنس خانوادگی اقدامی خشن و تلخ است که به هر حال هر فردی توان انجام آن را ندارد و به همین سادگی هر فردی مرتکب این عمل غیرانسانی نمی‌شود. افرادی که اقدام به کشتن اعضای خانواده خود آن هم به دستور دسته جمعی می‌کنند قطعا کمبودهای شخصیتی دارند و با قرار گرفتن در ناملایمات و سختی‌ها چون توان حل مشکلات و معضلات خود را ندارند ممکن است در عصبانیت‌های آنی مرتکب این عمل هولناک شوند.

در قتل‌های خانوادگی فردی که خشن است در یک لحظه بر اساس خشم کنترل نشده و احساساتی که توان مدیریتش را ندارند دچار پرخاش می‌شوند و دست به قتل می‌زنند که در اعترافات به این مسئله اشاره می‌کنند که قصد کشتن نداشتند. اما برخی افراد که ضعف شخصیتی دارند ممکن است برای کشتن اعضای خانواده شان از قبل مسائلی را طراحی کنند و با برنامه ریزی مرتکب چنین رفتار غیر اخلاقی می‌شوند. خشم‌های فروخورده، کینه، عقده و حقارت بخشی از مشکلات این افراد است که خود را قاتل معرفی می‌کنند. در نظام تربیتی برخی خانواده‌ها یک نوع رهاشدگی و سرگردانی وجود دارد که سبب می‌شود افراد نتوانند احساسات خود را مدیریت کنند زیرا خانواده آنها در نوع تعلیم و تربیت شان قصور کرده‌اند و به آنها بها داده نشده است زیرا از پایه ساختار خانوادگی این افراد مشکل داشته است.

این افراد در مدیریت خشم، شادی، غم و …. بسیارضعیف عمل می‌کنند و آستانه تحمل شان پایین است به همین علت است که نسنجیده و با کوچکترین خشم و عصبانیت دست به قتل خانوادگی می‌زنند. وقتی در خانواده‌ها درک متقابل وجود نداشته باشد و گفتمان خانوادگی کمرنگ می‌شود افراد دچار خلاهای عاطفی می‌شوند که با کاهش روابط بین فردی تک محوری آنها را به سوی جرم هدایت می‌کند.

کاهش ارتباطات عاطفی بین اعضای خانواده و روابط سرد و بی روح سبب می‌شود شخصیت افراد خشن شکل بگیرد و به راحتی برای رسیدن به آرامش بعد از عصبانیت مرتکب قتل اعضای خانواده خود شوند و چون این افراد کارکرد تربیتی شان ضعیف است به راحتی با قتل دست به انتقام جویی های بی اساس می زنند.

متاسفانه واژه مقدس خانواده رنگ باخته و کمرنگ شدن معنویات سبب شده وجوه مشترکی بین اعضای خانواده وجود نداشته باشد و ضعیف شدن پیوندهای عاطفی هر اتفاقی را ممکن است در نظام خانواده رقم بزند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
کاظم حسینی، وکیل دادگستری، می‌گوید محسن لرستانی، خواننده پاپ ایرانی، به ایجاد یک گروه اینستاگرامی ویژه افراد تراجنسی (ترنس) متهم شده و به همین دلیل با اتهام «افساد فی‌ الارض» روبرو است.

فیلم/ انفجار وحشتناک مخزن پمپ بنزین

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل

فیلم| آتش‌سوزی مهیب در «دهلی نو»، دستکم ۴۳ کشته برجای گذاشت

فارسفارس5 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌‌الملل خبرگزاری فارس، در آتش‌سوزی مهیب در ساختمان کارخانه‌ای در «دهلی نو»، دستکم ۴۳ نفر جان خود را از دست دادند. بنا به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، در حادثه آتش‌سوزی در ساختمان یک کارخانه در پایتخت هند، دهها کارگر به دام افتادند و جان خود را از دست دادند. حادثه‌ آتش‌سوزی در اوایل ساعات امروز (یکشنبه) در حدود ساعت ۰۵:۳۰ به وقت محلی به وقوع پیوست و به سرعت تمامی ساختمان را فراگرفت. در زمان وقوع حادثه، دهها کارگر درون ساختمان کارخانه در «آناج ماندی» در نزدیکی مرکز شهر دهلی نو در خواب بودند. روزنامه «تایمز آو ایندیا» به نقل از معاون رئیس اداره آتش‌نشانی دهلی نو نوشت: «آتش‌سوزی در زمینی به مسافت ۶۰۰ فوت مربع به وقوع پیوست. داخل ساختمان بسیار تاریک است.

تکاندهنده‌ترین فیلم از زنده زنده سوختن ۵ نفر در مسجد سلیمان / کودکان نبینند!

رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سخنگوی اورژانس کشور از کشته شدن ۵ نفر بر اثر تصادف بین دو دستگاه وانت و سواری در مسجدسلیمان خبر داد. مجتبی خالدی درباره جزییات این حادثه گفت: یک مورد حادثه تصادف بین دو دستگاه وانت نیسان و سواری در محور ملاثانی - مسجد سلیمان در ساعت ۱۵:۳۷ به سامانه اورژانس کشور اطلاع داده می‌شود. وی ادامه داد: بر اثر این حادثه ۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ منوچهر مکی ظهر شنبه در این ارتباط بیان داشت: در پی تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی آتش سوزی منزل در یکی از محله‌های شهر دهلران بلافاصله اکیپی از ماموران انتظامی جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند. وی افزود: گزارش ماموران اعزامی حاکی از آن است به علت نشت بخاری نفتی، منزل یکی شهروند دچار آتش سوزی شده است. این مقام انتظامی تصریح کرد: با تلاش ماموران آتش نشانی آتش سوزی مهار و اموال موجود در این منزل اعم از فرش، کولر گازی، موکت، بخاری و … طعمه حریق شدند. سرهنگ مکی در پایان با اشاره به فصل سرما و نیاز به استفاده از وسایل گرمایشی از شهروندان خواست تا نکات ایمنی را رعایت کنند و در صورت مشاهده چنین مواردی از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

۴۷ کشته و زخمی در انفجار گاز در برج مسکونی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، رسانه‌های انگلیس در خبری اعلام کردند بر اثر انفجار ناشی از گاز و آتش سوزی در طبقات فوقانی یک برج مسکونی در منطقه پریسوو اسلواکی دست کم پنج نفر جان باختند و ۴۲ نفر دیگر زخمی شدند. نیرو‌های امدادی و آتش نشانی همچنان برای امداد و فرونشاندن کامل آتش در تلاش هستند.

نظرها

اخبار بیشتر