واکنش چهره نزدیک به عارف به زمزمه‌های کارگزاران برای ائتلاف با اعتدالیون/ عارف دوباره نامزد مجلس می‌شود؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی

واکنش چهره نزدیک به عارف به زمزمه‌های کارگزاران برای ائتلاف با اعتدالیون/ عارف دوباره نامزد مجلس می‌شود؟

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصادنیوز: یک عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: تصور می‌کنم احزاب اصلاح‌طلبِ عضو شورای عالی سیاست‌گذاری مشخصا حزب کارگزاران به عنوان یکی از قدیمی‌ترین احزاب اصلاح‌طلب خارج از کار جمعی و بدون درنظر داشتن منشور اصلاح‌طلبی عمل نمی‌کند و دچار تک‌روی نمی‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه‌نیوز، برخی از چهره‌های کارگزاران اخیرا می‌گویند که احتمال ائتلاف اصلاح‌طلبان با نیروهای معتدل اصولگرا بالا رفته است و این درحالی است که هنوز دیگر احزاب اصلاح‌طلب یا موضعی درباره ائتلاف نگرفته‌اند یا آنکه از اساس آن را رد می‌کنند. از سوی دیگر باتوجه به انتقادهای تندی که برخی از رسانه‌های اصولگرا به اصلاح‌طلبان وارد می‌کنند، نیروهای اصلاح‌طلب نگران بررسی صلاحیت‌ نیروهایشان در انتخابات شده‌اند. با در کنار هم قرار دادن این موضوعات می‌توان دریافت که اکنون که مدت اندکی تا انتخابات مجلس باقی مانده است احتمال ائتلاف اصلاح‌طلبان با نیروهای معتدل اصولگرا و ادامه مسیر چند انتخابات اخیر منتقی نیست.

حسن رسولی، عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درباره علت انتقادهای اخیر بعضی از رسانه‌های اصولگرا با جریان اصلاحات به «نامه‌نیوز» گفت: «رویکردهای بعضی رسانه‌های اصولگرایان شتاب‌زده است و به شکل ناشیانه سعی می‌کنند که جبهه اصلاحات را تخریب کنند که اتفاق جدیدی نیست و در تمام این سال‌ها این تخریب‌ها وجود داشته است اما موضوع مهم‌تر که ممکن است در انتخابات اسفندماه رخ دهد مربوط به حوادثی است که در روزهای اخیر اتفاق افتاد. با شرایط فعلی این احتمال وجود دارد که به دلیل نارضایتی‌های موجود که عمدتا به مسائل اقتصادی و معیشتی برمی‌گردد، مشارکت حداکثری در انتخابات محقق نشود. همه نیروهای سیاسی به‌جای آنکه به دعواهای جناحی دامن بزنند، باید با نگاه ملی به انتخابات نگاه کنند. ساختار نظام جمهوری اسلامی بر دو پایه اسلامیت و جمهوریت استوار است. تبلور بخش جمهوریت بیش و پیش از سایر حوزه‌ها در فصول انتخابات آن هم با ضریب مشارکت بالای مردم سنجیده می‌شود. من امیدوارم مسئولان با شنیدن صدای مردم و دریافتن دغدغه‌های معیشتی آنها و به دور از فرافکنی درصدد رفع مشکلات فعلی باشند تا در مدت زمان اندکی که به انتخابات مانده‌ است مردم قانع شوند که در اسفندماه پای صندوق‌های رأی‌گیری حاضر شوند».

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به این پرسش که رویکرد انتخاباتی اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو چه خواهد بود، اظهار کرد: «ما در شورای عالی سیاست‌گذاری در حوزه سازماندهی انتخاباتی به انتهای کار رسیده‌ایم و اکنون مشغول بررسی طرح‌های نظری انتخاباتی هستیم که متعاقبا اعلام می‌کنیم. رویکرد کلی جریان اصلاحات بعد از مشورت با احزاب و شخصیت‌های مؤثر و تعیین‌کننده اصلاحات در نهایت توسط شورای عالی سیاست‌گذاری اعلام می‌شود. طرح سرا هم که در چندوقت مطرح شد و نظرهای متفاوتی درباره آن ارائه شد، یک بحث تکنیکی و یک روش ابزاری است و راهبرد انتخاباتی اصلاحات بحثی استراتژیک است که در آینده‌ای نزدیک مشروح آن گفته خواهد شد».

او در پایان در پاسخ به این پرسش که باتوجه به سخنانی که درباره عدم حضور عارف در انتخابات زده می‌شود و باتوجه به احتمال ردصلاحیت برخی از چهره‌های اصلاح‌طلب در انتخابات و همچنین ابراز تمایل حزب کارگزاران به ائتلاف با اصولگرایان میانه‌رو آیا امکان ائتلاف اصلاح‌طلبان با نیروهای اصولگرا وجود دارد یا خیر، گفت: «دکتر عارف هنوز موضع مشخصی درباره حضور یا عدم حضور در انتخابات اتخاذ نکرده است و هنوز سیاست رسمی اصلاح‌طلبان درباره ائتلاف یا عدم ائتلاف با سایر گروه‌های سیاسی به‌خصوص با طرفداران دولت تعیین نشده است و در آینده‌ای نزدیک همه این پرسش‌ها پاسخ داده می‌شود. نکته دیگر اینکه تصور می‌کنم احزاب اصلاح‌طلب عضو شورای عالی سیاست‌گذاری مشخصا حزب کارگزاران به عنوان یکی از قدیمی‌ترین احزاب اصلاح‌طلب خارج از کار جمعی و بدون درنظر داشتن منشور اصلاح‌طلبی عمل نمی‌کند و دچار تک‌روی نمی‌شود».

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گرانترین خانه‌های جهان در سال ۲۰۲۰؛ برای یک خانه چقدر پول می‌دهید؟

18+
تکراتوتکراتو1 روز قبل
ایرناایرنا4 ساعت قبل
«قاسم تقی زاده خامسی» در صفحه اینستاگرام خود نوشت: روزهای گذشته برف درگیلان و آذربایجان توانست تا حدودی کمبود بارش را در این استان‌ها جبران کند، اما هنوز ۲۰ استان کشوربین ۱۹تا ۵۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش بارندگی دارند. وی اضافه کرد: مدل‌های هواشناسی معتبرجهان نشان می‌دهدکه از روز پنجشنبه باردیگردر همه استان‌هابه جز کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان بارندگی خواهیم داشت. معاون وزیر نیرو نوشت: وزیرراه و شهرسازی درجلسه شورای عالی شهرسازی از اینکه مردم به هشدارها در روزهای برفی و بحرانی توجه نمی‌کنند، متعجب بود و گفت: هفته گذشته گویی هرچه بیشتر اخطار داده شد، تعداد ورودی خودرو از عوارضی رشت بالاتر رفت. تقی زاده خامسی اضافه کرد: هرچند در این کم توجهی به اخطارها، انتشار اخبارنادرست در فضای مجازی و بی توجهی مردم به رسانه‌های رسمی نقش جدی دارد، اما نحوه اطلاع رسانی نیز بی تاثیر نیست. وی نوشت: تلفن همراه که اکنون در دسترس عموم است باید به هنگام بحران بکارگرفته شودتا مردم در نقاط دور دست کشور نیز از بحران مطلع شوند. پیامک‌های کوتاه، واضح و قاطع در مورد اخطار بارندگی، کولاک و خطر سیل باید مهم‌ترین ابزار اطلاع رسانی در موارد پیش از بحران باشد.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: این مالیات شامل حال سازندگان مسکن و انبوه‌ساران نمی‌شود. محمودزاده همچنین درباره مالیات بر خانه‌های خالی پس از شروع به کار سامانه اسکان و املاک اظهار داشت: راه‌اندازی سامانه اسکان و املاک وظیفه و تکلیف قانونی بود که با راه‌اندازی آن سازمان امور مالیاتی می‌تواند نسبت به اخذ مالیات بر خانه‌های خالی اقدام کند. وی درباره مبنای شناسایی خانه‌های خالی از سکنه گفت: خانه‌های خالی سکنه از طریق سامانه‌های متعددی شناسایی می‌شوند و اطلاعات مکمل این سامانه‌ها نمی‌تواند سرعت کار را افزایش دهد و اطلاعات دقیق‌تری را در اختیار مسئولان اجرایی قرار دهد. محمودزاده در پاسخ به این سوال که آیا ویلاها هم شامل مالیات بر خانه‌های خالی می‌شوند، تاکید کرد: در قانون، خانه‌های دوم به رسمیت شناخته نشده است و اعمال قانون مالیات بر خانه‌های خالی بر این دسته از واحدها بستگی به کاربری آنها دارد. معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: ویلاها به دو دسته تقسیم می‌شوند، دسته اول مراکزی هستند که به اجاره عمومی داده می‌شوند، دسته دیگر واحد مسکونی هستند اما مالک در این واحدها مستقر نیست، این دسته شامل مالیات می‌شوند که البته ممکن است نرخ مالیات ویلاها متفاوت باشد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمالی‌نژاد صبح امروز در همایش طرح ملی مسکن با بیان اینکه همواره یکی از چالش‌های کشور نظام شهری بوده است، گفت: متأسفانه نظام شهری ما از بیماری سندروم کلان شهری رنج می‌برد که نتیجه مهاجرت گسترده مردم از روستاها به شهرها و سپس از شهرهای میانی به کلان شهرها بوده و در دهه ۸۰ این مهاجرت‌ها به اوج خود رسید. وی ادامه داد: در زمانی که مسکن مهر اجرا می‌شد همواره یکی از دغدغه‌های نظام شهری این بود که اقداماتی انجام شود تا در کنار ساخت مسکن، نظام شهری دچار آسیب نشود این موضوع باید در زمان اجرای طرح ملی مسکن نیز مدنظر قرار گیرد. معاون وزیر کشور با اشاره به سرشماری سال ۹۵ گفت: در این سرشماری برای نخستین بار از تکنولوژی‌هایی برای تبادلات جمعیتی استفاده شد که در نتیجه آمار دقیقی از مهاجرت‌ها به دست آمد. رئیس سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور یادآور شد: بر اساس این آمارها استان تهران دیگر جزو استان‌های مهاجرپذیر نیست و شهر تهران دارای مهاجرت منفی شد به گونه‌ای که مردم ساکن در شهر تهران به شهرستان‌های استان مهاجرت کردند. جمالی نژاد افزود: چهار شهر کرج، رشت، شیراز و قم مهاجرپذیرترین شهرهای ایران به حساب می‌آیند.
مهرمهر1 روز قبل
برخی دیگر از نامزدهای انتخاباتی اقدام به دعوت چهره‌های مشهور و معروف ورزشی به حوزه انتخابیه کرده بودند، به عنوان مثال فیروزکوه و دماوند، میزبان بهداد سلیمی، قهرمان جهان و المپیک و علی فتح اله زاده، مدیر عامل سابق استقلال برای حمایت از یک کاندیدای خاص بود. از بغض یک نامزد انتخاباتی تا ایجاد امیدواری به طرفداران توسط نامزدهای رد صلاحیت شدهدر حوزه انتخابیه پاکدشت، اما یکی از کاندیداهای انتخاباتی که در مراسمی کم جمعیت در حال سخنرانی بوده است، از آنچه وضعیت سخت اقتصادی مردم عنوان کرده است، بغض می‌کند و دقایقی با صدای بغض آلود سخنرانی کرده و سپس مطالب خود را به اتمام می‌رساند. در حوزه انتخابیه شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک نیز شاهد فعالیت برای حذف پوسترهای تبلیغاتی در محل‌های غیر مجاز هستیم، تعدادی از نامزدهای انتخاباتی در این حوزه نیز اقدام به برپایی ضیافت شام تبلیغاتی برخلاف تذکرات رئیس ستاد انتخابات استان تهران کرده‌اند و این روند ادامه دارد. تعدادی از کاندیداهای رد صلاحیت شده نیز همچنان جلسات انتخاباتی تشکیل داده و به طرفداران خود امیدواری می‌دهند، آنها معتقدند هنوز احتمال تأیید صلاحیتشان وجود دارد، با این حال اعلام کرده‌اند، که در صورت عدم تأیید صلاحیت از یکی از نامزدهای انتخاباتی حمایت خواهند کرد. کم‌تر از ۲ روز تا پایان تبلیغات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده است و در این میان هر نامزد انتخاباتی سعی در جذب رأی حداکثری و راهیابی به مجلس شورای اسلامی را دارد، اما باید قبل از هرچیز به پسوند «اسلامی» در نام مجلس دقت داشت و از شیوه‌های غیر اسلامی و غیر اخلاقی برای رسیدن به کرسی مکانی اسلامی پرهیز کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۶ ریشتر صبح سه شنبه آغاجاری در خوزستان را لرزاند. به گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری کشور این زمین لرزه در ساعت ۸:۲۷ صبح امروز در عمق ۱۲ کیلومتری زمین در منطقه آغاجاری خوزستان به وقوع پیوست. به گفته مدیر کل مدیریت بحران خوزستان تا این لحظه خسارتی از این زمین لرزه گزارش نشده است. کیامرث حاجی زاده بیان کرد: در پی وقوع این زمین لرزه به فرمانداری‌های آغاجاری و بهبهان به منظور پیشگیری از هر گونه حادثه احتمالی آماده باش اعلام شد. شهرستان آغاجاری در جنوب شرقی استان خوزستان واقع شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 ماه قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 ماه قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 ماه قبل

شکایت رسمی فرهاد مجیدی از همبازی سابقش به دلیل تهمت دوپینگ!

ورزش ۱۱4 ساعت قبل

ابلاغ مصوبه تمدید مهلت ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک

قدس آنلاین4 ساعت قبل

اصولگرایان پیروز انتخابات تهران نمی‌شوند/بیش از دو سوم کرسی‌های مجلس برای جریان اصولگرایی کنار گذاشته شده است

اعتمادآنلاین4 ساعت قبل

پالم وارداتی، یارانه‌ می‌گیرد؛ دانه روغنی تولید داخل زیر تیغ است

قدس آنلاین4 ساعت قبل

«تصمیم چند نفره» نامش «ائتلاف» نیست

اعتمادآنلاین4 ساعت قبل

«عدم مشارکت مردم در انتخابات» به مشکلات کشور می‌افزاید

ایسنا4 ساعت قبل

اعتراض علیه احداث خط لوله گاز در کانادا

مهر4 ساعت قبل