طرح حقوق معلمان نیازمند ترمیم اساسی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. فرهنگ

طرح حقوق معلمان نیازمند ترمیم اساسی است

خبرگزاری میزان- وزیر آموزش و پرورش گفت: حقوق معلمان نیازمند ترمیم اساسی است و باید به تدریج و گام به گام به سمت بهبود آن برویم که یکی از ملزومات آن برخورداری فرهنگیان از قانون خاص اداری و مالی و خروج آنان از قانون مدیریت خدمات کشوری است. تاریخ انتشار: 11:03 - 09 آذر 1398 - کد خبر: ۵۷۲۲۴۷
طرح حقوق معلمان نیازمند ترمیم اساسی است - 0

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، محسن حاجی‌میرزایی در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز شنبه در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد درباره اقدامات خود اظهار کرد: بعضی از این اقدامات از وعده‌های من به فرهنگیان و نمایندگان مجلس در جلسه رأی اعتماد بود که خوشبختانه قدم‌های زیادی برای عمل به این وعده‌ها در چند روز اخیر برداشته شد.

وی ادامه داد: یکی از این وعده‌ها تصویب آیین‌نامه طرح رتبه‌بندی معلمان در هیأت دولت بود، براساس این آیین‌نامه معلمان و فرهنگیان عزیز رتبه‌بندی خواهند شد و متناسب با این رتبه‌ها از مزایای متفاوتی برخوردار خواهند شد.

حاجی‌میرزایی طرح رتبه‌بندی معلمان را از مطالبات اصلی آنان دانست و گفت: هدف آن است که معلمان با دانش، تجربه و عملکرد متفاوت بتوانند از دریافتی متفاوتی بهره ببرند. یکی از پیش‌نیاز‌های افزایش کیفیت پرداخت مزایا و پاداش به آن کیفیت است، ما اگر بخواهیم کیفیت رشد پیدا کند باید بین رفتار‌ها و کار‌های کیفی و کار‌های غیرکیفی تفاوت قائل شویم.

وی درباره جزئیات این طرح گفت: با ابلاغ مصوبه از سوی هیأت دولت همه فرهنگیان هیأت ممیزه‌هایی در سطح استان و مناطق تشکیل می‌شود و پرونده فرهنگیان از نظر هرگونه صلاحیت و کیفیت و توانایی مورد بررسی قرار می‌گیرد و براساس آن در یکی از رتبه‌های یک تا پنج قرار می‌گیرد.بیشتر بخوانید:بودجه ۹۹ آموزش و پرورش نسبت به ۹۸ حدود ۳۰ درصد کاهش دارد

حاجی‌میرزایی گفت: فرهنگیانی شامل این طرح می‌شوند که حداقل دو سال سابقه حضور در آموزش و پرورش را دارند که در رتبه یک قرار می‌گیرند، رتبه دوم برای فرهنگیان با سابقه شش سال، رتبه سه فرهنگیان با سابقه بالای دوازده سال، رتبه چهارم هجده سال و رتبه پنجم به فرهنگیان با سابقه بالای بیست و چهار سال تعلق می‌گیرد. البته این بدان معنا نیست که کسی که بالای هجده سال قرار دارد در رتبه چهار قرار گیرد بلکه حضور در این رتبه منوط به کسب صلاحیت‌ها و کیفیت لازم است.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

حاجی‌میرزایی گفت: همه آموزگاران، دبیران، دبیران بهداشت و ورزش، مراقبان تربیتی و سلامت، مشاوران، معاونان و مدیران مراکز آموزشی شامل این طرح می‌شوند، نیرو‌های ستادی شامل این طرح نمی‌شوند و آن‌ها از مزایای اداری کارکنان استفاده می‌کنند.کدام فرهنگیان شامل طرح خانه دار شدن فرهنگیان می‌شوند؟

وزیر آموزش و پرورش افزود: یکی دیگر از اقدامات این وزارتخانه در روز‌های اخیر امضای تفاهم‌نامه با وزارت راه و شهرسازی برای خانه‌دار شدن ۱۷۰ هزار فرهنگی است. قیمت زمین نقش تعیین‌کننده‌ای در قیمت واحد مسکونی دارد قرار شده است که هرجا آموزش و پرورش زمین مناسب داشت برای ساخت مسکن در اختیار وزارت راه قرار دهد اگر خانه‌هایی که در کلان شهر‌ها و شهر‌های بزرک قرار داشته باشد طبیعتا قیمت بیشتری نسبت به خانه‌های واقع در مناطق کوچکتر و روستایی خواهد داشت.

حاجی‌میرزایی افزود: این طرح را سه ساله است و کلیه همکاران رسمی، قراردادی و بازنشستگانی که فاقد زمین و واحد مسکونی هستند و از تسهیلات دولتی مسکن استفاده نکردند شامل این طرح می‌شوند.

وی ادامه داد: در کنار این‌ها وزارت راه فهرست واحد‌های مسکن مهر و سایر پروژه‌های عمرانی که بدون متقاضی مانده‌اند را در اختیار دارد و قرار است که فرهنگیان را در اولویت قرار دهد. فرهنگیانی نیز که در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند و منازل آن‌ها نیاز به بهسازی دارد از امتیازاتی که در توافقنامه ما که در وزارت راه آمده است استفاده می‌کنند.بهبود وضعیت فرهنگیان نیازمند خروج آنان از قانون مدیریت خدمات کشوری است

وی گفت: حقوق معلمان نیازمند ترمیم اساسی است و باید به تدریج و گام به گام به سمت بهبود آن برویم که یکی از ملزومات آن برخورداری فرهنگیان از قانون خاص اداری و مالی و خروج آنان از قانون مدیریت خدمات کشوری است.

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جشنواره فیلم و موسیقی فجر

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
بسته این هفته کلاکت به جشنواره فیلم فجر و سرود قسم به خون سلیمانی میپردازد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کلاکت این هفته به موضوعاتی چون جشنواره فیلم تئاتر و موسیقی فجر و سرود قسم به خون سلیمانی پرداخته است.

پاییز پنجاه سالگی

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کتاب پاییز پنجاه سالگی از مجموعه کتب خاطرات همسران شهدای مدافع حرم در سیصدو دهمین مراسم شب خاطره، با یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با حضور جمعی از فرماندهان جبهه مقاومت، مسئولان کشوری و لشکری در تالار اندیشه حوزه هنری رونمایی شد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

زندگی به رنگ امید

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل

همدلی با محور شهید سلیمانی و جشنواره‌های هنری فجر

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
بسته فرهنگیهمدلی با محور شهید سلیمانی و جشنواره‌های هنری فجربسته فرهنگی این هفته اختصاص دارد به؛ برگزاری کنگره سربداران با عنوان عقیق سلیمانی؛ همدلی هنرمندان حوزه‌های مختلف در جشنواره‌های فجر و نمایشگاه چهل سال آثار نگارگری پس از انقلاب اسلامی.

نمایشواره کوچه‌های بنی هاشم

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ دهمین نمایشواره کوچه‌های بنی هاشم از ۲۰ دی تا ۱۰ بهمن اجرا می‌شود و مردم به طور رایگان می‌توانند از آن بازدید کنند. تعداد بازدید: ۷ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه حاج قاسم ریاست را نمی‌شناخت گفت: بعد از شهادت این مرد بزرگ دیدیم دنیا برای حاج قاسم سوخت و اشک ریخت. وی ادامه داد: حاج قاسم برای رزمندگان می‌سوخت و دلسوزی او برای بچه‌های جنگ بیشتر از دلسوزی برای بچه‌های خودش بود و هر رزمنده‌ای که شهید می‌شد مثل باران اشک می‌ریخت. حجت الاسلام و المسلمین شیرازی گفت: وقتی حاج قاسم در قبل و بعد از عملیات وارد حسینیه می‌شد تا برای رزمندگان سخنرانی کند رزمندگان با عشقی وافر او را بالای دست می‌گرفتند. وی با اشاره به رونمایی کتاب «پاییز پنجاه سالگی» روایت زندگی شهید محمد جمالی دوست کرمانی شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: این کتاب یکی از ماندگار‌ترین آثاری است که امروز منتشر شده است. وی گفت: سردار شهید محمد جمالی همواره به عشق شهادت و ولایت پیرو دوست دیرینه‌اش حاج قاسم بود که در نهایت ۱۲ آبان ۹۲ در حومه دمشق سوریه به آرزوی خود رسید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

خانواده شهیدان سلیمانی، ابومهدی المهندس و مظفری نیا در قم تجلیل شدند

تسنیم9 دقیقه قبل

لیگ جهانی کاراته وان پاریس| حذف باقری و صادقی از رقابت‌های کاتا

تسنیم10 دقیقه قبل

کیفیت جشنواره تئاتر فجر امسال را مثبت ارزیابی می‌کنم

اعتمادآنلاین10 دقیقه قبل

واکنش العبادی به تظاهرات میلیونی عراقی‌ها

مشرق‌نیوز10 دقیقه قبل

فرکی: AFC کار خودش را انجام داد/ ۶ امتیاز دو بازی خانگی خود را می‌خواهیم

نود11 دقیقه قبل

رسول جعفریان: اقدام شرم آور یک روحانی مروج طب سنتی با آتش زدن یک کتاب علمی کار زشتی است / این اقدام کار افراد جاهل و افراطی بوده

خبر فوری11 دقیقه قبل

تیم استقلال به امارات رسید

مشرق‌نیوز12 دقیقه قبل