دولتی‌ها سعی نکنند توپ را به زمین مجلس بیاندازند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
دولتی‌ها سعی نکنند توپ را به زمین مجلس بیاندازند

دولتی‌ها سعی نکنند توپ را به زمین مجلس بیاندازند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/یزد نماینده مردم ارکان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که بخشی از مشکلات با تلاش بیشتر مدیریتی قابل حل است، گفت: دولتی‌ها در استان سعی نکنند توپ را به زمین مجلس بیندازند، بسیاری از مشکلات باید در قانون بودجه که توسط دولت در حال نهایی شدن است، دیده شود.

«محمدرضاتابش» با اشاره به این که آمارهای امیدوارکننده‌ای در کشورمان در زمینه وضعیت معیشتی کارگران، خط فقر و نحوه افزایش دستمزدها در مقایسه با بسیاری از کشورها وجود ندارد، تصریح کرد: نمایندگان مجلس برای پیگیری راهکارها و پیشنهادات ارائه شده در این جلسه به وی‍ژه در موضوع درمان، معیشت و تشکیل تشکل‌های کارگری آماده هستند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات با تلاش بیشتر مدیریتی قابل حل است، تصریح کرد: تمام کارخانجات شهرستان اردکان باید تشکل‌های کارگری خود را تشکیل دهند و واحدهای بزرگ صنعتی هم ملزم به تامین مسکن کارگری باشند.

نماینده مردم اردکان در مجلس اسلامی که در نشست مجمع نمایندگان استان یزد با تشکل‌های کارگری استان با حضور معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سخن می‌گفت، در ادامه تاکید کرد: از خانه کارگر استان یزد درخواست دارم که این موضوعات را رصد کنند و برای نحوه انجام آن و مقاومت‌هایی که بعضا می‌شود به بنده گزارش دهند.

وی ا بیان این که دولتی‌ها در استان سعی نکنند توپ را به زمین مجلس بیندازند، یادآور شد: بسیاری از مشکلات باید در قانون بودجه که توسط دولت در حال نهایی شدن است، دیده شود چرا که در غیر این صورت با توجه به شرایط خاص اقتصادی نمی‌توان بودجه را زیاد تغییر داد.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

تابش با اشاره به این که باید هر چه زودتر پیشنهادات دستگاه‌های مرتبط به دولت و نمایندگان منتقل شود، گفت: باید بانک رفاه کارگران را از برخی قوانین سخت بانکداری مستثنی کرد تا روند خدمت به کارگران تسهیل شود.

عضو شورای عالی محیط‌زیست تصریح کرد: برای بازپرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی در بند و تبصره دو، الزاماتی لحاظ شده و اخیرا نیز در کمیسیون برنامه و بودجه به وزیر اقتصاد جهت اجرای کامل این قانون، اخطار داده شده و ضرب العجل مشخص شده است.

وی با عنوان این که جامعه نجیب و شریف کارگری ملتهب است و باید برای رسیدگی به درخواست هایشان، تصمیمات سنجیده و خردمندانه گرفت، افزود: قانون کار که بعضا انتقاداتی هم به آن وارد است، نباید سلیقه‌ای اجرا شود.

نماینده مردم اردکان در پایان خاطرنشان کرد: جایگاه اداره کل کار استان یزد که می‌تواند بسیاری از مشکلات کارگری را پیگیری کند، باید ارتقاء یابد و پذیرفته نیست از چهار رده تعریف شده، اداره کل کار استان صنعتی و معدنی یزد در رده سوم باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / بازار اقلام پیشگیری از کرونا؛ تقاضای زیاد، قیمت بالا، دسترسی کم

ایسناایسنا1 روز قبل
شش روز از اعلام اولین آمارها درباره ابتلای چندین نفر به ویروس کرونا در ایران می‌گذرد. مدت زیادی از این خبر نگذشته بود که از گوشه و کنار خبرهایی درباره کمبود اقلام بهداشتی مورد نیاز مانند محلول‌های ضدعفونی‌کننده و ماسک شنیده شد. با هجوم مردم برای خرید و سودجویی محتکران و دلالان، قیمت این اقلام به شدت افزایش یافته است و اغلب در دسترس نیستند. خبرنگار: سارا سبزی/ تصویربردار: امیرحسین شهسواری، محمد جلایی/ تدوینگر: امیرحسین شهسواری

فیلم | توضیحات سخنگوی وزارت خارجه درباره مسدود شدن مرزهای ایران

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم | جزئیات جلسه مجلس با وزیر بهداشت درباره کرونا

همشهریهمشهری1 روز قبل
توضیحات سخنگوی هیات رئیسه مجلس از جلسه غیر علنی با وزیر بهداشت: به گفته وزیر بهداشت در کل کشور تقریبا ۴۷ نفر به کرونا مبتلا شدند و متاسفانه ۱۲ نفر تا امروز بر اثر این بیماری فوت کردند. دریافت ۴ MB کد خبر ۴۸۶۴۷۳

فیلم | واکنش معاون وزیر بهداشت به آمار کرونایی نماینده قم | یک چهارم آمارش درست باشد استعفا می‌دهم

همشهریهمشهری1 روز قبل
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر تعداد کشته شدگان قم، نصف یا یک چهارم عدد اعلام شده نماینده قم باشد، من استعفا می‌دهم. دریافت ۲ MB کد خبر ۴۸۶۵۳۵

سرعت رشد جهانی شیوع کرونا

ایمناایمنا1 روز قبل
سرعت انتشار و فراگیر شدن ویروس کرونا به قدری زیاد است که بسیاری از کشورهای جهان را تا به حال درگیر کرده است. نمودار سرعت شیوع بیماری کرونا در جهان را می‌توانید در ویدئو زیر ببینید.

ببینید | کرونا به شهر وان ترکیه رسید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تنها رویداد تخصصی حوزه گردشگری داخلی است که در تقویم سازمان جهانی گردشگری (WTO) به ثبت رسیده و با حمایت و حضور وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور و شرکت‌ها و نهادهای مرتبط از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۹۸ با هدف ارائه‌ی دستاوردها و آشنایی با توان و نوآوری‌ فعالان صنعت گردشگری کشور و ظرفیت‌ها و زمینه‌های مختلف سفر برای گردشگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

نظرها

اخبار بیشتر