هنرمندان خراسان رضوی بودجه‌ای برای ساخت فیلم ندارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
هنرمندان خراسان رضوی بودجه‌ای برای ساخت فیلم ندارند

هنرمندان خراسان رضوی بودجه‌ای برای ساخت فیلم ندارند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان رضوی دبیر اولین جشنواره فیلم دفاع مقدس خراسان‌رضوی گفت: بودجه‌ای برای ساخت فیلم مستند، باستانی و نماهنگ از طرف ارگان خاصی برنامه‌ریزی نشده با وجود این که در جشنواره ملی فانوس، استان خراسان رضوی با 10 برگزیده در بخش‌های مختلف در کشور اول شد، اما متأسفانه حمایت از هنرمندان در تولید این آثار مغفول مانده است.

جواد فرهنگ‌نژاد، امروز، نهم آذرماه در نشست خبری جشنواره کهربا در سالن شهید هاشمی‌نژاد بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، اظهار کرد: به منظور ایجاد زمینه مناسب برای کشف استعدادهای استان و با هدف ایجاد زمینه رقابت سالم، مناسب ‌و سازنده برای تولید آثار دفاع مقدس در قالب هنر برگرفته از موضوعات ایثار، شهادت، مقاومت و پایداری با جریان‌سازی فرهنگی هنری در سطح استان، اولین جشنواره فیلم دفاع مقدس در خراسان‌رضوی برگزار شد.

وی گفت: این جشنواره با محوریت «ایثار و شهادت»، «پایداری و مقاومت»، «علم و پژوهش و فناوری»، «معنویت و اخلاق» در چهار بخش «دفاع مقدس و اقتصاد مقاومتی»، «نقش دفاع مقدس و الگوسازی فرهنگی»، «نقش دفاع مقدس و سبک زندگی» و «نقش دفاع مقدس در عدالت و مبارزه با فساد» تبیین شد.

فرهنگ‌نژاد با اشاره به وجود استعدادهای هنری خوب در استان، اظهار کرد: متأسفانه برای هنرمندان استان ما بودجه‌ای برای ساخت فیلم مستند، باستانی و نماهنگ از طرف ارگان خاصی برنامه‌ریزی نشده، با وجود این که در جشنواره ملی فانوس، استان خراسان رضوی با ۱۰ برگزیده در بخش‌های مختلف در کشور اول شد؛ اما متأسفانه حمایت از هنرمندان در تولید این آثار مغفول مانده است. لذا با برپایی جشنواره ارزشی کهربا و با حمایت‌های بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس این اتفاق تا حدودی افتاده و نتایج خوبی هم در بر داشت.

فرهنگ‌نژاد افزود: ۵۷۶ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که به تفکیک شامل ۳۲۸ اثر در بخش داستانی، ۱۱۳ اثر در بخش مستند، ۷۵ اثر در بخش فیلمنامه‌نویسی، ۱۳ اثر در بخش پویانمایی و ۴۷ اثر در بخش نماهنگ است که از این تعداد ۲۰۷ اثر به تفکیک ۹۸ اثر در بخش داستانی، ۳۵ اثر در بخش مستند، ۴۵ اثر در بخش فیلمنامه، ۸ اثر در بخش پویانمایی و ۲۱ اثر در بخش نماهنگ پذیرفته شد.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

دبیر اولین جشنواره فیلم دفاع مقدس خراسان‌رضوی، تصریح کرد: همچنین۵۲۰۰ قطعه عکس با موضوع شهدای مدافع حرم به دبیرخانه رسیده که از این تعداد ۳۵۰ عکس پذیرفته شده است.

وی عنوان کرد: اکران آثار عصر روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه از ۱۰ تا ۱۲ آذرماه در دو سانس از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۴۵ در پردیس سینمایی هویزه خواهد بود و اختتامیه این جشنواره چهارشنبه ۱۳ آذرماه از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰ در سینما هویزه برگزار و از برگزیدگان تقدیر خواهد شد.

فرهنگ‌نژاد با بیان این که ۱۲ فیلم داستانی، پنج مستند، چهار پویانمایی و هفت نماهنگ به بخش اکران جشنواره راه یافته‌اند، افزود: اولین روز با اکران فیلم‌های خاموشی با محوریت نقش دفاع مقدس در اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی، عروسک، والا و پرواز از حلب در سانس ۱۷:۳۰ تا ۱۸:۱۵ و ۱۸:۳۰ تا ۱۹:۱۵ به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی اضافه کرد: فیلم‌های «کرار»، «عملیات شناسایی»، «پدر»، «خیرالنساء» و «زو» در دومین روز و فیلم‌های «ساک سفر»، «باز هم سکوت»، «شهید خادم الشریعه»، «پسرم» و «ناجی می‌آید» در آخرین روز جشنواره در دو سانس به نمایش در می‌آید.

دبیر اولین جشنواره فیلم دفاع مقدس خراسان‌رضوی، ابراز کرد: پخش نماهنگ‌های راه‌یافته به بخش مسابقه جشنواره با عناوین مرگ قو، ماه، کربلای تو همین‌جاست، در بین اکران‌ها صورت می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جشنواره فیلم و موسیقی فجر

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
بسته این هفته کلاکت به جشنواره فیلم فجر و سرود قسم به خون سلیمانی میپردازد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کلاکت این هفته به موضوعاتی چون جشنواره فیلم تئاتر و موسیقی فجر و سرود قسم به خون سلیمانی پرداخته است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، احمد شرف خانی در گفتگوی ویژه قرآنی با موضوع ظلم ستیزی در قرآن و روایات گفت:: در قرآن ۲۹۰ آیه درباره ظلم ستیزی و ستمکاری آمده است این آیات به سه قسمت ظلم به خدا، ظلم به خود و نفس انسان و ظلم به دیگران تقسیم می‌شود. وی با بیان اینکه بدترین و بزرگترین ظلم، شرک است گفت:: بزرگترین ظلم شریک قرار دادن برای خداست و همچنین تکذیب آیات و شکستن حریم خدا از جمله بزرگترین ظلم‌ها است. کارشناس دینی گفت:: از بین ظلم‌ها ظلم عقیدتی بالاترین است، زیرا اگر انگیزه و فکرت ظلم کردن باشد بالاترین ظلم محسوب می‌شود، امیر المومنین حضرت علی (ع) می‌گویند ما سه ظلم داریم که برخی از آن‌ها را خدا می‌بخشد و برخی که ظلم به دیگران است بخشیده نمی‌شود. شرف خانی تصریح کرد: در عرصه اجتماعی مهمترین شاخص ولایت الله اصل عدل و ظلم است که در ولایت طاغوت اصل حکومت استکبار، ظلم است. وی گفت:: در حکومتی که عدالت صورت گیرد ظلم ستیزی اتفاق می‌افتد در حکومت اسلامی نباید اجازه دهیم ظلم صورت گیرد امروز شاخصه اصلی حکومت اسلامی عدالت است و اگر این امر محقق نشود ظلم صورت می‌گیرد.

فن آوری در دانشگاه امیر کبیر

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل

پاییز پنجاه سالگی

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کتاب پاییز پنجاه سالگی از مجموعه کتب خاطرات همسران شهدای مدافع حرم در سیصدو دهمین مراسم شب خاطره، با یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با حضور جمعی از فرماندهان جبهه مقاومت، مسئولان کشوری و لشکری در تالار اندیشه حوزه هنری رونمایی شد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

زندگی به رنگ امید

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل

همدلی با محور شهید سلیمانی و جشنواره‌های هنری فجر

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
بسته فرهنگیهمدلی با محور شهید سلیمانی و جشنواره‌های هنری فجربسته فرهنگی این هفته اختصاص دارد به؛ برگزاری کنگره سربداران با عنوان عقیق سلیمانی؛ همدلی هنرمندان حوزه‌های مختلف در جشنواره‌های فجر و نمایشگاه چهل سال آثار نگارگری پس از انقلاب اسلامی.

نظرها

اخبار بیشتر