۲ سامانه بارشی در راه است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

۲ سامانه بارشی در راه است

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
دو سامانه بارشی در راه است، البته امروز با پایداری هوا به میزان آلاینده‌ها در شهر‌های صنعتی افزوده می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مرتضی ضرابی با اشاره به اینکه عصر دیروز وزش باد موجب افزایش کیفیت هوا در شهر تهران شد، گفت: اما همچنان روند افزایش غلظت آلاینده‌ها امروز ادامه دارد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیوی گفت: فردا سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور می‌شود که مناطقی از غرب و جنوب غرب و بخش‌هایی از شمال غرب کشور را در بر می‌گیرد و به تدریج در ساعات عصر به بخش‌های مرکزی و دامنه‌های البرز مرکزی و زاگرس می‌رسد.

ضرابی گفت: تمرکز بارش‌ها در غرب استان‌ کردستان، کرمانشاه، ایلام و شمال استان خوزستان، لرستان و چهارمحال و بختیاری است که باعث آب گرفتگی معابر و بالا آمدن سطح رودخانه‌ها و وقوع سیلاب خواهد شد.

وی این بارش‌ها را در مناطق مرتفع به صورت برف پیش بینی کرد و گفت: در بخش‌هایی از کردستان و چهارمحال و بختیاری ۵۰ میلی متر و برای کرمانشاه و لرستان، ایلام و شمال خوزستان تا ۶۰ میلی متر بارش پیش بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی گفت: از فردا با شمالی شدن سوی جریان‌های هوا در استان‌های ساحلی خزر به مدت ۲۴ ساعت شاهد بارش خواهیم بود.

وی گفت: این بارش‌ها در استان‌ گیلان، مازندران و سواحل دریای خزر از سمت غرب به شرق با مواج شدن دریا و رسیدن موج به دو تا سه متر پیش بینی می‌شود.

ضرابی برای سه شنبه پیش بینی کرد این سامانه به بخش‌های شمال شرق و شرق کشور برسد و چهارشنبه شاهد بارش‌های پراکنده در این مناطق باشیم.

ضرابی برای تهران از فردا شب بارش پیش بینی کرد و همچنین از ورود یک سامانه جدید بارشی از پنجشنبه به کشور خبر داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری4 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر