لزوم رفع موانع مشارکت سیاسی/در ۷ ماهه اخیر هیچ تجمع کارگری در ساوه صورت نگرفت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
لزوم رفع موانع مشارکت سیاسی/در ۷ ماهه اخیر هیچ تجمع کارگری در ساوه صورت نگرفت

لزوم رفع موانع مشارکت سیاسی/در ۷ ماهه اخیر هیچ تجمع کارگری در ساوه صورت نگرفت

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/مرکزی فرماندار ساوه با تاکید بر برداشتن موانع مشارکت سیاسی مردم در انتخابات، گفت: با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم و تزریق امید در فضای جامعه می توان بستر حضور حداکثری را در جامعه فراهم کرد.

علی میرزایی در نشستی با خبرنگاران با تاکید بر اینکه مجریان انتخابات نباید دلبستگی به فرد یا جناح خاصی داشته باشند، افزود: رای مردم در انتخابات حق‌الناس است، براین اساس نباید به گونه‌ای عمل کرد که حق‌الناس پایمال شود.

وی از رسانه‌ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی خواست تا با چشم بینا و تیزبینی ویژه عملکرد مجریان را رصد کنند و با تعامل با دست‌اندرکاران امر برگزاری انتخابات اجازه ندهند حقی از کسی تضییع شود.

معاون استاندار مرکزی بر نهادینه کردن اخلاق در جریان برگزاری انتخابات پیش رو تاکید کرد و افزود: قانونمداری، رعایت اصل بی طرفی و تلاش برای حضور حداکثری مردم در انتخابات وظیفه اصلی مجریان، بازرسان و ناظران است.

وی با تاکید بر اینکه از زمان تصدی سکان فرمانداری ویژه ساوه فارغ از هرگونه شائبه انتخاباتی کار کرده‌ام، تصریح کرد: معتقدم مدیریت هوشمند و عاقلانه می‌تواند فضای جامعه را از التهاب دور کند.

فرماندار ساوه با تاکید بر اینکه انتخابات باید بدون جهت‌گیری از سوی دست اندرکاران برگزاری این حماسه سیاسی افزود: هیچکس حق ندارد از امکانات دستگاه‌های اداری له یا علیه فرد یا جناح خاصی استفاده کند و با هرگونه اقدامات شائبه برانگیز برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی با تاکید بر برداشتن موانع مشارکت سیاسی مردم در انتخابات، گفت: با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم و تزریق امید در فضای جامعه می‌توان بستر حضور حداکثری را در جامعه فراهم کرد.

او تاکید کرد: باید تلاش کنیم مکانیسم‌های حضور حداکثری مردم را با کمک رسانه‌ها فارغ از نتیجه انتخابات تقویت کنیم و ضمن تلاش برای برطرف کردن مطالبات مردم به فضای جامعه امید و نشاط تزریق کنیم.

میرزایی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها به عنوان یک قدرت بی‌بدیل نقش توسعه یافته‌ای در جامعه دارند، افزود: رسانه‌ها در راستای تهییج افکار عمومی نقش آفرینی می‌کنند و باید قدردان رسانه‌ها به عنوان قدرت نرم و موثر جامعه بود و یقین بدانیم که هر کس با افکار عمومی بازی کند نابود خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به افزایش ۲۸ درصدی اعتبارات شهرستان ساوه در سال جاری گفت: افزایش اعتبارات شهرستان ساوه در سال جاری به دلیل تدوین سند توسعه شهرستان بود که با یک تعامل و هم اندیشی بین مدیران، تنظیم، تدوین و اجرایی شد.

فرماندار ساوه به مزیت صنعتی بودن ساوه اشاره کرد و افزود: صنعت برای ساوه هم فرصت است و هم تهدید و از آنجاکه ساوه قطب صنعتی استان به شمار می‌رود، با مشکلات عدیده‌ای در حوزه تولید مواجه است.

وی افزود: حل مشکلات صنعت کاری دشوار است، اما با تلاش‌های صورت گرفته و هم‌افزایی جمعی، بزرگترین شهر صنعتی کشور که در ساوه مستقر است کمترین مشکلات کارگری و تولید را دارد به گونه‌ای که در هفت ماه سال جاری هیچ تجمع کارگری در ساوه صورت نگرفته است.

او حفظ وضع موجود برای جلوگیری از بروز آسیب و تلاش برای بهبود شرایط را مورد تاکید قرار داد و افزود: در سند توسعه شهرستان، ضمن رصد رفتار مدیران، چشم اندازی برای اجرای برنامه‌های آینده ترسیم می‌شود که بسیار کارگشاست.

میرزایی با تاکید بر اینکه مهمترین مشکل ساوه آب است، افزود: توزیع آب از منابع آبی ذخیره شده در سد الغدیر و انعقاد قطعی قرارداد انتقال آب ساوه از سد کوچری دو طرح مهم برای تامین نیاز آبی این شهرستان بویژه آب شرب است.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت در ساوه نیازمند وقت‌گذاری و تلاش مضاعف است، افزود: ساختار مدیریتی شهرستان به گونه‌ای هدایت و برنامه ریزی می‌شود که اصلی‌ترین وظیفه مدیران تکریم ارباب رجوع و تلاش برای ارتقای رضایتمندی باشد.

فرماندار ساوه در ادامه با اشاره به برگزاری جلسات ستاد تنظیم بازار شهرستان برای کنترل قیمت‌ها اظهار کرد: برپایی نمایشگاه‌های دائمی عرضه مستقیم کالا به منظور توزیع و مدیریت قیمت‌ها کمک شایانی به سیستم عرضه و توزیع کالا خواهد کرد و روند اجرای این فرآیند اقتصادی را تسهیل می‌بخشد.

وی همچنین گفت: تکریم ارباب رجوع و تفسیر قانون به نفع مردم زمینه رضایتمندی مردم را افزایش خواهد داد. بر این اساس، مدیران انتقاد را هدیه‌ای از سوی مردم بدانند و برای رفع مشکلات‌شان تلاش مضاعف کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

معاون وزیر بهداشت: با خیال راحت شیر بخورید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل

موسیقی متن فیلم کوچ‌نشین‌ها؛ دیمیتری تیومکین

تابناکتابناک1 روز قبل
فیلم سینمایی «کوچ نشین‌ها / The Sundowners» به کارگردانی فرد زینمان محصول سال ۱۹۶۰ است. دبورا کار، رابرت میچام، پیتر اوستینوف، گلینیس جونز و دینا مریل مقابل دوربین جک هیلیارد بازی کردند. دیمیتری تیومکین موسیقی متن این فیلم را ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصاویری از این فیلم در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

جاده موزیکال در مجارستان + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین23 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| جاده شماره ۶۷ مجارستان یک جاده خاص و جالب است. طبق برنامه‌ریزی‌های مدیران محلی، به منظور بزرگداشت لازلو بودی، خواننده درگذشته مجار، یکی از آهنگ‌های او در این جاده به شکل جالبی تعبیه شده است. توسط شیار‌هایی که در جاده به وجود آمده، با عبور لاستیک روی آن‌ها صدای موسیقی شبیه سازی می‌شود. برای اینکه آهنگ به طبیعی‌ترین شکل ممکن شنیده شود، خودرو‌های عبوری باید سرعتی نزدیک به هشتاد کیلومتر بر ساعت داشته باشند. منبع: فرارو

خواننده و نوازنده‌ای که فرنگی‌ها را هم به شگفتی واداشت (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
اینکه ایران به لحاظ برخورداری از انواع موسیقی‌های محلی مناطق مختلف خود، الگویی متنوع از موسیقی نواحی در میان کشورهای دنیا محسوب می‌شود، امری بدیهی است. طبعا در این میان موسیقی خراسان و به‌طور مشخص، شمال خراسان نیز به عنوان نمونه‌ای درخشان از موسیقی نواحی ایران جایگاه مهمی در این عرصه دارد. یکی از مثال‌های مهم در این زمینه، می‌توان به اجرای ستال ۲۰۰۰ حاج قربان سلیمانی فقید به همراه پسرش علیرضا و نوه‌اش هیبت‌الله در فرانسه اشاره کرد. اجرای حاج قربان، علیرضا و هیبت‌الله سلیمانی از آن‌رو اهمیت دارد که بیش از هر چیز بیانگر انتقال این سنت موسیقایی از نسلی به نسل دیگر است. این از غرایب روزگار ما در این سرزمین گربه‌سان نیست؟ موسیقی شمال خراسان-بحرطویل-استاد حاج قربان سلیمانی

تصادف مرگبار پراید و کامیون در بوشهر

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل

وضعیت «بشاگرد» پس از ۹ روز همچنان بحرانی است +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسین مختاری، امام جمعه شهرستان بشاگرد عصر امروز اظهار داشت: وضعیت بشاگرد پس از گذشت ۹ روز از سیل اخیر همچنان بحرانی است. بیشتر بخوانید: اوضاع روستاهای سیل زده بشاگرد بحرانی استوی افزود: هنوز جاده ارتباطی بیش از ۵۶ روستا مسدود است، وضعیت برق برخی از روستاهای گافر پایین، فراهک و کروچ کلن همچنان طبق معمول وصل نیست. امام جمعه شهرستان بشاگرد گفت: هر کجا برق نباشد ارتباط تلفنی هم تحت تأثیر قرار می‌گیرد که نیاز است اداره برق در این خصوص تمهیدات بیشتری را اتخاذ کند. امام جمعه بشاگرد یادآور شد: به هنگام بارندگی راه ارتباطی هر ١٨٠ روستای بشاگرد با مرکز شهرستان قطع می‌شود که نیازمند برنامه‌ریزی و تمهیدات اساسی در این خصوص است. خطیب جمعه شهرستان بشاگرد عنوان داشت: دلیل اصلی مسدود بودن راه روستاهای سیل‌زده، عدم فروکش شدن آب رودخانه جگین و باتلاقی بودن راه‌هاست.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

توافق تجاری آمریکا و ایران!

جام نیوز22 ساعت قبل

روایت فرمانده قرارگاه حضرت زینب از بازداشت فرمانده بزرگ داعشی با لباس جلف و آرایش زنانه

رکنا3 روز قبل

کسی در دنیا فکر حمله به آمریکا را هم نمی‌کرد ….!

مهر1 روز قبل

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیما1 روز قبل

دختر روس که جاذبه‌های ایران را در اینستاگرام معرفی می‌کند+تصاویر

آفتاب‌نیوز1 روز قبل

(ویدئو) درگیری هولناک اشرار قمه به دست در شهریار

فرارو1 روز قبل

رونمایی از آنونس «مردن در آب مطهر» برادران محمودی

ایلنا21 ساعت قبل

واکنش‌ها به رای غیرمنطقی AFC

صدا و سیما1 روز قبل

تا خدا بنده‌نواز است … | پاسخ شهاب حسینی به انتقادها، نفرین‌ها و فحاشی‌ها

همشهری1 روز قبل

سیدحسن نصرالله: آشنایی من با حاج قاسم به سال ۱۹۹۲ برمی‌گردد / وقتی فرمانده نیروی قدس شد، منتظر نشد ما به ایران برویم و تبریک بگوییم؛ خودش به لبنان آمد / او در تمام روز‌های جنگ ۳۳ روزه کنار ما و در اتاق عملیات بود

انتخاب1 روز قبل