تصویب طرح دو فوریتی کمک به خانواده‌های آسیب‌دیدگان اعتراضات اخیر در شورای شهر تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. قدس آنلاین
  4. اجتماعی

تصویب طرح دو فوریتی کمک به خانواده‌های آسیب‌دیدگان اعتراضات اخیر در شورای شهر تهران

قدس آنلاینخبرگزاری قدس آنلاین |
اعضای شورای شهر تهران طرح دو فوریتی به منظور کمک به خانواده‌های آسیب دیدگان اعتراضات اخیر در پی گرانی بنزین به تصویب رساندند.

قدس آنلاین: در جریان یکصد و هفتاد نهمین جلسه شورای شهر تهران دو فوریت طرح الزام شهرداری برای ارائه لایحه برای رسیدگی به خانواده‌های آسیب دیده در حادثه اخیر بررسی شد.

شهربانو امانی با قرائت دوفوریت این طرح گفت: نظر به حوادث تاسف بار اخیر که منجر به وارد شدن خسارات مالی و جانی به برخی از شهروندان تهرانی شد و با توجه به لزوم رسیدگی به خانواده‌های آسیب دیده، شهردار تهران موظف است با هماهنگی سایر دستگاه‌های اجرایی ذی ربط و در حد ممکن التیام بخشی صدمات روحی، روانی و اجتماعی نسبت به جبران بخشی از صدمات وارده اقدام و گزارش اقدامات اجرا شده را به شورا ارائه کند.

در سایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

این پیشنهاد با ۲۰ رای موافق به تصویب رسید.

سپس سالاری پیشنهاد تشکیل هیات سه نفره از اعضای شورا بمنظور نظارت بر حسن اجرای این مصوبه را ارائه داد.

رسولی در موافقت با این پیشنهاد گفت: مصوباتی که از شورا می‌گذرد تا انتهای فرایند مربوطه باید توسط نمایندگان در شورای شهر مورد نظارت و پیگیری قرار بگیرند و نتایج عملیاتی ارائه شود.

این پیشنهاد با ۱۹ رای موافق به تصویب رسید و سپس انتخاب اعضا به رای گذاشته شد.

در جریان انتخاب اعضای کمیته سه نفره، شهربانو امانی، سید محمود میرلوحی و محمد جواد حق شناس به عنوان اعضای این کمیته انتخاب شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صحبت‌های رایان پورجم فرزند‌ منصور پورجم از جان‌باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

این اسباب‌بازی هوشمند را به کودکان خلاق خود معرفی کنید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
هوشمند است و به خلاقیت بیشتر کودکان کمک می‌کند. آن‌ها را وادار به تحرک بیشتر کرده و نوآوری را به آن‌ها آموزش می‌دهد. اما بازی با آن نیاز به آموزش دارد.

امشب، وضع نامناسب آب و هوا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ محبی در ارتباط زنده تصویری با بخش خبر ۲۱ شبکه یک سیما افزود: وضع تردد در جاده‌های کشور نامناسب است و چنانچه سفر کردن در ساعات پیش رو ضرورت دارد توصیه می‌شود رانندگان زنجیر چرخ و ترجیحا اغذیه مناسب و پتو به همراه داشته باشند. وی ادامه داد: به علت بارندگی برف و باران در بیشتر محور‌های مواصلاتی کشور، مخصوصا جاده‌های کوهستانی شمال کشور، رعایت سرعت مطمئن و فاصله قانونی از ضروریات تردد در این ایام است.

صحنه‌های دیده نشده از تمرین روزانه بروسلی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

بارش برف و باران در بیشتر مناطق

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
امیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: بارش در نواحی شمالی به صورت برف و در نواحی جنوبی به صورت باران خواهد بود. کارشناس هواشناسی گفت: همچنین برای مراکز جنوبی، بارش‌ها به صورت رگبار و رعد و برق و در استان‌های بوشهر، فارس، کرمان، یزد و اصفهان بارش برف و باران پیش بینی می‌شود. سرکرده ادامه داد: امروز و فردا در نواحی شرقی و جنوب شرقی وزش باد پیش بینی می‌شود. کارشناس هواشناسی گفت:: همچنین برای جاده‌های کوهستانی البرز و شمال غرب زاگرس مرکزی بارش برف، مه غلیظ، کاهش دید و ایجاد کولاک را پیش رو داریم. وی افزود: در تهران بارش برف پیش بینی می‌شود و دما در حال حاضر صفر درجه است که در بیشترین حالت به سه درجه بالای صفر خواهد رسید.

ادامه فعالیت سامانه بارشی در بیشتر مناطق

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: شدت و اوج بارش‌ها را در چند منطقه خواهیم داشت، از جمله سواحل دریای خزر مانند استان گیلان، اردبیل و غرب استان مازندران و به ویژه در دامنه‌های زاگرس در بخش‌هایی همچون استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، بخش‌های غربی اصفهان و حتی نواحی شمالی خوزستان که بارش‌ها در نواحی کوهستانی و سردسیر به شکل برف خواهد بود، در نواحی جنوبی‌تر همراه با رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود و به تدریج روانه قسمت‌های شرقی می‌شود. وی افزود: برای فردا بجز بخش‌هایی در جنوب شرق کشور یعنی استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان که به نظر می‌رسد بارش نداشته باشند، در بیشتر مناطق کشور بارش‌ها با شدت و ضعف رخ خواهد داد. خانم احمدی افزود: به لحاظ شرایط دمایی نیز از روز دوشنبه تا پایان هفته هوای نسبتا سردتری بیشتر مناطق کشور به خصوص نیمه شمالی و بخش‌های غربی کشور را در بر می‌گیرد. کارشناس هواشناسی ادامه داد: وزش باد مهم‌ترین پدیده‌ای است که امروز و فردا برای بخش‌های شرقی کشور اتفاق می‌افتد و در برخی ساعات وزش باد شدت می‌یابد. خانم احمدی تصریح کرد: در پایتخت نیز به تناوب بارش برف و باران ادامه پیدا می‌کند و بیشینه دمای پیش بینی شده برای هوای امروز تهران ۵ تا ۶ درجه است.

نظرها

اخبار بیشتر