تظاهرات مردم الجزایر در مخالفت با مداخله اروپا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

تظاهرات مردم الجزایر در مخالفت با مداخله اروپا

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
شماری از مردم الجزایر در حمایت از انتخابات ریاست جمهوری که قرار است ماه آینده برگزار شود تظاهرات و با دخالت اروپایی‌ها در امور داخلی کشورشان مخالفت کردند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، حرکت مردمی در این کشور با برگزاری انتخابات در اوضاع کنونی مخالف است.

شرکت کنندگان در این تظاهرات شعار‌هایی در مخالفت با دخالت‌های پارلمان اروپا در امور داخلی الجزایر سردادند و این دخالت‌ها را محکوم کردند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

توفیق تقرین خبرنگار شبکه در الجزایر در گزارشی با اشاره به خشم تظاهرکنندگان از دخالت‌های پارلمان اروپا در امور الجزایر گفت: تظاهرات گسترده‌ای به دعوت اتحادیه کل کارگران الجزایر و برخی دیگر از سازمان‌های غیردولتی در این کشور، برگزار شد.

سلیم لباطشه دبیرکل اتحادیه کل کارگران الجزایر در جمع شرکت کنندگان گفت: گروهی که مدت‌ها بر الجزایر حکومت می‌کرد به فکر منافع خود و بیگانگان بود و اروپا اکنون می‌خواهد گروه دیگری را برای تأمین منافع خود به خدمت بگیرد بنابراین الجزایری‌ها نباید انتظار هیچ لطفی از کشور‌های شمال مدیترانه داشته باشند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

سلیم لباطشه گفت: اگر اتحادیه اروپا و بخصوص فرانسه صلاح مردم الجزایر را می‌خواهند باید اموال ما را که رژیم قبلی در بانک‌های آن‌ها ذخیره کرده‌اند به مردم الجزایر برگردانند.

خبرنگار ادامه داد: شرکت کنندگان در تظاهرات شعار‌هایی در مخالفت با دخالت بیگانگان و شعار‌هایی نیز در حمایت از برگزاری انتخابات سردادند و تأکید کردند تلاش‌های اتحادیه اروپا به رهبری فرانسه که الجزایر مدت‌ها تحت استعمار آن بود برای فتنه انگیزی و جلوگیری از دستیابی الجزایری‌ها به راه حل داخلی است.

تظاهرات کنندگان تأکید کردند دخالت‌های گذشته آن‌ها در منطقه برای کنار زدن نقاب از چهره اهداف آن‌ها کافیست و دخالت ناتو در لیبی بهترین نمونه آن به شمار می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اروپا در آخر خط …

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دیروز در وین و پشت میز مذاکرات یک سوال مهم مطرح شد، سوالی که از ۱۹ ماه پیش همچنان بی پاسخ مانده است، اکنون نیز ۵ ماهی بیشتر به دو ساله شدن خروج آمریکا از برجام باقی نمانده است؛ خروجی که اروپای به ظاهر نگران در واکنش به آن از یک سو با صدور بیانیه از ۱۱ تعهدی گفتند که براساس آن هم باید پول نفت، گاز و محصولات پتروشیمی تامین می‌شد و هم سرمایه گذاری، حمل و نقل، هوانوردی و دریا نوردی تسهیل می‌شد …

مهدی تاج: نماینده‌های مجلس هم همین جا حرف هایم را بشنوند/ من حرف دیگری ندارم که به مجلس بروم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
طبق این استراتژی اگر دست رقبای آمریکا به این مناطق برسد، طبعا منافع ایالات متحده و غرب تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. ۳- تامین امنیت اسرائیل و حفظ روابط استراتژیک ایالات متحده با رژیم صهیونیستی. در این راستا و تا پایان دهه ۱۹۹۰ میلادی در خصوص این استراتژی در داخل ایالات متحده اختلاف نظرهایی جدی وجود داشت. در این میان اگر قدرتی بخواهد در این مسئله جایگزین ایالات متحده آمریکا شود، عملا غیر ممکن خواهد بود. از سوی دیگر صلح به نفع آمریکا نیز هست، زیرا ایالات متحده در سایه آن از درگیری اجتناب کرده و فرصت پیدا می‌کند به رقبای اصلی خود بپردازد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، احمد ابوالغیط دبیر کل اتحادیه عرب، علیه ایران موضع خصمانه اتخاذ کرد. وی که همواره همسو با سیاست‌های عربستان حرکت می‌کند به سبک مقامات سعودی، مدعی شد: باید در راستای تغییر رفتار ایران حرکت کرد. دبیر کل اتحادیه عرب همچنین ادعا کرد: باید به توافقی با ایران غیر از توافق هسته‌ای رسید. این موضع گیری در حالی رخ می‌دهد که وین پایتخت اتریش، امروز میزبان نمایندگان کشورهای باقی‌مانده در توافق هسته‌ای است. این نشست در شرایطی برگزار می‌شود که جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده در صورت ادامه بدعهدی طرف‌های مقابل اوایل ماه ژانویه، بار دیگر از تعهدات برجامی خود خواهد کاست.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۱۰۰ داور تکواندو ایران برای حضور در سمینار بین المللی و دوره دانش افزایی این رشته از طرف فدراسیون جهانی تکواندو فردا راهی روسیه می‌شوند. ۲۵ داور در ۲ بخش پومسه (اجرای فرم) و مبارزه در سمینار بین المللی شرکت می‌کنند و ۷۵ داور هم قرار است در دوره دانش افزایی حاضر شوند. سمینار بین المللی و دوره دانش افزایی داوران تکواندو بعد از رقابت‌های فینال گرندپری (جایزه بزرگ) تکواندو در شهر «رایزان» در نزدیکی مسکو برگزار می‌شود. هفته ششم و هفتم لیگ برتر تکواندو چهارم آذر برگزار شد که با توجه به حضور داوران تکواندو ایران در این دوره‌های آموزشی، هفته هشتم و پایان دور رفت لیگ برتر با فاصله ۲۸ روزه، دوم دی برگزار می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر