۱۰۰ دقیقه با رئیس ۱۲ ساله؛ از سوال رمانتیک خبرنگار تا پاسخ ملاصدرایی لاریجانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

۱۰۰ دقیقه با رئیس ۱۲ ساله؛ از سوال رمانتیک خبرنگار تا پاسخ ملاصدرایی لاریجانی

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- نشست خبری رئیس مجلس شورای اسلامی در آخرین روزهای پایانی مجلس دهم صبح امروز با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی برگزار شد و با حاشیه‌هایی همراه بود. تاریخ انتشار: 16:25 - 10 آذر 1398 - کد خبر: ۵۷۲۸۱۷

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نشست خبری علی لاریجانی  رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز مجلس و گرامیداشت یاد شهید مدرس ساعت ۱۰:۰۵ دقیقه امروز یکشنبه در سالن مشروطه مجلس شورای اسلامی، برگزار شد.

این نشست خبری که با حضور بیش از ۲۰۰ خبرنگار داخلی و خارجی برگزار شد حواشی‌ هم به همراه داشت. در ابتدای این جلسه عنوان شد که به دلیل کمبود وقت از بین رسانه‌ها درباره سوال از رئیس مجلس ۱۲ ساله قرعه کشی شده و تنها ۳۴ رسانه امکان طرح سوال از رئیس مجلس را دارند.مجری این نشست خبری مرتضی حیدری از خبرنگاران با سابقه صداو سیما بود. وی از خبرنگاران درخواست کرد که هر خبرنگار، صرفا یک سوال مطرح کند.عذر بیماریبا این حال رئیس مجلس در ابتدای این نشست با چند سرفه کوچک، عذرخواهی کرد که صدایش گرفته و ممکن است به دلیل سرماخوردگی حاضران اذیت شوند. درخشندگی مدرسلاریجانی در ادامه یادی از بزرگان مجلس کرد و از ویژگی‌های رفتاری شهید مدرس گفت. رئیس مجلس عنوان کرد که شهید مدرس فقیه بارزی بود که ویژگی‌های منحصر به فردی داشت در حدی که میرزای شیرازی درباره وی گفته است: «شهید مدرس پاکدامنی اجدادش را داشت»

لاریجانی در این نشست گفت که مدرس البته مخالفینی هم داشت که وی را تخریب می‌کردند حتی این مخالفت تا جایی پیش رفت که برخی وی را به انگلیسی بودن هم متهم می‌کردند، اما بر هیچ کس پوشیده نیست که شهید مدرس یک درخشندگی در پارلمان ایران داشت.

رئیس مجلس حتی در توصیف شخصیت مدرس به عبارتی از ملک الشعرای بهار هم پرداخت و گفت: ملک الشعرای بهار درباره مدرس گفته بود: «مدرس یکی از شخصیت‌های بزرگ ایران است که از زمان فتنه مغول به بعد از نظر ویژگی‌های سیاس منحصر به فرد بوده است»

۱۰۰ دقیقه با رئیس ۱۲ ساله؛ از سوال رمانتیک خبرنگار تا پاسخ ملاصدرایی لاریجانی - 6

محاسبه سرانگشتیعلی لاریجانی در ادامه این نشست در مورد عناوین اقدامات مهم مجلس دهم لب به سخن گشود و گفت که مجلس دهم ۱۶۲ قانون، ۱۶۵ سؤال، ۶ استیضاح، ۶ تحقیق و تفحص و احصاء ۱۳ تخلف اجرایی و ۶۴ جلسه غیرعلنی و یک سؤال از رئیس جمهور داشت.در ادامه این نشست خبری مارتن طرح سوالات خبرنگاران را رئیس مجلس آغاز شد.خبرنگار رسانه‌ای سوال ابتدایی این جلسه را با این عنوان مطرح کرد که جایگاه مجلس پس از ۱۲ سال ریاست لاریجانی چگونه بوده است که لاریجانی در پاسخ به این سوال گفت: این که یک نهادی که امام فرمودند در راس امور است به این معنا نیست که در همه امور دخالت کند و تصمیم بگیرد. بالاترین مقام کشور رهبری است ایشان هم در همه امور دخالت نمی‌کنند بلکه جهت را مشخص می‌کنند جایگاه مجلس هم ریل گذاری است.

اما در ادامه سوال خبرنگار میزان از رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح شد. علی لاریجانی درباره اینکه پیرو ابلاغ سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری از سوی رهبر معظم انقلاب، برای این که قانونگذاری در کشور با این سیاست‌ها هماهنگ شده و حرکتی تحولی داشته باشد، به خصوص برای طراحی مکانیزمی به منظور سنجش قوانین چه اقداماتی در قوه مقننه صورت داده‌اید؟، گفت: یک بخش‌هایی از سیاست‌های کلی که رهبری فرمودند پیش‌تر هم در ملاقات‌هایی که با نمایندگان محترم داشتند، مطرح کردند. این موضوعات مربوط به تنقیح قوانین و مکانیزم‌های نظارتی بیشتر بود که در حال انجام است.بیشتر بخوانید:کمیته‌ای در مجلس درباره سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری در حال فعالیت است

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

کد ویدیو دانلود

اما این پایان حواشی نشست خبری لاریجانی با خبرنگاران نبود و در ادامه نوبت به سوالات بنزینی و ابزار نظارتی مجلس درباره کنترل بازار رسید که لاریجانی در پاسخ به این سوال گفت سازوکار روشن است و باید دستگاه‌ها با کمک همدیگر به امر نظارت اهتمام بورزند با این این مسئله در کمیسیون‌های تخصصی مجلس مودر پیگیری قرار گرفته است.

سوال رمانتیک و پاسخ ملاصدرایی

در ادامه، اما نوبت به سوال رمانتیک یک خبرنگار از لاریجانی رسید. خبرنگار رسانه‌ای از لاریجانی سوال کرد که لاریجانی امروز با لاریجانی که زمانی بر مسند ریاست سازمان صدا سیما بود چه فرقی کرده است، گفت: این سوالات رمانتیک است و من وارد نیستم که این پاسخ رئیس مجلس، صدای خنده حضار را در پی داشت. البته لاریجانی گفت که در این ۱۲ سال در مجلس تجارب زیادی کسب کرده است و مشکلات کشور را امروز بهتر می‌بیند. وی همچنین به این خبرنگار گفت که و اگر شما صدرایی بیاندیشید باید بدانید مرحوم ملاصدار بیشتر به حرکت جوهری قائل بود یعنی هر دم انسان‌ها عوض می‌شوند بنابراین این مسئله خیلی عجیب نیست.

۱۰۰ دقیقه با رئیس ۱۲ ساله؛ از سوال رمانتیک خبرنگار تا پاسخ ملاصدرایی لاریجانی - 15

خانه نشین نیستم!

در ادامه خبرنگاری از لاریجانی درباره عدم حضورش در انتخابات مجلس یازدهم سوالی را مطرح کرد و گفت که بالاخره بعد از مجلس آیا خانه نشین خواهید شد؟ که لاریجانی درپاسخ به وی گفت: ما خانه نشین نیستیم و در این ۴۰ سال براساس وظایف‌مان فعالیت کرده‌ایم البته کنایه این خبرنکار به حضور لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری بود که لاریجانی در ادامه گفت: من برنامه‌ای برای ریاست جمهوری بعدی ندارم.

من اطلاع داشتم و نمایندگان هم …

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این نشست به سوالی که مقداری در چند روز اخیر برای افکار عمومی پیچیده شده بود هم پاسخ داد. خبرنگاری در جریان این نشست از لاریجانی سوال کرد که آیا شما هم به مانند رئیس جمهور از زمان اجرای طرح مدیریت سوخت خبر نداشتید که لاریجانی به وی گفت: بنده از زمان اجرای طرح مدیریت سوخت اطلاع داشتم. حتی بنده در جلسه‌ای غیر علنی پیش از برگزاری این طرح به نمایندگان گفتم که قرار است در روز‌های آینده این طرح اجرایی شود.

در ادامه این نشست لاریجانی به سوالاتی از جمله قعطی اینترنت پیرو حوادث ناشی از سهمیه بندی بنزین، اوضاع عراق، هزینه‌های هنگفت انتخاباتی و نبود قانون در این زمینه، اصلاح ساختار اقتصادی و سیاسی پاسخ داد.

۱۰۰ دقیقه با رئیس ۱۲ ساله؛ از سوال رمانتیک خبرنگار تا پاسخ ملاصدرایی لاریجانی - 21

در این نشست خبری سانه‌هایی از جمله ایسنا، میزان، دنیای اقتصاد، خبرگزاری صدا و سیما، شبکه خبر، تابناک، خبرگزاری آریا، «سی بی اس» نیوز آمریکا، تلویزیون الجزیره، شبستان، فارس، روزنامه تجارت، ایرنا، تسنیم، روزنامه آرمان، خبرآنلاین، جهان صنعت، خانه ملت، روزنامه سازندگی، روزنامه اعتماد و خبرگزاری رسا به طرح سوالات خود از رئیس مجلس پرداختند.

نشست خبری علی لاریجانی ۱۰۰ دقیقه به طول انجامید و لاریجانی پیش از اذان ظهر به افق تهران، سالن مشروطه را ترک کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

فیلم/دوربین مخفی: فست فود با سس بنزین!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | رئیس جمهور: قدرت نقد نشود احتمال انحراف دارد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.

نظرها

اخبار بیشتر