بنزین و خودرو دو مورد از معیار‌های آلاینده محیط زیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

بنزین و خودرو دو مورد از معیار‌های آلاینده محیط زیست

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس سازمان ملی استاندارد، ترکیب بنزین و خودرو را نمونه‌ای از معیار‌های آلاینده‌های محیط زیست دانست.

خانم نیره پیروزبخت در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه مراسم معرفی واحد‌های نمونه استاندارد استان تهران در خصوص اقدامات این سازمان برای کاهش آلودگی هوا گفت: اقدامات مختلفی از قبل شروع شده که یکی از این اقدامات، درخصوص خودروهاست که در شورای عالی استاندارد مقرر شد ۴ نوع خودرو از چرخه تولید خارج شود که سه نوع پراید و خودروی پژو ۴۰۵ است.

وی بحث بنزین را در آلودگی هوا موثر دانست و افزود: ما با سازمان محیط زیست و وزارت نفت همکاری ویژه ایی در این خصوص داشتیم و اکنون بنزین به شرایط خوبی رسیده است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خانم پیروزبخت با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی بر اساس قانون، موظف هستند که شاخص‌های استاندارد را رعایت کنند گفت: از سوی دیگر ما با سازمان محیط زیست و وزارت نفت، یک همکاری ویژه در خصوص بحث بنزین و جلوگیری از آلودگی هوا داریم.

وی افزود: وزارت نفت به عنوان مسئول اصلی، بر روی پالایشگاه‌ها، نظارت خوبی دارد و اگر ما در بررسی‌ها، مواردی را متوجه شویم به وزارت نفت اطلاع می‌دهیم.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

رئیس سازمان ملی استاندارد اضافه کرد: خوشتختانه روند تولید بنزین و گازوئیل، رو به بهبودی و ارتقاء کیفیت است که این جای خوشحالی است.

خانم پیروزبخت گفت: اکنون وزارت نفت در پالایشگاه ستاره خلیج فارس، بنزین یورو ۴ و حتی بنزین یورو ۵ تولید می‌کند.

خبری: اخبار اجتماعی ایران

وی افزود: پدیده وارونگی هوا در این فصل نه در تهران، بلکه در کشور‌های دیگر نیز اتفاق می‌افتد.

پیروز بخت بحث تنظیم موتورخانه واحد‌های دولتی، صنعتی، تجاری و واحد‌های مسکونی را از دیگر اقدامات برای کاهش آلودگی هوا بیان کرد و گفت: این کار از دو سال قبل آغاز شده و تاکنون موتورخانه ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی، تجاری، عمومی و دولتی، بازرسی و تنظیم شده است.

رئیس سازمان ملی استاندارد مجموع این اقدامات را در کاهش آلودگی هوا موثر دانست و افزود:، اما مهمترین نکته، استفاده از خودرو‌های شخصی است و شاید درهیچ شهری مثل تهران و هیچ کشوری مثل ایران، این میزان، خودرو‌های تک سرنشین وجود ندارد بنابراین تعطیلی مدارس یا زوج و فرد کردن تردد خودرو‌ها، اقدام مناسبی است، اما تاثیر بسزایی در کاهش آلودگی هوا ندارد و ما باید خود به فکر باشیم.

وی درباره این مراسم نیز گفت: واحد‌های تولیدی بسیار خوبی در سطح استان تهران وجود دارد و در این فضایی که فشار بر روی واحد‌های تولیدی است، فعالیت می‌کنند.

خانم پیروزبخت ادامه داد: ما هم به عنوان سازمان ملی استاندارد، به کمک این واحد‌ها آمده‌ایم و بسته‌های حمایتی که داده‌ایم را به خوبی استفاده کرده‌اند و هم در تولید و هم صادرات، توانسته‌اند خود را بالا ببرند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر