نامگذاری‌ ۲ مکان ورزشی به نام شهدای اتفاقات اخیر خوزستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
نامگذاری‌ ۲ مکان ورزشی به نام شهدای اتفاقات اخیر خوزستان

نامگذاری‌ ۲ مکان ورزشی به نام شهدای اتفاقات اخیر خوزستان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خوزستان مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان، از نامگذاری یک یا دو مکان ورزشی به نام شهدای اتفاقات اخیر استان خبر داد.

افشین حیدری در اولین جلسه شورای عالی بسیج ورزشکاران خوزستان که امروز (دهم آذرماه) در اهواز برگزار شد، با قدردانی از باقری رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان، اظهار کرد: کارهای خوب و ارزشمندی توسط این سازمان آغاز شده است که جای تشکر دارد. سازمان بسیج ورزشکاران ایده‌های خلاقانه دارد که موجب کارهای مشارکتی خوبی بین این سازمان، هیات‌های ورزشی و اداره کل ورزش و جوانان خوزستان شده است.

وی عنوان کرد: تاکیدات مقام معظم رهبری بر بحث بسیج، همیشه راه‌گشا و الگوی تصمیم‌سازی مدیران، برنامه ریزی و هدف گذاری برای جامعه است. بسیج در مقطعی از زمان به عنوان خط اول ایران، کار بزرگی به نام هشت سال دفاع مقدس را به سرانجام رساند. برابر هجوم وحشیانه دشمنان موفق عمل کردیم و بسیج و مردم ایران با افتخار از این آزمون خارج شدند و امروز نیز وظیفه بسیج به مراتب سخت‌تر شده است.

به گزارش ایسنا، مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور نیز خاطر نشان کرد: این اغتشاشات هزینه هنگفتی بر دست ملت گذاشت و جوانانی به ناحق از بین رفتند. این عده می‌خواستند با آبروی ایران و انقلاب بازی کنند اما باز هم بسیج سرافراز بود. با افتخار باید گفت که مردم ایران یک کودتا را خنثی کردند. در این میان نیز عده‌ای فریب خوردند و به خیابان‌ها آمدند ولی مردم ایران آگاهانه وارد صحنه شدند و از یک تهدید بزرگ یک فرصت برای ایران و جامعه جهانی ایجاد و ثابت کردند که پای آرمان و انقلاب اسلامی خود مانده‌اند و عهدی که با شهدا و ولایت بسته‌اند، ماندگار است.

وی ادامه داد: جندین بار توطئه دشتمنان با تدبیر و دارایت امام خمینی و همچنین رهبر معظم انقلاب خنثی شد. در مجموع کارهای صورت گرفته به ما ثابت می‌کند که انقلاب اسلامی زنده است و ما نیز وظیفه داریم که در این مقطع حساس با تمام وجود وارد صحنه شویم. صحبت از آینده انقلابی است که خون‌ها دادیم تا درخت آن به بار بنشیند.

حیدری بیان کرد: برای مشکلات اقتصادی موجود نیز به مباحث کارشناسی نیاز است و باید در این زمینه یک برنامه‌ریزی خوب اتفاق بیفتد. امیدواریم دولت موانع و مشکلات را رفع کند و بتواند نسبت به کنترل تورم اقدام کند. ما نیز به سهم خود وظیفه داریم که با تمام وجود تلاش کنیم. وظیفه ما در حیطه ورزش نیز تنها ایجاد بستر برای قهرمان‌پروری نیست و وظیفه مهم‌ترمان این است که در سند فرهنگی جامعه نقش داشته باشیم.

وی با اشاره به برگزاری اولین جلسه شورای عالی بسیج ورزشکاران خوزستان، گفت: مطمئنا با برنامه‌های خوبی که رئیس این سازمان دارد، کارهای خوبی اتفاق خواهد افتاد. ما موظفیم نسبت به آرمان‌های شهدا گام برداریم و باید برنامه‌ریزی شود تا یک کار خوب، مستند و مدون صورت بگیرد. اداره کل ورزش و جوانان استان نیز کنار سازمان بسیج ورزشکارن است. باید به سمتی برویم تا سند فرهنگی برای سال ۹۹ تنظیم شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان بیان کرد: نباید خواب غفلت چشم‌های ما را فرا بگیرد و باید هدف داشته باشیم. به عنوان متولیان ورزش، جوانان و فرهنگی خوزستان نیز حتما باید سند فرهنگی را ایجاد کنیم و نباید گرد فراموشی بر خاطرات شهدا قرار بگیرد.

وی با بیان این که یکی دو مجموعه ورزشی، سالن یا زمین ورزشی به نام شهدای اتفاقات اخیر خوزستان نامگذاری خواهد شد، گفت: باید نام این شهدای عزیز را زنده نگه داریم.

حیدری بیان کرد: باید برگزاری برنامه‌های مختلف از جمله یادواره‌های شهدا و تجلیل از خانواده‌های شهدای مدافع حرم و اتفاقات اخیر استان و همچنین برگزاری اردوهای فرهنگی، همایش‌ها و کارگاه‌های روشنفکری در خصوص اتفاقات اخیر در دستور کار قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، همچنین رضا باقری رئیس سازمان بسیج ورزشکاران خوزستان با بیان این کهبسیج یعنی تعامل و همکاری، اظهارکرد: در سازمان بسیج ورزشکاران خوزستان تاکنون برنامه‌های مختلفی را برگزار کرده‌ایم. شورای عالی بسیج ورزشکاران خوزستان نیز برنامه‌هایی را مدنظر دارد و مدیرکل ورزش و جوانان استان، رئیس این شورا است. ما می‌توانیم با همکاری یکدیگر جهت اصلاح جامعه گام برداریم.

ابراهیم نصیری معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خوزستان نیز در این جلسه، خاطر نشان کرد: کار فرهنگی در ورزش، نیازمند یک کار پژوهشی عمیق است و به یک تقویم فرهنگی نیاز داریم.

وی افزود: نقش مربیان، نقش بی‌بدیلی در پیاده‌سازی اقدامات فرهنگی است. ما نیاز به کار آموزشی داریم و جنس هر رشته برای کار فرهنگی متفاوت است. درون کار پژوهشی باید فرصت‌ها و ظرفیت‌ها شناسایی شده و برنامه‌ها طراحی شوند.

به گزارش ایسنا، فرامرز کیانی‌زاده، عضو شورای عالی بسیج ورزشکاران خوزستان، گفت: بخشی از کار هیات‌ها، انجام کارهای فرهنگی است و باید از طریق سازمان بسیج ورزشکاران یکسری برنامه‌های فرهنگی را تدوین کنیم.

همچنین سهام طرفی حردانی معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان، عنوان کرد: تقویم فرهنگی را حوزه بسیج مرور کرده‌ایم و اولویت‌ها نیز مشخص شده‌اند. برنامه‌هایی مدنظر است که از همین ماه جاری برگزار خواهند شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جاده موزیکال در مجارستان + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین22 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| جاده شماره ۶۷ مجارستان یک جاده خاص و جالب است. طبق برنامه‌ریزی‌های مدیران محلی، به منظور بزرگداشت لازلو بودی، خواننده درگذشته مجار، یکی از آهنگ‌های او در این جاده به شکل جالبی تعبیه شده است. توسط شیار‌هایی که در جاده به وجود آمده، با عبور لاستیک روی آن‌ها صدای موسیقی شبیه سازی می‌شود. برای اینکه آهنگ به طبیعی‌ترین شکل ممکن شنیده شود، خودرو‌های عبوری باید سرعتی نزدیک به هشتاد کیلومتر بر ساعت داشته باشند. منبع: فرارو

خواننده و نوازنده‌ای که فرنگی‌ها را هم به شگفتی واداشت (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
اینکه ایران به لحاظ برخورداری از انواع موسیقی‌های محلی مناطق مختلف خود، الگویی متنوع از موسیقی نواحی در میان کشورهای دنیا محسوب می‌شود، امری بدیهی است. طبعا در این میان موسیقی خراسان و به‌طور مشخص، شمال خراسان نیز به عنوان نمونه‌ای درخشان از موسیقی نواحی ایران جایگاه مهمی در این عرصه دارد. یکی از مثال‌های مهم در این زمینه، می‌توان به اجرای ستال ۲۰۰۰ حاج قربان سلیمانی فقید به همراه پسرش علیرضا و نوه‌اش هیبت‌الله در فرانسه اشاره کرد. اجرای حاج قربان، علیرضا و هیبت‌الله سلیمانی از آن‌رو اهمیت دارد که بیش از هر چیز بیانگر انتقال این سنت موسیقایی از نسلی به نسل دیگر است. این از غرایب روزگار ما در این سرزمین گربه‌سان نیست؟ موسیقی شمال خراسان-بحرطویل-استاد حاج قربان سلیمانی

بشنوید | حمله حسن عباسی به مسعود کیمیایی | زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد …

همشهریهمشهری22 ساعت قبل
حسن عباسی می‌گوید: ما به امثال شما شرایطی دادیم که تو این مملکت بالا بیایید. زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد اما زیرتابوت افرادی متعلق به فکر ما را میلیون‌ها تشییع‌کننده هستند. دریافت ۱ MB کد خبر ۴۷۸۹۷۵

آنونس «کتونی زرنگی» منتشر شد/ پخش پس از ایام فاطمیه

مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پروژه، سریال تلویزیونی «کتونی زرنگی» به کارگردانی علی ملاقلی پور و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، پس از ایام فاطمیه روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. تصویربرداری این سریال آخرین روزهای خود را سپری می‌کند و مراحل فنی آن به طور همزمان پیش می‌رود تا بزودی آماده پخش شود. به همین مناسبت نخستین آنونس رسمی این سریال منتشر شد. ساخت این آنونس را سیاوش کردجان برعهده داشته است. هدایت هاشمی، افسانه چهره‌آزاد، ملیکا شریفی‌نیا، علی سلیمانی، جواد پورزند، شاپور کلهر، با معرفی زوج علیرضا جعفری و مصطفی ساسانی، با حضور محمود جعفری، با هنرمندی برزو ارجمند و سحر ولدبیگی و بازیگران خردسال رادمهر رزمجوی و عماد شعبانی در «کتونی زرنگی» به ایفای نقش می‌پردازند.

همت مردم دراحیای بنا‌های تاریخی

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
گزارش اختصاصیهمت مردم دراحیای بنا‌های تاریخیبازسازی و مرمت برخی بنا‌های قدیمی تهران با همت مالکان آن‌ها و همچنین بهره‌مندی از تسهیلات ویژه مرمت بافت‌های تاریخی، در حال انجام است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در رویداد «از ایده تا کارآفرینی» ۲ موضوع کلیدی با حضور متخصصان بررسی شد. در این رویداد دوره فشرده آموزشی با موضوع «مدل‌ها و کلیات طرح کسب و کار» برگزار شد که آقای حسام زند حسامی مدیرکل اقتصادی و سرمایه‌گذاری دانش بنیان و مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این دوره سخنرانی کرد. در این رویداد خلاصه‌ای از کسب و کار‌های نوپا (استارتاپ) حوزه معدن و صنایع معدنی دنیا نیز در اختیار علاقه‌مندان و تیم‌ها قرار گرفت تا در این راستا جهت گیری بهتری با هدف خلق استارتاپ‌های موفق صورت گیرد. نشست‌های تخصصی با ایده پردازان، نخبگان و تیم‌های استارتاپی به منظور بررسی ایده‌‍‌ها، تیم‌سازی و استقرار استارتاپ‌های جدید در مجموعه ماینتک تا ۵ بهمن برگزار می‌شود. همچنین، بستری فراهم شده است تا تیم‌های کسب و کار نوپای دارای قرارداد در دوره‌های پیش شتابدهی این شرکت حضور یابند.

نظرها

اخبار بیشتر