ارتقا ۵ دانشگاه و ۵ پژوهشگاه به تراز جهانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

ارتقا ۵ دانشگاه و ۵ پژوهشگاه به تراز جهانی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
وزارت علوم طرح ۱۰ ساله ارتقا ۵ دانشگاه و ۵ پژوهشگاه را تا رسیدن به تراز ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان ادامه می‌دهد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین| پیام لاریان نویسنده و کارگردان تئاتر درباره جدیدترین فعالیت خود در زمینه کارگردانی، گفت: قصد دارم نمایشنامه «اشتقاق» را سال آینده به صحنه ببرم. این نمایشنامه که نوشتن آن را سال گذشته به پایان بردم، روایت چند نوجوان است که ناگهان تصمیم می‌گیرند زبان را فراموش کرده و دیگر با کسی حرف نزنند که این اقدام باعث انزوایی خودخواسته در زندگی اجتماعی و محیطی آنها می‌شود. او درباره فعالیت‌های دیگر خود در زمینه نگارش عنوان کرد: در حال حاضر فیلم «بی سر» به کارگردانی کاوه سجادی حسینی برای حضور در جشنواره فیلم فجر ارائه شده است و همچنین نگارش فیلمنامه‌ای دیگر با عنوان «زمستان» را به کارگردانی دکتر عماد حسینی به پایان بردم. در تئاتر نیز، نمایشنامه «بابل» را نوشته‌ام که به زودی توسط یکی از هنرمندان در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه خواهد رفت و همچنین در حال نگارش نمایشنامه «اهالی کاله» نیز هستم که آن هم قرار است سال آینده توسط یکی دیگر از کارگردانان در تئاتر شهر اجرا شود که البته اطلاعات اجرا در زمان مناسب، توسط گروه‌ها اعلام خواهد شد. این نمایشنامه‌نویس در پایان درباره نمایشنامه «اهالی کاله» بیان کرد: مهاجرت دغدغه جدی من است و پیشتر نمایشنامه «استرالیا» را به عنوان بخش اول از یک تریلوژی نوشته‌ام که «اهالی کاله» بخش دوم آن است و پس از پایان آن، نوشتن داستان بخش سوم را با عنوان «مدیترانه‌ای» آغاز خواهم کرد.

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- نویسنده کتاب «در جست و جوی مهتاب» گفت: کتاب «در جست و جوی مهتاب» به سبک خاطره و تاریخ شفاهی نوشته‌ام، زیرا هدفم معرفی حمید حسام، آن هم بدون سانسور بود. من معتقدم بهترین کسی که می‌تواند حسام را معرفی کند خودش است لذا کتاب «در جست و جوی مهتاب» که به بیان زندگی و شخصیت حمید حسام پرداخته از زبان خودش بیان شده است. وی در مورد الگو پذیری از کتاب‌هایی که درحوزه دفاع مقدس نوشته می‌شود و یا کتاب‌های همچون کتاب‌های حمید حسام اظهار کرد: الگو پذیری از کتاب‌هایی که با موضوع دفاع مقدس و به قلم افرادی همچون حمید حسام نوشته شده است سبب می‌شود تا مخاطب جذب شده و به حقیت دفاع مقدس تمایل پیدا کند، بیان حقیقت با زبانی روشن، ساده و دلنواز رسالت نویسندگی در حوزه کتاب‌های ارزشی است. وی با اشاره به نحوه نگارش کتاب «در جست و جوی مهتاب» تصریح کرد: کتاب را به سبک خاطره و تاریخ شفاهی نوشته‌ام، زیرا هدفم معرفی حمید حسام بود. من معتقدم بهترین کسی که می‌تواند حسام را معرفی کند خودش است، لذا کتاب «در جست و جوی مهتاب» که به بیان زندگی و شخصیت حمید حسام پرداخته از زبان خودش بیان شده است.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
مهرمهر3 روز قبل
رودکی بیان کرد: ملت ایران شروع‌کننده هیچ جنگی نخواهد بود اما تاریخ انقلاب نشان داده که هر وقت موردحمله قرار گیرد با تمام توان و با وحدت مثال‌زدنی از کشور دفاع می‌کند. رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس تصریح کرد: هدف از برگزاری یادواره‌های شهدا، تضمین، دفاع و صدور انقلاب در کنار یادآوری تلاش‌ها و مجاهدت‌های رزمندگان انقلاب، ایثارگران و شهدای عزیز و تکریم خانواده‌های معظم شهداست. وی افزود: در طول دوران دفاع مقدس، ۳۵ کشور پشت سر صدام علیه کشور ما جنگیدند اما همگان دیدند که چگونه حقانیت ما باوجود دستگاه مفسد سازمان ملل در آن دوران، پیروز جنگ اعلام شد. رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس عنوان کرد: یکی از رموز موفقیت کشور ما در دوران دفاع مقدس، قرار گرفتن بر پشت سر رهبری و گوش‌به‌فرمان بودن به سخنان رهبری بوده است. رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با اعلام اینکه اسلام به ما درس مقاومت آموخته است، خاطرنشان کرد: در راستای دیپلماسی جنگ، نیاز است که نهضت خاطره گویی از دوران دفاع مقدس به‌خوبی تبیین شود.

نظرها

اخبار بیشتر