جزئیات شکست بزرگ اسرائیل
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

جزئیات شکست بزرگ اسرائیل

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
جزئیات جدیدی از عملیات ناکام نیرو‌های ویژه رژیم صهیونیستی برای نفوذ به نوار غزه در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ منتشر شد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ شبکه تلویزیونی الجزیره با پخش فیلم مستندی به بررسی جزئیات عملیات ناکام نیرو‌های ویژه رژیم صهیونیستی برای نفوذ به نوار غزه در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ پرداخت و تصاویر و نوار‌های صوتی اختصاصی در این باره پخش کرد. تحلیلگران اسرائیلی این عملیات را «شکست بزرگ» توصیف کردند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیعزیز المرنیسی گزارشگر شبکه تلویزیونی الجزیره درباره فیلم مستند «ما خفی اعظم (پنهان‌ها بزرگتر است)» گفت: یگان «سیرت میتکالی» اسرائیل فقط دو ساعت پس از نفوذ به نوار غزه و با وجود اتخاذ تدابیر دقیق و برنامه ریزی شده در دام گرفتار شد.

نور برکه یکی از فرماندهان میدانی گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس به تحرکات این یگان در اطراف خانه‌اش در شرق خان یونس در جنوب غزه مظنون شد و خودروی عناصر آن را متوقف کرد. پس از گذشت ۴۰ دقیقه گفتگو، برکه و دیگر مبارزان گردان‌های عزالدین القسام، قانع نشدند که عناصر این یگان، افراد عادی هستند. هر چند که کارت‌های شناسایی و لحن سخن گفتن آن‌ها تأیید می‌کرد از اهالی غزه هستند. اما عناصر این یگان به صورت غیرمنتظره، تیراندازی به طرف نیرو‌های عزالدین القسام را آغاز کردند که باعث شهادت نور برکه و یکی دیگر از این نیرو‌ها شد. فرمانده این یگان اسرائیلی کشته و معاون او زخمی شد.

در ادامه این گزارش آمده است: برنامه ما خفی اعظم در تحقیق جدید خود، جزئیات دقیق این عملیات را فاش کرد. این تصاویر که نخستین بار پخش می‌شود، صدای عناصر این یگان اسرائیلی پس از تیراندازی و سردرگمی و دستپاچگی آن‌ها را نشان می‌دهد. پس از آن، هواپیما‌های نظامی اسرائیل وارد عمل شدند و با ده‌ها حمله هوایی، زمینه انتقال این عناصر را با یک فروند بالگرد نظامی فراهم کردند. تحلیلگران اسرائیلی این عملیات را شکست بزرگ توصیف کردند.

یوسی میلمن کارشناس و تحلیلگر امور نظامی اسرائیل گفت: «هزینه‌ای که اسرائیل در این عملیات پرداخت کرد، سنگین بود. اسرائیل شکست خورد و نتوانست مأموریت را اجرا کند. موضوع مهمتر آن است که یک سروان شجاع و با سابقه درخشان و خوشنام، کشته شد.»

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

گزارشگر الجزیره خاطر نشان کرد: این برنامه موفق شد مصاحبه‌های اختصاصی با نیرو‌های گردان‌های عزالدین القسام که با عناصر یگان اسرائیلی درگیر شدند و نیز با کسانی داشته باشد که درباره این عملیات تحقیق کردند. تحقیقات ثابت کرد یگان اسرائیلی، تلاش می‌کرد یک سامانه جاسوسی برای نفوذ در شبکه مخابراتی گروه‌های مقاومت فلسطینی را نصب کند. این شبکه مخابراتی، یکی از مهمترین اهداف دردسر ساز برای اسرائیل است، زیرا پشتیبان مقاومت است و فضای امنی برای آن به دور از نفوذ اسرائیل ایجاد کرده است و از برتری این رژیم در زمینه امنیتی در امان است. در برنامه ما خفی اعظم، تصاویر اختصاصی از نیرو‌های عزالدین القسام پخش شد که امنیت شبکه مخابراتی مقاومت را در یکی از تونل‌های سری در زیرزمین، تأمین می‌کنند. اسرائیل تاکنون چند بار برای نفوذ در این شبکه، تلاش کرده است، بدون آنکه در این راه موفق شود. اسرائیل در نهایت، مهمترین عناصر یگان ویژه نظامی و اطلاعاتی خود را به عمق نوار غزه اعزام کرد تا در این شبکه نفوذ کنند. اما این بار به جای تحقق این هدف، تلفاتی داشت و موضوع مهمتر باقی گذاشتن بخشی از تجهیزات در نوار غزه است که مقاومت آن را گنج اطلاعاتی می‌داند. یکی از فرماندهان سازمان اطلاعات گردان‌های عزالدین القسام، در این برنامه فاش کرد مهندسان این گردان‌ها موفق شدند به اطلاعات این تجهیزات دسترسی پیدا کنند و به سامانه اطلاعاتی آن نفوذ و داده‌ها و اسناد موجود در آن را رمزگشایی کنند. در این برنامه، نخستین بار تصاویری از دوربین‌های سری امنیتی اسرائیل پخش شد که همه لحظات عملیات را ضبط می‌کرد. موضوع قابل توجه آن است که در تحقیقات این برنامه، مشخص شد بخشی از تجهیزاتی که در این عملیات به کار گرفته شد، پیش از آن، زیر پوشش یک سازمان بین المللی پزشکی فعال در نوار غزه، وارد این منطقه شده بود و پس از ناکامی این عملیات، فعالیت آن را متوقف شد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

رژیم صهیونیستی آزمایش موشکی انجام داد+فیلم

الفالف20 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۱۵ آذر ۱۳۹۸، ۱۰:۵۸ ۳۹۸۰۹۱۵۰۲۲به گزارش فارس، ارتش رژیم صهیونیستی امروز (جمعه) یک سامانه پیشرانه جدید برای شلیک موشک و راکت را در مرکز فلسطین اشغالی آزمایش کرد. وزارت جنگ رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای درباره این آزمایش موشکی گفت: «دستگاه نظامی دقایقی پیش یک سامانه موتور راکت را از پایگاهی در مرکز این سرزمین آزمایش کرد». به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» طبق این بیانیه، آزمایش مذکور از پیش‌برنامه ریزی شده بوده اما ماهیت راکت آزمایش شده یا سیستم پیشران افشا نشده است. تصاویری از رد موشک آزمایش شده در آسمانسیستم پدافند هوایی رژیم صهیونیستی مشتمل بر سه لایه است. البته رژیم صهیونیستی چند سامانه پاتریوت ساخت آمریکا نیز دارد که برای نابود کردن اهداف میان تا دور برد و موشک‌های بالستیک ساخته شده است.

دریافت ۶ هزار گزارش تعرض جنسی در آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
مدیر اجرایی این شرکت قول داد فرهنگ خدمت رسانی به مسافران در این شرکت بیش از پیش بهبود یابد. دارا خسروشاهی، مدیر اجرایی این شرکت، در صفحه خود در پایگاه اینترنتی توئیتر، نوشت: «حدس می‌زنم بسیاری از مردم از این که موارد این نوع حوادث (تعرضات جنسی در تاکسی‌های اوبر) تا چه اندازه نادر است، متعجب خواهند شد. البته این قابل درک است که برخی دیگر از مردم تصور خواهند کرد که باز هم تعداد این نوع حوادث بیش از حد انتظار است. به علاوه، برخی از مردم، قدردان تلاش‌های ما برای تأمین امنیت مسافران خواهند بود، اما برخی دیگر از مردم خواهند گفت: کار‌های به مراتب بیشتری (برای تأمین امنیت مسافران) هنوز هم باید انجام شود. البته از جنبه‌های مختلف می‌توان گفت که حق با همه آن هاست.» خبرگزاری فرانسه افزود: شرکت اوبر، قول داد در گزینش و آموزش دادن به رانندگان خود، بیش از پیش دقت و سختگیری کند. در این ۱۹ مورد حمله که به مرگ قربانیان منجر شده است، هشت قربانی از مسافران اوبر، هفت قربانی از رانندگان اوبر و چهار قربانی نیز از اشخاص ثالث، مانند رهگذران و عابران پیاده، بوده‌اند. در پی انتشار نخستین گزارش دو سالانه شرکت اوبر و اذعان صریح این شرکت به دریافت حدود شش هزار گزارش تعرض جنسی و حتی موارد دیگری از حملات فیزیکی مرگبار در رابطه با خدمات تاکسی‌های این شرکت در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، ارزش هر سهم شرکت اوبر در بازار بورس آمریکا، با ۱/۵۷ درصد کاهش، به ۲۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

ابطال ۱۲۱ مصوبه دستگاه‌ها در نیمه نخست سال

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: خوب است دستگاه‌ها در مرحله نخست و پس از آن مجلس، اشکال‌های قوانین را حل و فصل و برطرف کنند. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: همین شفاف نبودن قوانین، موجب افزایش پرونده‌های ورودی به دیوان و ایجاد سختی برای مردم شده است. وی گفت: برخی قوانین هم ممکن است شفاف باشد، اما ذاتا اشکال دارد که نمونه آن تبصره‌های ماده ۱۰۰ قانون شهرداری است. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: دولت باید هر چه سریعتر این موضوع را به مجلس ارسال کند تا در مجلس به تصویب برسد. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: معاونت نظارت و بازرسی دیوان هم عملکرد قضات و کارمندان را بررسی می‌کند.

قتل دختر ۱۹ ساله در شهرک صدر

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به گفته موید الفرطوسی خبرنگار شبکه تلویزیونی العراقیه‏‏، تروریست‌ها زهرا قره لوسی ۱۹ ساله را که از مقابل خانه‌اش در خیابان الامانه در شهرک صدر در شرق بغداد ربوده بودند‏‏، به قتل رساندند و پیکر وی که آثار شکنجه بر آن هویدا بود، مقابل خانه‌اش کشف شد. زهرا دانشجوی ترم دوم دانشکده ادبیات دانشگاه عراق بود که از آغاز موج دوم اعتراضات مردمی در ۲۵ ماه گذشته به همراه پدر‏، خویشاوندان و برخی دوستانش ‎غذا و نوشیدنی در اختیار تظاهرات کنندگان عراقی قرار می‌داد.

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
«من با دستور مرد مورد علاقه‌ام، مادرم را بیهوش کردم و دست به سرقت طلاها زدم اما حالا خودم هم قربانی شده‌ام. دختر نوجوان در بازجویی به بیهوش کردن مادرش و سرقت اقرار کرد و حالا تحقیقات برای دستگیری عامل اصلی این سرقت میلیاردی ادامه دارد. پدرم که تحقیق کرده بود می‌گفت صادق قبلا یک‌بار ازدواج کرده و زنش را طلاق داده است. این شد که حاضر شدم طلاهای مادرم را سرقت کنم و صادق از من خواست بیهوش‌اش کنم. پس از آنکه مادرم بیهوش شد، سرقت را هم صادق انجام داد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری2 روز قبل

ورزش برای بیماران ام اس مضر است؟

آفتاب‌نیوز29 دقیقه قبل

بارسلونا نیمار را به امباپه ترجیح می‌دهد

ایسنا30 دقیقه قبل

قدرت نظامیان آمریکا در خاورمیانه برای ایجاد بازدارندگی کافی است!

مهر32 دقیقه قبل

کمکی که استرا به تیم المپیک می‌کند/قائدی هر روز کاملتر از دیروز!

مشرق‌نیوز32 دقیقه قبل

سانس آخر؛ سه‌گانه «قالیباف - عارف - جلیلی» کاندیدای مجلس می‌شوند؟

خبرآنلاین34 دقیقه قبل

ویزای اسپانیا برای ایرانی‌هایی که شرایط لازم را ندارند، صادر نمی‌شود/ تنوع غذایی و صنایع دستی ایران برای اسپانیایی‌ها جذاب است/ صدور ۱۹ هزار ویزا برای ایرانی‌ها

ایلنا34 دقیقه قبل

حذف سرانه درمان هفت دهک میانی و کم درآمد، میخی بر تابوت عدالت است/ چرا وزارت بهداشت به منافع ملی پشت کرد؟

ایلنا35 دقیقه قبل