دادستان به «عرضه غیرقانونی پرندگان مهاجر در فریدونکنار» ورود کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

دادستان به «عرضه غیرقانونی پرندگان مهاجر در فریدونکنار» ورود کرد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران گفت: سال گذشته فعالیت همکاران ما بر جلوگیری از صید به روش‌های غیرقانونی متمرکز شده بود، اما در سالجاری بناست علاوه بر جلوگیری از صید غیرقانونی با فروشندگان و خریدارانی که به صورت غیرقانونی اقدام به معامله پرندگان مهاجر می‌کنند هم برخورد صورت گیرد. تاریخ انتشار: 11:09 - 11 آذر 1398 - کد خبر: ۵۷۳۰۵۰

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، چهارشنبه ۶ آذر بود که گزارشی از عرضه غیرقانونی پرندگان مهاجر همچون باکلان در بازار فریدونکنار بر روی خروجی خبرگزاری میزان قرار گرفت.

کد ویدیو دانلود

در بخشی از این گزارش عنوان شده بود که «در استان مازندران، روش‌های غیرقانونی صید پرندگان مهاجر، از قبیل کرس، گذر و تور‌های هوایی، پرندگان را بدون توجه به نوع گونه در تعداد بی‌شمار اسیر می‌کنند تا صیادان برای تعیین تکلیف آن‌ها از راه برسند.»

همچنین در بخش دیگر این گزارش مطرح شده بود «پرندگانی که گوشت آن‌ها متقاضی دارد به بازار پرندگان فریدونکنار منتقل می‌شوند تا به صورت غیرقانونی به متقاضیان عرضه شوند. سایر پرندگان هم سر از باغ پرندگانی که در مجاورت این بازار احداث شده در می‌آورند تا باقی عمر را در اسارت بگذرانند و به ابزاری برای درآمدزایی مالکان این باغ تبدیل شوند.» (کامل این گزارش را اینجا بخوانید)

اظهارات دادستان مرکز مازندران پس از انتشار این گزارش «حکایت از برنامه‌ریزی برای برخورد با معامله غیرقانونی لاشه پرندگان مهاجر در این بازار دارد.»

خبری: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

سید یونس حسین عالمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران به میزان می‌گوید: «بر اساس قانون، همکاران ما موظف هستند با هرگونه صید و شکار غیرمجاز برخورد کنند. اغلب روش‌های صید و شکار پرندگان مهاجر از جمله کرس و تورهوایی غیرقانونی است.»

به گفته این مقام قضایی، سال گذشته فعالیت همکاران ما بر جلوگیری از صید به روش‌های غیرقانونی متمرکز شده بود، اما در سالجاری بناست علاوه بر جلوگیری از صید غیرقانونی با فروشندگان و خریدارانی که به صورت غیرقانونی اقدام به معامله پرندگان مهاجر می‌کنند هم برخورد صورت گیرد.

آنطور که عالمی گفته، در راستای دستیابی به این هدف، مواردی به مسئولان محیط زیست استان مازندارن ابلاغ شده و انتظار می‌رود هماهنگی اراده مسئولان محلی، استانی و کشوری برای اجرای مصوبات مرتبط در شورای تامین استانداری مازندران، زمینه را برای مهار تخلفات صید و عرضه غیرقانونی پرندگان مهاجرفراهم کند.بیشتر بخوانید: عرضه غیرقانونی پرندگان مهاجر در فریدونکنار ادامه دارد 

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر