فیلم/ حجت‌الاسلام رئیسی: انتقادهایی بر اجرای سهمیه‌بندی بنزین وارد است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی

فیلم/ حجت‌الاسلام رئیسی: انتقادهایی بر اجرای سهمیه‌بندی بنزین وارد است

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
رئیس قوه قضاییه : درباره اجرای طرح سهمیه بندی بنزین و مدیریت مصرف سوخت، اشکال ها و انتقادهایی وجود دارد.

در ادامه بخوانید

اصلاحات بن سلمان شکاف جامعه سعودی را بر ملا کرد

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه‎؛ روزنامه گاردین چاپ انگلیس در مقاله‌ای نوشت تغییراتی که محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی به بهانه اصلاحات و در پیش گرفتن سیاست باز در مقابل جهان اعمال کرده است, شکاف‌ها و تناقض‌های موجود در جامعه سعودی را بر ملا می‌کند. با بررسی تغییراتی که بن سلمان اعمال کرده است، تناقض‌ها و شکاف‌های بزرگی در جامعه سعودی آشکار می‌شود. این روزنامه نوشت پیشتر نیز برخی در جامعه سعودی خواستار تغییرات مشابهی بودند هرچند احتمال خشمگین شدن مردم آنان را نگران می‌کرد. گاردین در این مقاله به گزارش ماه گذشته سازمان دیده بان حقوق بشر درباره افزایش سرکوب و تجاوزات از زمان روی کار آمدن بن سلمان بر سر قدرت اشاره کرده است. دیده بان حقوق بشر اعلام کرده بود که اصلاحات واهی بن سلمان با گسترش بازداشت‌ها و شکنجه مخالفان سیاست‌های او، هزینه سنگینی داشته است.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
ایسنا/خراسان شمالی معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی از رشد ۴۷ درصدی تعداد کاندیداهای ثبت نامی این استان در انتخابات مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره گذشته خبر داد. وی در ارتباط با ترتیب سنی این افراد نیز اظهارکرد: ۱۶ نفر در فاصله سنی ۳۱ تا ۳۵ سال، ۲۰ نفر در فاصله سنی ۳۶ تا۴۰ سال، ۳۶ نفر در فاصله سنی ۴۱ تا ۴۵ سال، ۲۸ نفر در فاصله سنی ۴۶ تا ۵۰ سال و ۲۹ نفر نیز در فاصله سنی ۵۱ تا ۵۵ سال قرار داشته‌اند. به گفته معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی هفت نفر نیز در فاصله سنی۵۶ تا ۶۰ سال، سه نفر در فاصله سنی ۶۱ تا ۶۵ سال و یک نفر نیز در فاصله سنی ۶۶ تا ۷۰ سال قرار داشته‌اند. حیاتی تصریح کرد: برای شرکت در انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز در این استان تاکنون چهار نفر ثبت نام کرده‌اند. حیاتی اظهار کرد: تمامی تخلفات انتخابی ثبت و ضبط می‌شود و این تخلفات در تایید صلاحیت کاندیداها تاثیرگذار است.

نحوه تعیین نرخ عوارض نوسازی مشخص شد

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
همچنین در تبصره این ماده آمده است: مؤدیانی که از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ظرف مدت یکسال نسبت به تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض نوسازی معوق خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم عوارض می‌شوند. تصویب اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولتنمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند. نماینده مردم اصفهان افزود: از آنجا که هزینه سفر‌های خارجی از محل بیت المال تهیه می‌شود، لازم است در شرایطی که بسیاری از مردم در تامین نیاز‌های اساسی خود دچار مشکل هستند تامین هزینه سفر‌های خارجی نظام‌مند و علت سفر نیز مشخص شود. رئیس جمهور یک ساعت فرصت خواهد داشت در خصوص بودجه و مسائل مختلف کشور سخنرانی کند و سپس لایحه بودجه را تقدیم رئیس مجلس خواهد کرد. به گفته آقای نوبخت بودجه امسال نسبت به بودجه سال گذشته بیش از ۵ درصد رشد داشته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
به گزارش مشرق، هر ساله با تقدیم لایحه بودجه سال آینده کشور به مجلس، حقوق کارمندان و کارگران متناسب با شرایط اقتصادی کشور افزایش می‌یابد؛ بودجه ۹۹ هم از این قاعده مستثنی نیست. محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور روز گذشته (شنبه) از افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده خبر داد و گفت: «برای جبران قدرت خرید مردم، افزایش ۱۵ درصدی حقوق را در بودجه سال ۹۹ پیش بینی کرده‌ایم». همچنین حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی، رئیس جمهوری که امروز برای تقدیم لایحه بودجه ۹۹ در مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود، با تایید افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان و کارگران گفت: حقوق ثابت کارمندان و کارگران در سال جاری ۲۰ درصد افزایش یافت و در سال ۹۹ هم ان‌شاءالله ۱۵ درصد افزایش حقوق داریم که در این دو سال حدود ۳۵ درصد به حقوق افزودیم. جزئیات افزایش حقوق کارمندان از زبان رئیس جمهوروی افزود: تلاش ما این است که سختی معیشت مردم را کاهش دهیم، بنابراین در سال جاری برای کالاهای اساسی ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی را اختصاص دادیم و برای سال ۹۹ باز هم برای کالاهای اساسی ارز ۴۲۰۰ در نظر داریم؛ برای کالاهای غیراساسی نیز ارز نیمایی که ۸۵۰۰ تومان است، در نظر گرفته‌ایم.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما‏ از لندن، با نزدیک شدن به حساس‌ترین انتخابات دهه‌های اخیر انگلیس رهبران احزاب همه تلاش خود را برای استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای برای جلب آرای مردم به کار می‌گیرند، اما در این میان گاهی در تله سوال‌های گرفتار می‌شوند که رویکرد واقعی و شخصیت حرفه‌ای و اخلاقی آنان به چالش کشیده می‌شود. «بوریس جانسون» در مصاحبه با رادیو ال. سی با پرسشی از جانب یک مخاطب درباره شمار فرزندانش به چالش کشیده شد و از بیان شمار واقعی آنان طفره رفت و نظر عده‌ای را که می‌گویند او اصلا علاقه ندارد درباره زندگی خصوصی اش صحبت کند، تقویت کرد. بنا به نوشته رسانه‌ها در انگلیس «بوریس جانسون» از «مارینا ویلر» همسر سابقش چهار فرزند دارد، اما گفته شده از رابطه‌ای خارج از ازدواج یک دختر دیگر نیز دارد، اما برخی می‌گویند او فرزند ششمی هم خارج از ازدواج داراست. نخست وزیر انگلیس هنگامیکه با این سوال که همه‌ی فرزندان او چند نفرند، مواجه شد ترجیح داد: با گفتن اینکه «به فرزندانم عشق می‌ورزم، اما آن‌ها موضوع این برنامه انتخاباتی نیستند» از روی پاسخ به این سوال گذر کرد. «بوریس جانسون» همچنین از پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است ماه‌های آینده قدم نورسیده‌ای از «کری سیموندز» شریک جدید زندگی اش به فرزندانش اضافه شود؟ خود اری کرد و گفت: درباره چنین اموری صحبت نمی‌کند. این در حالی است که «جانسون» در یکی از نوشته هایش در سال‌های گذشته فرزندان مادران مجرد را نامشروع، بد پروش یافته، جاهل و خشن توصیف و اضافه کرده بود: «ظالمانه و احمقانه» است که افراد متاهل خرج مادران مجرد را بدهند. به نوشته رسانه‌ها در انگلیس «آنجلا رینر» نماینده مجلس عوام انگلیس که خود در سن ۱۶ سالگی مادری مجرد شد، اظهارات جانسون را درباره مادران مجرد «ریاکارانه و زشت» توصیف و آن را محکوم کرد. وی افزود: از حمله به مادران مجردی که سخت کار می‌کنند تا کودکان خود را بزرگ کنند گرفته، تا طرفداری از آزار و اذیت جنسی در محل کار، رویکرد تحقیر آمیز جانسون را نسبت به زنان آشکار می‌کند و نشان می‌دهد او نه تنها شایستگی‌های لازم را برای احراز پست نخست وزیری ندارد بلکه لایق نمایندگی مجلس هم نیست. شاید همین چالش‌ها موجب شد «بوریس جانسون» برخلاف رهبران سایر احزاب و برغم درخواست‌های مکرر، حاضر نشود در برنامه زنده گفتگو محور و چالشی «اندرو نیل» مجری مشهور تلویزیونی در انگلیس حضور یابد و درخواست کنندگان این برنامه گفتگو صداقت او را به چالش بکشند.
تابناکتابناک17 ساعت قبل
تهدید علنی و مستقیم وزیر امور خارجه اسرائیل به حمله به خاک ایران و موشک باران ایران، در حالی است که اخیرا اسرائیل اقدام به یک آزمایش موشکی بالستیک کرده که گفته می‌شود، یک آزمایش هسته‌ای بوده است. تهدید علنی اسرائیل برای حمله به ایران، پس از آزمایش هسته‌ای؛ وزیر امور خارجه یسرائیل کاتز (از حزب لیکود) در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی Corriere della Sera گفته: حمله اسرائیل به ایران، امری محتمل است که در حال بحث و بررسی است. وزیر امور خارجه اسرائیل، به شکلی جالب توجه و با تهدید علنی به موشک باران ایران، و آوردن نام عربستان و امارات متحده عربی گفته، ایران باید از عواقب کلیه فعالیت‌های خود آگاه باشد. کاتز فاش کرده که اسرائیل و عربستان سعودی همکاری نزدیکی دارند، اما ترجیح داده که در این باره توضیح ندهند. وزیر امور خارجه اسرائیل گفته: تهدید ایران تنها علیه اسرائیل یا عربستان سعودی نیست.

نظرها

اخبار بیشتر