کشف یک تن هروئین در بین میوه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. بین‌المللی

کشف یک تن هروئین در بین میوه

مهرخبرگزاری مهر |
گمرک‌های آذربایجان حدود ۹۳۳ کیلوگرم هروئین مخفی شده در کامیون‌های متعلق به یک شرکت ایرانی در حال تحویل میوه کشف و ضبط کرد. وسایل نقلیه برای رسیدن به اوکراین از مرز آذربایجان عبور می‌کردند.

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا11 ساعت قبل
دادستانی الجزایر با ارائه دادخواستی خواهان صدور حکم زندان برای برخی وزرا و بازرگانان نظام سابق این کشور به اتهام فساد شد. دو پرونده مذکور، نخستین پرونده‌های فساد هستند که براساس آن سیاستمداران ارشد و بازرگان دوره دولت بوتفلیقه دادگاهی می‌شوند. دادستانی الجزایر دادخواستی را جهت صدور حکم حبس به مدت ۲۰ سال برای «احمد اویحیی» و «عبدالمالک سلال»، دو نخست وزیر سابق این کشور و مجازات حبس بین ۱۰ تا ۱۵ سال و جریمه نقدی برای ورزا و بازرگانان دولت بوتفلیقه ارائه کرد. محاکمه سران نظام سابق الجزایر از روز چهارشنبه آغاز شده و این افراد به سوءاستفاده از سمت خود، ثروت‌اندوزی از راه غیرقانونی، هدر دادن اموال عمومی، اخذ رشوه و پولشویی متهم هستند. این محاکمات در حالی انجام می‌شود که الجزایر در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری روز پنجشنبه ۲۱ آذر ماه است و پنج نامزد برای تصدی این پست با یکدیگر رقابت دارند.

فیلم| آتش‌سوزی مهیب در «دهلی نو»، دستکم ۴۳ کشته برجای گذاشت

فارسفارس18 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌‌الملل خبرگزاری فارس، در آتش‌سوزی مهیب در ساختمان کارخانه‌ای در «دهلی نو»، دستکم ۴۳ نفر جان خود را از دست دادند. بنا به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، در حادثه آتش‌سوزی در ساختمان یک کارخانه در پایتخت هند، دهها کارگر به دام افتادند و جان خود را از دست دادند. حادثه‌ آتش‌سوزی در اوایل ساعات امروز (یکشنبه) در حدود ساعت ۰۵:۳۰ به وقت محلی به وقوع پیوست و به سرعت تمامی ساختمان را فراگرفت. در زمان وقوع حادثه، دهها کارگر درون ساختمان کارخانه در «آناج ماندی» در نزدیکی مرکز شهر دهلی نو در خواب بودند. روزنامه «تایمز آو ایندیا» به نقل از معاون رئیس اداره آتش‌نشانی دهلی نو نوشت: «آتش‌سوزی در زمینی به مسافت ۶۰۰ فوت مربع به وقوع پیوست. داخل ساختمان بسیار تاریک است.
الفالف20 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۱۷ آذر ۱۳۹۸، ۰۶:۳۰ ۳۹۸۰۹۱۶۰۶۲به گزارش الف به نوشته نیویورک تایمز این نقاشی‌ها زمانی کشیده شد که «ابو زبیده» – زندانی گوانتانامو – در این مرکز حبس بود و نشان دهنده تکنیک هایی «تایید شده» از شکنجه است که «حبس تنگاتنگ» نامیده می‌شود. به نوشته نیویورک تایمز، اینها تصاویری است که ابوزبیده از خود در حالی کشیده که مدت چهار سال در زندان‌های مخفی سیا حبس بود. این شیوه از شکنجه به تایید دولت جورج دابلیو بوش – رئیس جمهور سابق آمریکا – رسیده و زبیده نخستین کسی است که می‌گوید در آگوست ۲۰۰۲ در یک زندان مخفی سیا در تایلند با آن روش شکنجه شده بود. وی در مخفی‌ترین زندان گوانتانامو – کمپ ۷ – نگه داری می‌شود و در آنجا این تصاویر را کشید. نیویورک تایمز می‌نویسد براساس این برنامه شکنجه – که اکنون غیرقانونی شده – بیش از ۱۰۰ زندانی در مراکز مخفی سیا که برخی آنها را سیاه چال می‌خوانند، در معرض خشونت، انزوا و محرومیت از خواب قرار می‌گرفتند.

عکس/ منطقه توریستی کره شمالی افتتاح شد

5+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «یانگ جیچی»، دیپلمات ارشد چینی در گفت وگوی تلفنی با «مایک پمپئو»، وزیرخارجه آمریکا خواستار آن شده تا واشنگتن دخالت در امور داخلی چین را متوقف کند. این مقام چینی با اشاره به تصویب قانون حمایت از حقوق بشر در هنگ کنگ در مجلس نمایندگان آمریکا، این اقدام آمریکا را نقض قوانین بین المللی عنوان کرده است. یانگ جیچی همچنین از وزیرخارجه آمریکا خواسته است تا با رفع اشتباهات مرتکب شده، هر چه زودتر مداخله در امور داخلی چین را متوقف کند. هفته گذشته رییس جمهوری آمریکا دو قانون مصوب کنگره این کشور درباره هنگ‌کنگ را که با مخالفت شدید چین روبه‌رو است، امضا و فروش سلاح به پلیس هنگ‌کنگ را ممنوع اعلام کرد. پیش از این نیز مقامات چینی تصویب این قوانین در کنگره آمریکا و امضای آن توسط ترامپ را به شدت محکوم کرده بودند.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
سفارت‌های آلمان، فرانسه و انگلیس در بغداد روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای به مداخله در امور داخلی عراق پرداختند. خبرگزاری فارس: سفارت‌های آلمان، فرانسه و انگلیس روز یکشنبه در بیانیه‌ای به مداخله در امور داخلی عراق پرداختند. به گزارش العربیه، سفارت‌های تروئیکای اروپا با صدور بیانیه‌ای اقدام هر گروه مسلحی را که تحت سیطره دولت عراق قرار ندارد، رد کرد. در بیانیه تروئیکای اروپا کشتار تظاهرات کنندگان عراقی محکوم شده و این سه کشور خواستار بازخواست عاملان این اقدام شده‌اند. در این بیانیه از «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر مستعفی دولت عراق نیز خواسته شده تا امنیت تظاهرات‌کنندگان عراقی را تضمین کند.

نظرها

اخبار بیشتر