در این برهه سخت به رهبری نیاز داریم که هر روز دروغ نگوید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی

در این برهه سخت به رهبری نیاز داریم که هر روز دروغ نگوید

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصادنیوز؛ برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت و کاندیدای چپگرای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰، طی سخنرانی در شهر کلمبیا در ایالت کارولینای جنوبی، «دونالد ترامپ» را «دروغگوی بالفطره» خواند و گفت: «برادران و خواهران! طی این برهه سخت ما در این کشور به رهبری نیاز داریم که هر روز دروغ نگوید».

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «برنی سندرز» سناتور سوسیالیست و نامزد مطرح انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا خواستار اجرای عدالت اجتماعی در این کشور شد و به شدت از تبعیض‌های موجود علیه سیاه‌پوستان و وجود جمع قابل توجهی بی‌خانمان در آمریکا انتقاد کرده است.

سناتور ایالت «ورمونت» در کنگره آمریکا در ادامه مبارزات انتخاباتی خود، به شهر «کلمبیا» در ایالت کارولینای جنوبی رفت و عصر روز یکشنبه (دیروز) به وقت محلی در جمع حاضران یک کلیسای سیاه‌‍پوستان سخنرانی کرد.

این نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با اشاره به کارزار انتخاباتی خود تاکید کرد که هدف او همانند تعالیم انجیل، تمرکز بر عدالت و رفتار یکسان با همه مردم است.

سندرز خطاب به حاضران کلیسای شهر کلمبیا گفت: «وقتی ما کتاب مقدس را می‌خوانیم، آنچه اکنون (انجیل) خواهان آن است، چیزی کمتر از برقراری عدالت نیست. این عدالت نیست که تعداد کمی از افراد، بسیار برخوردار هستند و تعداد بی‌شماری از افراد، چیز خیلی کمی در اختیارشان است».

این قانونگذار ارشد کنگره آمریکا به تبعیض‌های نژادی موجود در این کشور هم اشاره کرد و برای مثال گفت: «این عدالت نیست که زنان سیاه‌پوست زمان وضع حمل سه برابر بیشتر از زنان سفیدپوست جانشان را از دست بدهند».

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی که بارها «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را «دروغگوی بالفطره» خوانده و بارها به مواضع سیاست داخلی و خارجی او تاخته است، طی این سخنرانی هم گفت: «برادران و خواهران! طی این برهه سخت ما در این کشور به رهبری نیاز داریم که هر روز دروغ نگوید».

در این برهه سخت به رهبری نیاز داریم که هر روز دروغ نگوید - 9

برنی سندرز در کلیسای سیاه پوستان شهر کلمبیا

این نامزد شناخته شده انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ با انتقاد از وضعیت جاری در کشورش گفت: «ما در یک برهه بی‌سابقه و خطرناک در تاریخ آمریکا زندگی می‌کنیم».

سندرز که سابقه طولانی اتخاذ مواضع علیه نظام سرمایه‌داری و تسلط اقلیت ثروتمندان آمریکا بر عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آمریکا دارد، در بخشی از سخنرانی روز گذشته خود آماری آماری درباره وضعیت بی خانمان‌ها در آمریکا ارائه داده است.

این نماینده مردم ایالت «ورمونت» در مجلس سنای ایالات متحده آمریکا تصریح کرد: «عدالت نیست که در ثروتمندترین کشور تاریخ جهان، نیم میلیون نفر در خیابان‌ها می‌خوابند». این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اروپا در آخر خط …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دیروز در وین و پشت میز مذاکرات یک سوال مهم مطرح شد، سوالی که از ۱۹ ماه پیش همچنان بی پاسخ مانده است، اکنون نیز ۵ ماهی بیشتر به دو ساله شدن خروج آمریکا از برجام باقی نمانده است؛ خروجی که اروپای به ظاهر نگران در واکنش به آن از یک سو با صدور بیانیه از ۱۱ تعهدی گفتند که براساس آن هم باید پول نفت، گاز و محصولات پتروشیمی تامین می‌شد و هم سرمایه گذاری، حمل و نقل، هوانوردی و دریا نوردی تسهیل می‌شد …

ده‌ها هزار نفر از مردم الجزایر تظاهرات کردند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در کمتر از یک هفته به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، معترضان الجزایری بیش از هر زمان دیگری قاطع هستند. ما تنها الجزایر آزاد می‌خواهیم. زن دیگری می‌گوید نه به انتخابات، نه به این دولت که فرزندان ما را زندانی می‌کند. این شخصیت‌ها از زمان استقلال الجزایر در سال ۱۹۶۲ در راس قدرت هستند. تظاهرات روز گذشته یکی از قابل توجه‌ترین اعتراضات از زمان آغاز جنبش اعتراضی الجزایر در ماه فوریه بود. مناظره میان نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری در الجزایر کاملا بی سابقه است. سیاست خارجی و تمامیت ارضی نیز از دیگر مسائل مطرح شده در این مناظره بود.

امکان صادرات روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر بنزین

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
سخنگوی اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که هم اکنون بازار بسیار خوبی در کشور‌های همسایه برای فرآورده‌های نفتی کشور بوجود آمده است، افزود: هم اکنون ما روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که پیش بینی می‌شود ۶۰ تا ۶۵ میلیون لیتر آن به صورت سهمیه‌ای و ۲۰ میلیون لیتر آن به صورت آزاد در داخل عرضه شود بنابراین حدود ۳۰ میلیون لیتر بنزین مازاد خواهیم داشت که می‌توان آن را برای صادرات عرضه کرد. آقای حسینی با بیان این که صادرات فرآورده‌های نفتی مشکلات صادرات نفت خام را ندارد گفت: صادرات فرآورده‌ها به دلیل این که از طریق مرز‌های زمینی به کشور‌های همسایه انجام می‌شود راحت‌تر است و معمولا خریداران ما عمدتا بخش خصوصی هستند که تحریم‌های آمریکا بر آن‌ها اثرگذار نیست. وی تصریح کرد: با صادرات فرآورده‌های نفتی می‌توان بخشی از کمبود منابع ارزی کشور که به دلیل ایجاد مشکلات در صادرات نفت خام بوجود آمده، جبران کرد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی رضا پدیدار، درگفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما افزود: در صنایع بالادستی نفت، ۵۰ شرکت فعال داریم که بیش از ۳۰ تای آن‌ها در اختیار بخش خصولتی است. رئیس شورای سیاستگذاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفتنمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت برگزار می‌شودنخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت ایران به همت بخش خصوصی در تهران برگزار خواهد شد.

ببینید | پیام واضح آیت الله خامنه‌ای به داعش و آمریکا در فیلم سایت سردار قاسم سلیمانی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

مخالفت دوسوم اعضای مجمع با تصویب پالرمو

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
خبر تکمیل می‌شود. آقای حسین مظفر در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما تاکید کرد: در ابتدای بررسی لوایح «پالرمو» و «سی اف تی» در مجمع، ترکیب موافقان و مخالفان تصویب آن، پنجاه به پنجاه بود، اما به تدریج به شمار مخالفان افزوده شد و اکنون دو سوم اعضا با تصویب این لوایح مرتبط با اف‌ای تی اف مخالفند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رد لایحه پالرمو در جلسات غیررسمی مجمع تشخیص گفت: این موضوع فردا (یکشنبه) در نشست یکی از کمیسیون‌های مجمع بار دیگر بررسی می‌شود. وی تاکید کرد: مسکوت گذاشتن این لایحه در مجمع تشخیص تنها با هدف فرصت دادن به دولت برای چانه زنی با اروپایی‌ها به منظور اجرای تعهدات برجامی آنان بود، اما با توجه به اثبات بدعهدی اروپایی‌ها، دیگر هیچ ابهامی برای مجمع در رد این لوایح وجود ندارد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش بینی کرد: تکلیف این دو لایحه تا قبل از پایان ضرب الاجل گروه اقدام مالی علیه کشورمان در مجمع، مشخص و رد خواهد شد.

تبدیل خودرو‌های بنزینی به گازسوز

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
با اصلاح قیمت بنزین این روز‌ها اقبال صاحبان خوردو‌های دوگانه سوز به سمت جایگاههای سوخت گاز بیشتر شده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در نهایت بهترین توصیه برای کسانی که می‌خواهند خوردو هایشان را گازسوزکنند این است که حتما به مراکز مجاز برای نصب سیستم گاز سوز روی خودرو‌ها مراجعه کنند و به هیچ وجه کپسول دست دوم بر روی خودرو هایشان نبندند.

نظرها

اخبار بیشتر