دانشگاه‌های نسل سوم وچهارم برنامه‌های اقتصادمقاومتی را پیش ببرند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
دانشگاه‌های نسل سوم وچهارم برنامه‌های اقتصادمقاومتی را پیش ببرند

دانشگاه‌های نسل سوم وچهارم برنامه‌های اقتصادمقاومتی را پیش ببرند

مهرخبرگزاری مهر |
زنجان-معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان تاکید کرد: دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم باید پیش‌برنده برنامه‌های اقتصادمقاومتی باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی قائمی ظهر دوشنبه در نشست خبری نخستین سمپوزیوم کشوری مطالعات میان‌رشته در دانشگاه علوم‌پزشکی با یادآوری اینکه طرح تحول آموزشی دارای ۱۱ بسته بوده و همه این بسته‌ها در راستای ارتقای کارهای روزمره دانشگاه علوم‌پزشکی طراحی شده است، گفت: دانشگاه کارآفرین دانشگاهی است که بتواند در کنار تولید علم، به تولید ثروت نیز بپردازد.

وی از علوم‌پزشکی به عنوان یک دانشگاه کارآفرین یاد کرد و با تاکید بر اینکه دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم باید این مهم را در خاطر داشته باشند که پیش‌برنده برنامه‌های اقتصاد مقاومتی نیز باشند، افزود: خوشبختانه گام‌های بلندی در راستای جذب دانشجوی خارجی برای دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان برداشته شده که در این خصوص می‌توان به جذب ۳۴ دانشجوی خارجی در سال‌جاری اشاره کرد.

دبیر اجرایی این سمپوزیوم نیز در ادامه این نشست خبری با یادآوری اینکه یکی از اهداف این سمپوزیوم، رصد و پایش پیشرفت دانش‌های میان‌رشته‌ای بوده است، ادامه داد: با توجه به اینکه این رصدها و پایش‌ها به صورت سیستم‌مدار و روش‌مند انجام نشده، به همین خاطر امروز باید نقاط ضعف و قوت این موضوع را شناسایی کنیم.

مهرداد حمیدی با تاکید بر اینکه ارائه یک الگوی همه‌جانبه برای توسعه میان‌رشته‌ای، یک هدف مهم در این زمینه به‌شمار می‌رود، یادآور شد: سمپوزیوم کشوری مطالعات میان‌رشته‌ای با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش عالی و نیز تعدادی از ارگان‌ها و سازمان‌ها مرتبط برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه امروزه در زمینه مطالعات میان‌رشته‌ای نیازمند مدل ملی هستیم، تصریح کرد: آنچه که امروز از آن به عنوان مدل مطالعات میان‌رشته‌ای یاد می‌کنیم، به صورت وارداتی بوده و به همین خاطر نیاز به یک مدل ملی در این زمینه بیش از پیش احساس می‌شود.

حمیدی با بیان اینکه تلاش می‌شود از همه توان کشور در راستای اجرای این سمپوزیوم استفاده شود، خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این سمپوزیوم توسط دانشگاه علوم‌پزشکی، ارائه الگوی مدون و همه‌جانبه برای توسعه میان‌رشته‌ای در این دانشگاه‌ها است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جشنواره فیلم و موسیقی فجر

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
بسته این هفته کلاکت به جشنواره فیلم فجر و سرود قسم به خون سلیمانی میپردازد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کلاکت این هفته به موضوعاتی چون جشنواره فیلم تئاتر و موسیقی فجر و سرود قسم به خون سلیمانی پرداخته است.

پرستار شجاع

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما احمد محمدی سال ۹۴ به عنوان پرستار برای امداد و کمک به مدافعان حرم عازم سوریه میشود و در اذر همان سال در پست امداد به اسارت داعشی‌ها در می‌اید. تعداد بازدید: ۱۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نیمه نخست بهمن سردتر از همیشه

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیمحمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امسال نیمه نخست بهمن در تمام کشور از میانگین سال‌های گذشته سردتر است، اما در نیمه دوم بهمن شرایط به حالت عادی بازخواهد گشت هرچند پیش بینی در این زمینه به زمان نیاز دارد و باید منتظر اتفاقات جوی ماند. کارشناس هواشناسی افزود: سامانه خوبی در کشور بود و به مناطق جنوب شرقی کشور رسیده و اکنون شهروندان هرمزگان و سیستان و بلوچستان در بیشتر شهر‌ها شاهد بارش باران خواهند بود و بهترین باران در جزیره ابوموسی در حال بارش است. وی اضافه کرد: سامانه سردی از شمال غربی کشور در حال ورود است و ابر‌های باران زا وارد کشور شده‌اند که استان‌های آذربایجان غربی و کردستان را در بر گرفته است. اصغری با بیان این که بیشتر بارش‌های این سامانه به صورت برف خواهد بود، گفت: با گذشت زمان، مناطق بیشتری از این سامانه تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. وی گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل خزر با کاهش دما و بارش برف مواجه می‌شود. اصغری اضافه کرد: استان‌های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و غرب استان فارس نیز تحت تاثیر این بارش‌ها خواهند بود. کارشناس هواشناسی گفت: هسته بارش‌های این سامانه سرد در سواحل غربی خزر متمرکز است، اما کوه‌های زاگرس رانیز در بر خواهد گرفت. اصغری گفت: دمای تهران تا روز دوشنبه کاهش می‌یابد و به منهای ۴ درجه سانتی گراد زیر صفر خواهد رسید. کارشناس هواشناسی گفت: دمای چهاردرجه زیر صفر برای تهران غیر معمول نیست.

لیگ برتر والیبال بانوان

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شدا و سیما؛ در پایان این هفته تیم باریج اسناس کاشان سایپا و اکسون تهران با نتایج مشابه ۳ بر صفر حریفان خود را شکست دادند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

اخراج اشغالگران و سیادت از مردم دو راهبرد شهید سلیمانی

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سعدالله زارعی کارشناس مسایل سیاسی، با بیان این که رهبر انقلاب در مواجه با شهادت شهید سلیمانی از آن به عنوان مکتب سلیمانی یاد کردند گفت: در واقع توجه به مکتب شهید سلیمانی در بکار بستن راه و روش او، می‌تواند راهگشای ملت‌ها و امت اسلامی در برخورد با دشمنان و برقراری حکومت طیبه الهی باشد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی با اشاره به مجاهدت‌های خالصانه شهید سلیمانی در راه خدا افزود: آمریکایی‌ها در مواجه با انقلاب و ملت‌های مسلمان و جبهه مقاومت از سال ۱۹۹۴ میلادی، به این جمع بندی رسیدند که برای نجات خودشان از مشکلات منطقه، باید مقاومت ملت‌ها به ویژه جمهوری اسلامی ایران را بشکنند که در این خصوص برنامه ریزی کردند. زارعی اضافه کرد: در این طرح که یک گروه ۴۰۰ نفره در آمریکا آن را طراحی کردند یک راهبرد کامل و جامع برای غلبه بر منطقه با مدیریت پل ولفوویتز طراحی شد که با آمدن جرج بوش در سال ۲۰۰۰ میلادی، این کار اجرایی شد. وی با بیان این که بوش از این راهبرد جدید با هدف همراه سازی سایر ملت‌ها به عنوان جنگ‌های صلیبی یاد می‌کرد افزود: توطئه بزرگی را با آوردن ۳۰۰ هزار نیرو و استفاده از ظرفیت نیرو‌های انگلیسی و متحدین آمریکا پای کار آوردند و به گفته خودشان بیش از ۷ تریلیون دلار نیز هزینه کردند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیاین کارشناس سیاسی افزود: شهید سلیمانی برنامه هوشمند با سازمان چابک و نیروی محلی را طراحی کرد و دو هدف اخراج اشغالگران و سیادت از مردم عراق را در دستور کار قرار داد که با تلاش و مجاهدت به نتیجه رسید.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
مصرف آووکادو از دید بسیاری از افراد سرشار از خواص متعدد است اما برخی از افراد هستند که اطلاعات چندانی درباره آووکادو ندارند و بر همین اساس به نکاتی مهم درباره آووکادو می‌پردازیم. هنگامی که رژیم کم سدیم و رژیم پتاسیمی بالاتر مصرف شود، سدیم از دست رفته از طریق ادرار و کاهش فشار خون افزایش می‌یابد. سلامتی چشم شما را بهبود می‌بخشدچه کسی تصور می‌کرد که آووکادو به طور بالقوه می‌تواند سلامت چشم شما را در شرایط عالی نگه دارد؟ یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد که مصرف آووکادو باعث بهبودی شناخت و بینایی افرادی می‌شود که روزانه یک آووکادو مصرف می‌کنند. آووکادو حاوی آنتی اکسیدان لوتئین است. لوتئین در پیشگیری از بیماری‌های چشمی وابسته به سن و ارائه بهبود عملکرد شناختی نقش دارد.

نظرها

اخبار بیشتر