آموزش نحوه تمیزکردن و محافظت از قوس چرخ و پشت گلگیر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. تکنولوژی

آموزش نحوه تمیزکردن و محافظت از قوس چرخ و پشت گلگیر

تابناکخبرگزاری تابناک |
معمولاً پشت چرخ‌ها و گلگیر جایی از خودرو است که به دلیل خارج از دید بودن، ممکن است بسیار کثیف شده و حتی در مواردی به خاطر آلودگی‌ها و عدم رسیدگی دچار زنگ‌زدگی و ریزش شود. در این ویدیو نحوه تمیزکردن و محافظت از این قسمت بیرونی خودرو آموزش داده می‌شود.

در ادامه بخوانید

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر)

18+
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل

نقد و بررسی پورشه کیمن ۷۱۸ مدل ۲۰۱۷

تابناکتابناک9 ساعت قبل
«پورشه کیمن ۷۱۸ / Porsche ۷۱۸ Cayman» نسل جدید از مدل کیمن یا باکستر برای پورشه است که به اختصار با نام پورشه ۷۱۸ هم شناخته می‌شود. کار تولید این نسل جدید از کیمن از سال ۲۰۱۶ کلید خورد و در میان تغییرات زیادی که در آن ایجاد کردند، مهم‌ترین تغییر، برداشتن موتور شش سیلندر خطی و گذاشتن یک موتور چهار سیلندر خطی به جای آن بود. اما پورشه توانست با وجود کاهش دادن سیلندرها، قدرت تولیدی خودرو را افزایش بدهد که این مسئله جالبی در علم بهره‌وری قدرت موتور است. در این ویدیو مدل ۲۰۱۷ از این خودرو به صورت کامل نقد و بررسی می‌شود.

لامبورگینی و مدلی که فقط یک دستگاه از آن موجود است! (+تصاویر)

9+
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، در سالهای اخیر بسیاری از خودروسازان با توجه به مشکلات و مسائل داخلی و خارجی خودروهای قدیمی با مصرف سوخت بسیار بالا تولید نموده‌اند، حال از سوی دیگر خودروسازان چینی در سالهای اخیر مبادرت به تولید خودروهای کم مصرف نموده‌اند که به طور مثال به مشهورترین آنها در بازار ایران محصولات شرکت مدیران خودرو اشاره نمود، خودروهایی مانند ۳۱۵ و ایکس ۲۲ با داشتن موتور پر بازده و کم مصرف انتخابهای مناسبی برای بازار هستند.
همشهریهمشهری8 ساعت قبل
این هیئت با پژوهش‌های در حال انجام بر روی رویان‌های انسانی ویرایش ژنتیکی‌شده برای شناخت بهتر بیماری‌های وراثتی یا سایر مشکلات بهداشتی مخالفتی ندارد، اما با کاشتن هر یک از این رویان‌های ویرایش ژنتیکی‌شده در رحم مادران مخالف است. دولت ژاپن در ابتدا در سال ۲۰۱۸ به انجام ویرایش ژنوم رویان‌های انسانی مجوز داده بود. شایع‌ترین روش ویرایش ژنی «کریسپر» (CRISPR) یا «تناوب‌های کوتاه پالیندروم فاصله‌دار منظم خوشه‌ای» نام دارد. سال پیش یک دانشمند چینی به نام هه جیانکویی ادعا کرد که نخستین نوزاد انسانی با اصلاح ژنتیکی را به دنیا آورده است که در برابر ویروس ایدز یا اچ‌آی‌وی مقاوم است. تکنولوژی ویرایش ژنی در حال حاضر برای شماری از کاربردهای دیگر به خصوص در صنعت کشاورزی استفاده می‌شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز9 ساعت قبل
بلک بری برای برنامه‌های واتساپ، فیس بوک مسنجر و اینستاگرام، شرکت فیسبوک را به دادگاه فراخوانده است. نحوه عملکرد این اپلیکیشن‌ها از سوی بلک بری مورد شکایت قرار گرفته است. در بدترین سناریوی ممکن، فیس بوک می‌تواند برای جلوگیری از مسدود شدن فیسبوک مسنجر، واتساپ و اینستاگرام به شرکت بلک بری حق پتنت پرداخت کند. البته این موضوع علاوه بر فیس بوک، ضررهای زیادی برای شهروندان در کشور آلمان نیز در پی خواهد داشت. باید منتظر ماند و دید بلک بری می‌تواند در دادگاه نهایی فیسبوک را شکست دهد یا خیر.

نظرها

اخبار بیشتر