:: کاظمی - نشست آژانس انرژی اتمی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

:: کاظمی - نشست آژانس انرژی اتمی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
غریب آبادی: استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی نبایستی بواسطه اقدامات قهری یکجانبه با مانع محدود و‌ یا مشروط شود

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از وین، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین در نشست ویژه کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی که انتصاب رافائل گروسی به عنوان مدیرکل جدید آژانس را مورد تایید قرار داد در بیانیه‌ای گفت: ایران بر این عقیده است که استفاده صلح امیز از انرژی هسته‌ای نباید با اقدامات یک جانبه و غیرقانونی محدود شود.گزارش نشست ویژه کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیکاظم غریب آبادی گفت: ایران یکی از شرکای مهم آژانس بین المللی انرژی اتمی است و ضروری است فعالیت‌های راستی آزمایی آژانس به شیوه حرفه‌ای؛ مستقلانه و بیطرفانه انجام شود.

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین المللی مستقر در وین در نشست ویژه تایید نهایی انتصاب مدیرکل جدید آژانس، تاکید کرد: استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای نباید بواسطه اقدامات قهری غیرقانونی و یکجانبه با مانع مواجه شود و همچنین نمی‌بایست مشروط به هیچ پیش شرط خودسرانه ناموجه از سوی دیگر کشور‌ها شود.

غریب آبادی همچنین با تاکید بر اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی برای جمهوری اسلامی یکی از سازمان‌های بسیار مهم می‌باشد، افزود: ایران به عنوان یک کشور در حال توسعه و با فعالیت‌ها و برنامه‌های هسته‌ای قابل ملاحظه، همواره به آژانس و نقش شاخص آن در ظرفیت سازی مبتنی بر نیاز‌ها و اولویت‌های خود توجه داشته است. در همین راستا، ایران معتقد است که استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای نباید بواسطه اقدامات قهری غیرقانونی و یکجانبه با مانع مواجه شود و همچنین نمی‌بایست مشروط به هیچ پیش شرط خودسرانه ناموجه از سوی دیگر کشور‌ها شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

این دیپلمات کشورمان با اشاره به اینکه نظارت و راستی آزمایی در ایران در پرتو قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، جزو ماموریت‌های اصلی کنونی آژانس می‌باشد، گفت: ایران یک شریک مهم آژانس می‌باشد. قابل ذکر است که صرفا در سال جاری تا نوامبر ۲۰۱۹، بیش از ۶۸۸ بازرسی معادل ۱۳۷۶ روز-نفر بازرسی در ایران انجام شده است. بنابر این، حفظ روابط کاری سازنده بین ایران و آژانس حائز اهمیت فراوانی بوده و ما معتقدیم چنین امری بایستی در یک رویه مستقل، حرفه‌ای و بی طرفانه صورت پذیرد.غریب آبادی در پایان تاکید کرد هیچ شکی نیست که بقای سه رکن ان. پی. تی و همچنین اعتبار آژانس، عمدتا وابسته به پایبندی به این اصول است.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها