چه رفتارهایی محیط کار را سمی می‌کند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. سلامت

چه رفتارهایی محیط کار را سمی می‌کند؟

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
ما به طور متوسط، یک سوم ساعت روزانه خود را در محیط کار خود هستیم و خوب می‌دانیم که در نحوه و کیفیت زندگی ما اثر زیادی دارد.

آفتاب‌‌نیوز :

اگر محیط کاریمان سالم و ارتباط با همکاران خوب باشد حال ما برای گذراندن دو سوم بقیه روزمان هم سر جایش است؛ ولی اگر به هر دلیلی حال مارا خوب نکند مهم‌ترین اثرش این است که کیفیت زندگی ما را پایین می‌آورد و این موضوع یعنی همان بی‌حوصلگی‌ها برای فرزند کوچکمان، مشاجره‌ها بر سر موضوعات کوچک و بی‌اهمیت، درگیری‌های خیابانی و ترافیک کلان شهرها. مستقیم و غیرمستقیم بر حالات روحی و اعصاب، اثرهای زیادی دارد که رفته رفته ما را تبدیل به آدمی عصبی‌، لجباز، بی‌حوصله و کسل کننده برای اطرافیان می‌کند.

این مطلب به شما کمک می‌کند که متوجه شوید مشکل از کجاست و چگونه می‌توانید آن را حل کنید.

چه رفتارهایی محیط کار را سمی می‌کند؟ - 4

به این موضوع دقت کنید که اگر کارمندان، شما را رییس خوبی نمی‌دانند عامل اصلی این است که فضای محیط کاری شما ناسالم است. این موضوع به کسب و کار شما لطمه وارد می‌کند و تمرکز لازم برای انجام کار را از همکاران شما می‌گیرد. سمی شدن شما به چند عامل بستگی دارد. با فرض این موضوع که در کارتان دقیق، خوش معاشرت و درک متقابل بالا نسبت به کارمندان دارید؛ اما اگر اطرافیان شما انسان‌هایی باشند که جو را متشنج کنند، به ضرر شما تمام می‌شود؛ چون ممکن است سر این قضیه مجبور به پرداخت ضرر مالی هم بشوید. پس حواستان به افرادی که با آن‌ها معاشرت زیاد دارید بیشتر باشد. ایجاد حس رقابت ناسالم، رفتارهای توهین آمیز و حرف‌های تحقیر کننده از جمله کارهایی است که هر یک به تنهایی برای نابودی فضای سالم محیط کاری، کافی است.

برخی رفتارهایی که فضای محیط‌کار را می‌تواند سمی کند:

۱. بروز و خالی کردن احساسات مختلف در محیط کار مانند بدخلقی، اضطراب و نگرانی

۲. فریاد زدن و صحبت‌کردن با صدای بلند یا تحکم آمیز

۳. فوران عصبانیت در واکنش به اشتباهات همکاران

۴. غیبت و بدگویی در مورد همکاران

۵. اجرا و نقض خودسرانه قوانین محل کار

۶. اجرای دلبخواهی کارها و بی توجهی به کیفیت کار

۷. حرکت تهاجمی در گفتار، حرکات بی‌ادبانه چشم و غر زدن بی‌مورد یا قطع کردن صحبت دیگران

۸. دخالت‌های بی مورد در کارهایی که ممکن است به افراد واگذار شده باشد

۹. تمسخر عاطفی برای اعمال کنترل بیشتر بر آنها

در خبری بخوانید: بهترین اخبار کوتاه سلامت

۱۰. ضعف‌های همکاران را به مدیران انتقال دادن و تصمیم‌گیری مدیران براساس این صحبت‌ها

به حرف همکاران و کارمندان خود گوش کنید

هر کسی در زندگی خود با مشکلاتی که در زندگی وجود دارد یا در مغز خود می‌پروراند دست و پنجه نرم می‌کند. اگر همکار یا کارمندی خواست با شما صحبت کند به او با دقت گوش کنید و اگر دلخوری مرتبط با شما داشت آن را حل کنید و به هیچ عنوان حرف‌های او را به دیگران منتقل نکنید. گاهی اوقات حتی به حل کردن هم نمی‌رسد و انسان‌ها فقط کسی را می‌خواهند که به حرف‌هایشان گوش کند و با او همدردی کنند. از جمله «من هم همینطور» یا «من از تو بدترم» استفاده نکنید فقط بگویید که حرفایش را می‌فهمید و درکش می‌کنید. البته این هم نباید از حد بگذرد و تمام وقت شما را در محیط کاری بگیرد. اگر از زمان‌بندی شما بیشتر شد. به او بگویید که باید به کارهایتان برسید و شاید در وقت دیگری با او صحبت خواهید کرد؛ اما برخوردتان جوری نباشد که به شخصیت طرف مقابلتان خدشه وارد کنید. حد ادب را رعایت کنید و واضح حرفتان را بزنید اگر به هر دلیلی نتیجه خوب نداد دیگر از عهده شما خارج است چون شما کارتان را خوب انجام داده‌اید.

رفتار اخلاقی و حرفه‌ای

خودتان رفتار اخلاقی را تمرین کنید و در محیط‌ کاری آن را ترویج دهید. اخلاق، چهارچوب شخصیتی هر انسان متمدن است و بهتر است که افراد را با جزئی از درونشان آشتی دهید تا چهارچوب جدیدی از رفتارها را تعریف کنید. هدف از استفاده رفتار اخلاقی و حرفه‌ای، بالا بردن کیفیت و تمرکز کار کردن است و بهترین تبلیغ خود شما هستید. کسانی که اخلاق حرفه‌ای دارند در کار خود هم حرفه‌ای هستند و کمتر محیط‌های کاری را دچار مشکلاتی از قبیل تنش یا سنگین بودن فضا می‌کنند. در کار و زندگی خصوصی کسی دخالت نمی‌کنند، در مواقع نیاز کمک می‌خواهند نه همیشه که ایجاد مزاحمت برای دیگران کنند، بین روابط همکاران دیگر قرار نمی‌گیرند و صمیمیت آنها را به خاطر خود بهم نمی‌زنند، در مورد دیگران قضاوت نمی‌کنند و اگر طبعا با کسی احساس راحتی نکنند مسئله را شخصی نمی‌کنند، حد احترام و ادب را رعایت می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمستان با گاری‌هایی برای ما تداعی می‌شود که بوی لبو از آن سر به فلک می‌کشد. در مرحله بعد قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم. اجازه می‌دهیم چغندرها به مدت۳۰ دقیقه به آرامی بپزند. آب لبوها را نیز کنار می‌گذاریم. ۱ لیوان از آب لبو را با سرکه سفید و کمی نمک در قابلمه‌ای می‌ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم تا به جوش بیاید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴ - یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: افرادی که دیابت یا سنگ کلیه دارند، می‌توانند با مصرف روزانه ۳ فنجان آب پیاز به بهبود بیماری خود کمک کنند. داود حاج محمد خانی، محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره گیاه پیاز گفت: این گیاه دارای طبیعت گرم و خشک است. در منابع طب سنتی توصیه شده افراد در مسافرت، برای تعدیل شرایط بدن و سازگاری آن با محیط جدید ابتدا پیاز آن منطقه را میل کنند. همچنین توصیه شده مصرف پیاز پخته بهتر از پیاز خام است

بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ از نگاه مجله «تایم»

7+
همشهریهمشهری1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سیگار کشیدن، علت عمده‌ بروز بیماری‌های لثه است و لثه و استخوان‌هایی که از دندان حفاظت می‌کنند را تحت تاثیر قرار می‌دهد. سیستم ایمنی بدن نقش مهمی در کاهش میکروب‌های مضری که می‌توانند باعث بروز این بیماری‌ها شوند، دارد. همچنین سیگار کشیدن با تاثیری که بر سیستم ایمنی بدن می‌گذارد، بدن را برای مقابله با میکروب‌ها کم توان کرده و لثه‌ها با احتمال بیشتری در معرض عفونت‌ها قرار می‌گیرند. بنابر اعلام بنیاد بیماری‌های خاص، با ترک سیگار طی ۳ تا ۵ سال احتمال ابتلا به سرطان دهان به نصف کاهش یافته و با گذشت زمان و به مرور این احتمال کاهش خواهد یافت. با متوقف کردن مصرف سیگار، بدن افراد قادر خواهد بود که با میکروب‌هایی که منجر به بیماری‌های لثه می‌شوند مقابله کند و حرکت جریان خون به سمت لثه‌ها افزایش خواهد یافت که به سالم ماندن لثه‌ها کمک می‌کند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - آرزوی یکی دیگر از کودکان مبتلا به بیماری سرطان به همت موسسه فرهنگی و هنری پنجمین فصل قشنگ با پوشیدن لباس عروس صورتی در اهواز محقق شد. وی افزود: آرزوی پرند هشت ساله پوشیدن لباس عروس صورتی بود که برای رسیدن به این آرزو ماه‌ها انتظار می‌کشید. مسئول موسسه فرهنگی و هنری پنجمین فصل قشنگ ادامه داد: شاید از میان تمامی کودکانی که آرزوی آنها برآورده شده است تاکنون این میزان ذوق و اشتیاق را مشاهده نکرده بودیم. مسئول موسسه فرهنگی و هنری پنجمین فصل قشنگ گفت: اعتقاد داریم تمامی افرادی که به میدان آرزو قدم می‌گذارند منتخبان خداوند هستند. وی افزود: آرایشگاه، سفره عقد، آتش بازی، گروه موسیقی، لباس عروس، تالار عروسی، بادبادک آرایی، جرثقیل برای بالا بردن جایگاه عروس و تمامی خدمات و پذیرایی به صورت رایگان انجام شده که جا دارد از تک‌تک این افراد خیر صمیمانه قدردانی کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر