تاملی‌بر پروژه کشته‌سازی حوادث‌اخیر در رسانه‌های معاند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

تاملی‌بر پروژه کشته‌سازی حوادث‌اخیر در رسانه‌های معاند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
چند روزی است رسانه‌های لندنی و سعودی، فضاسازی گسترده‌ای را درباره جان‌باختگان آشوب‌های اخیر در کشور، براه انداخته‌اند.

چند روزی است رسانه‌های لندنی و سعودی، فضاسازی گسترده‌ای را درباره جان‌باختگان آشوب‌های اخیر در کشور، براه انداخته‌اند؛ بگونه‌ای که تا بحال چندبار آمار‌ و اعداد و رقم‌های خود را عوض کرده‌اند و عدد‌های مختلفی در این زمینه گفته‌اند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

واقعیت ماجرا این است که در آشوب‌های اخیر در برخی شهر‌ها، شماری جان خود را از دست داده‌اند، اما این افراد را باید به چند دسته تقسیم کرد:

یک دسته از کشته شدگان، اشرار و اغتشاش گرانی هستند که به مراکز حساس و یا نظامی، با سلاح گرم و یا با قمه حمله کرده و یا مردم را در برخی مناطق عملا گروگان گرفته بودند.

مثلا در شهر صدرای شیراز، اغتشاش گران که سلاح سرد و گرم همراه داشتند، همه راه‌ها را بر روی مردم این منطقه بسته بودند و عملا آن‌ها را به گروگان گرفته بودند. نیرو‌های حافظ امنیت برای رها کردن مردم از چنگال اغتشاش گران چاره‌ای جز برخورد مقتدرانه و سخت نداشتند و تعدادی از آشوبگران در این ماجرا کشته شدند.

یا در سیرجان، جمعه ۲۴ آبان شب هنگام تعدادی از اشرار و اغتشاش گران که سلاح گرم هم داشتند به سمت مخازن نفت و بنزین این شهر حمله می‌کنند و قصد ورود به محوطه و آتش زدن مخازن را داشتند. اگر آن‌ها موفق به انجام نیت شوم خود می‌شدند قطعا صد‌ها نفر از مردم و زنان و کودکان و افراد بیگناه، در سیرجان جان خود را از دست می‌دادند. در اینجا هم نیرو‌های حافظ امنیت وارد عمل شدند و برخی از آشوبگران کشته شدند.

در ماهشهر هم شرایط متفاوت‌تر از مناطق دیگر بود. در ماهشهر برخی از عوامل گروه‌های تجزیه طلب با سلاح گرم و حتی سلاح‌های نیمه سنگین و تیربار راه ارتباطی بندر ماهشهر با دیگر نقاط کشور و مسیر انتقال کالا را بسته بودند و همچنین قصد تصرف پتروشیمی ماهشهر و انفجار در آن را داشتند؛ در ماهشهر عملا برای ساعاتی، اغتشاش گران مسلح، جنگ مسلحانه براه انداخته بودند. در چنین شرایطی، نیرو‌های حافظ امنیت برای نجات جان مردم ماهشهر وارد عمل شدند.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

در شهرقدس، شهریار و ملارد استان تهران و همچنین فردیس در استان البرز، آشوبگران با قمه و حتی سلاح گرم به جان مردم و مغازه‌ها و مراکز تجاری افتاده بودند و علاوه بر تخریب گسترده، قصد حمله به فرمانداری‌ها و همچنین مراکز بسیج و نیروی انتظامی و ربودن سلاح را داشتند. در چنین شرایطی نیرو‌های حافظ امنیت مجبور به مقابله سخت شدند.

بنابراین بخشی از کشته‌های آشوب‌های اخیر مربوط به اشرار و اغتشاش گران مسلح به سلاح سرد و گرم بوده است.

اما بخشی از جان باختگان حوادث اخیر، از نیرو‌های حافظ امنیت هستند که برای تامین امنیت مردم، جان خود را فدا کردند و به شهادت رسیدند.

بخش سوم از جان باختگان مربوط به افرادی است که در اعتراض‌ها و آشوب‌ها حضور نداشتند، اما بوسیله تیراندازی اشرار و یا حمله اغتشاش گران، جان خود را از دست داده‌اند. این افراد غالبا بعنوان رهگذر در حال عبور بودند، افرادی که بوسیله اغتشاش گران تیر خورده‌اند

دسته چهارم افرادی هستند که بخصوص روز جمعه در اعتراض‌های مسالمت آمیز حضور داشتند، اما در تیراندازی‌های مشکوک جان خود را از دست داده‌اند. مانند آنچه که جمعه شب ۲۴ آبان در خرمشهر روی داد؛ بنابراین واقعیت ماجرا این است که در آشوب‌های شنبه ۲۵ و یکشنبه ۲۶ ابان، تعدادی جان خود را از دست داده‌اند که قطعا مسئولین مربوطه باید به وضع افرادی که در تیراندازی‌های مشکوک جان باخته‌اند و مسایل مربوط به خانواده‌های آنان رسیدگی کامل کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.
روزنوروزنو3 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!

نظرها

اخبار بیشتر