زنده کردن قلبی که کاملا مرده بود / اهدا شد + فیلم / امریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا

زنده کردن قلبی که کاملا مرده بود / اهدا شد + فیلم / امریکا

رکناخبرگزاری رکنا |
حوادث رکنا: قلب مرده یک انسان برای اولین بار در آمریکا احیا و اهدا شد.

حجم ویدیو: 1.84M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۱۶

به گزارش گروه ترجمه رکنا، اخیرا پزشکان آمریکایی برای نخستین بار توانستند قلب یک فرد مرده‌ای را احیا کنند تا بتوانند به بیمار دیگری پیوند زده و دوباره بتپد.

از قرار معلوم جراحان دانشگاه دوک طی یک عملیات قلب یک فرد مرده که جریان خون بدن آن متوقف شده بود را جدا کردند و در مرحله بعد آنان با کمک یک روش جدید جریان خون را در قلب پیوندی برقرار کردند تا دوباره بتپد که به این روش پرفیوژن گرم گویند که روشی برای زنده‌سازی اعضای بدن با خون، اکسیژن و الکترولیت است.

گفتنی است که این قلب به طور موفقیت آمیز در بدن فرد دریافت کننده پیوند زده شد و جراحان پس از این فرایند از آن فیلمبرداری و در فضای مجازی انتشار دادند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

(ویدئو) خشم کودک پس از تصادف

فراروفرارو3 روز قبل
کودک چینی پس از برخورد یک خودرو با او و مادرش خشمگین شد. به گزارش فرارو، در چهار راهی در شهر چونگ‌کینگ در غرب چین یک کودک با مادرش در حال عبور از روی خط عابر پیاده بود که ناگهان یک خودرو با آنها برخورد کرد. بلافاصله کودک از جای خود بلند می‌شود و در حالی که فریاد همراه با گریه سر می‌دهد ابتدا نگاهی به مادر کرده و با لگد به سپر خودرو می‌کوبد. راننده نیز بلافاصله از خودرو خارج شده و مادر مصدوم را به بیمارستان منتقل می‌کند. به گفته پلیس راننده در این حادثه مقصر بوده است.

گل از راه دور دروازبان!

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل

بسکتبال NBA؛ استقبال فوق العاده تورنتو رپترز از کوای لنارد و دادن حلقه قهرمانی به او

طرفداریطرفداری3 روز قبل
طرفداری- در جریان دیدار تورنتو رپترز و لس آنجلس کلیپرز، همانطور که انتظار می‌رفت استقبال بی نظیری از کوای لنرد شد و ستاره فصل گذشته رپترز، حلقه قهرمانی اش را از دست کایل لاوری دریافت کرد. یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین کارهای رپترز، ساختن صحنه‌ای فوق العاده از گیم وینر لنرد مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بود.

نظرها

اخبار بیشتر