گام دوم انقلاب اسلامی و رسانه ملی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

گام دوم انقلاب اسلامی و رسانه ملی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
خانواده رسانه ملی زیر سقف مرکز همایش‌های صدا و سیما از نقشه راهی شنیدند که هدف آن جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ با تکیه بر جوانان خلاق و فناور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، هشتمین نشست سراسری مدیران رسانه ملی مجالی برای بازخوانی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بود‎؛ فرصتی برای ترسیم نقشه راهی که تصمیم دارد با تکیه بر روحیه جوانی و انقلابی از خودسازی و جامعه پردازی به تمدن سازی اسلامی برسد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تقدیر از پژوهشگران دانشگاه آزاد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بنکسی هنرمند مرموز بریتانیایی که از خیابان برای ارائه هنرش بهره می‌گیرد، در چیدمانی معنادار مردی بی‌خانمان، نیمکتی روبه‌روی دیواری‌ آجری و گوزن‌هایی که سورتمه بابانوئل را می‌کشند، در یک قاب قرار داد. او فیلمی کوتاه از این چیدمان در اینستاگرامش منتشر کرد که خیلی زود بیش از یک میلیون بار دیده شد. بنکسی در این باره نوشت: «مردم بیرمنگام خدا حفظتان کند. البته این کار آن‌ها مانع آن نشد که مردم برای گرفتن عکس یادگاری به این محل نیایند. اکنون بنکسی به یکی از مشهورترین هنرمندان جهان تبدیل شده و آثارش در حراجی به قیمت‌های گزاف فروش می‌رود.

قلعه‌ای ۶۰۰۰ ساله خفته در خاک بی توجهی/تبدیل یالدور به زباله گاه

مهرمهر10 ساعت قبل
شهرستان مرند دارای قلعه باستانی «یالدور» با ۶ هزار سال قدمت و پیر خموش و آثار و ابنیه ‌های بیش از ۴ هزار ساله در روستاها و مناطق تاریخی از داشتن هتل و موزه محروم و هر روز شاهد تخریب و غارت میراث فرهنگی هستیم. کم‌ توجهی متولیان میراث فرهنگی در حفظ آثار تاریخی و کهن، موجب از بین رفتن کتیبه ‌ای با قدمت ۹ هزار ساله و قله باستانی «یالدور» با قدمت ۶ هزار ساله شده است. قلعه باستانی مرند ساماندهی می‌شودمسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان مرند، در گفتگو با خبرنگار مهر، ابراز می‌دارد: این قلعه تاریخی در سال ۱۳۴۷ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. امیر جدایی می‌افزاید: با توجه به محدودیت اعتبارات و اولویت بندی سایر پروژه‌ها، بر روی ساماندهی این تپه باستانی در سال جاری و سال بعد، تمرکز خواهیم کرد. بسیاری از اهالی و همسایگان قلعه یالدور نیز از زباله دانی شدن این محل به شدت انتقاد کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
دبیر اجرایی دوازدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» با اعلام این خبر گفت: اعضای هیات داوران بخش رمان و داستان بلند جایزه «جلال» در جریان بررسی آثار این بخش، کتاب «پس از بیست سال» نوشته «سلمان کدیور» را به خاطر کوشش موثر در زمینه دراماتیک کردن تاریخ و وقایع دینی و هویتی، شایسته تحسین دانسته و پیشنهاد تجلیل از این نویسنده و اثر ادبی او را به دبیرخانه این جایزه ارائه دادند. رمان «پس از بیست سال» روایتی است تاریخی در صدر اسلام که از دوران امام علی (ع) آغاز و به پس از حادثه عاشورا ختم می‌شود. مراسم پایانی دوازدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» ساعت ۱۵ شنبه، ۲۳ آذرماه در تالار قلم کتابخانه ملی ایران با معرفی برگزیدگان این دوره برگزار خواهد شد.
برترین‌هابرترین‌ها13 ساعت قبل
تصویر کلاس درس یک دانشگاه رو می‌بینید، کلاس درسی عادی، اما نه در یک روز عادی، سه‌شنبه‌های دوست داشتنی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران که با حضور استاد محمد رضا شفیعی کدکنی شیرین‌تر شده.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، در نشست تخصصی کودکان ایران؛ وضع موجود و سیاست‌های دوستدار کودک گفت: با برنامه‌های دیروز نمی‌توان کودک امروز را برای فردا تربیت کرد. وی افزود: مدیریت آسیب‌های اجتماعی که کودکان را تهدید می‌کند یکی از برنامه‌های اساسی ما در مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک است و انسداد مبادی تحصیلی در صدر این برنامه‌ها قرار دارد. این استاد دانشگاه در بخشی از سخنان خود بر هماهنگی بین دستگاهها و نظارت بر فعالیت‌ها آنها و پایش حقوق کودک در سطح ملی اشاره کرد و گفت: به زودی گزارش شش ماهه نخست پایش حقوق کودک در شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک طرح و در صورت تصویب به اطلاع مسئولان و مردم خواهد رسید. در امر آموزش آن هم در سطح ابتدایی و متوسطه برای کودکان باید هدفمند حرکت کرد. تولیت آموزش و پرورش برای کودکان و نوجوانان با وزارت آموزش و پرورش است، اما به نظر می‌رسد قدرت مافیای کمک آموزشی در کشور برنامه‌های آموزش و پرورش و مدارس را تحت الشعاع خود قرار داده است.

نظرها

اخبار بیشتر