موافقت دادگاه بین المللی کیفری با عضویت فلسطین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

موافقت دادگاه بین المللی کیفری با عضویت فلسطین

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
کشورهای عضو دادگاه بین المللی کیفری، کشور فلسطین را به عنوان عضو رسمی در دفتر اجرایی این نهاد بین المللی انتخاب کردند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، کشورهای عضو دادگاه بین المللی کیفری، کشور فلسطین را به عنوان عضو رسمی در دفتر اجرایی این نهاد بین المللی انتخاب کردند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیریاض المالکی وزیر امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: ماموریت دفتر اجرایی دادگاه بین المللی کیفری، نظارت بر نشست‌های مجمع عمومی این نهاد و اتخاذ تدابیر لازم برای تضمین عمل کردن این دادگاه به ماموریت هایش است.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

این تصمیم در شرایطی اتخاذ می‌شود که اسرائیل قصد دارد با استقبال و حمایت واشنگتن، بخش‌هایی از کرانه باختری را به این رژیم ملحق کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نحوه تعیین نرخ عوارض نوسازی مشخص شد

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
همچنین در تبصره این ماده آمده است: مؤدیانی که از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ظرف مدت یکسال نسبت به تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض نوسازی معوق خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم عوارض می‌شوند. تصویب اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولتنمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند. نماینده مردم اصفهان افزود: از آنجا که هزینه سفر‌های خارجی از محل بیت المال تهیه می‌شود، لازم است در شرایطی که بسیاری از مردم در تامین نیاز‌های اساسی خود دچار مشکل هستند تامین هزینه سفر‌های خارجی نظام‌مند و علت سفر نیز مشخص شود. رئیس جمهور یک ساعت فرصت خواهد داشت در خصوص بودجه و مسائل مختلف کشور سخنرانی کند و سپس لایحه بودجه را تقدیم رئیس مجلس خواهد کرد. به گفته آقای نوبخت بودجه امسال نسبت به بودجه سال گذشته بیش از ۵ درصد رشد داشته است.
مهرمهر16 ساعت قبل
حسین خوش اقبال در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در هفتمین روز از مهلت ثبت‌ نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۱۱۱ نفر در حوزه‌های انتخابیه استان کردستان نام نویسی کردند، اظهار داشت: از این تعداد ۱۷ نفر زن و ۹۴ نفر نیز مرد بودند. وی افزود: در هفتمین روز از مهلت نام ‌نویسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره ۳۸ نفر شامل پنج زن و ۳۳ مرد، حوزه انتخابیه بیجار ۱۳ نفر شامل ۱۲ مرد و یک زن، حوزه انتخابیه قروه و دهگلان ۲۰ نفر شامل ۱۵ مرد و پنج زن، حوزه انتخابیه سقز و بانه ۱۳ نفر شامل ۱۲ مرد و یک زن و حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد نیز ۲۷ نفر شامل پنج زن و ۲۲ مرد ثبت نام خود را نهایی کردند. رئیس ستاد انتخابات کردستان ادامه داد: تا آخرین روز از مهلت ثبت نام داوطلبان برای انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه پنج گانه این استان در مجموع ۲۷۸ نفر شامل ۲۵۰ داوطلب مرد و ۲۸ داوطلب زن نام‌نویسی کرده بودند. وی با اشاره به شمار ثبت نامی به تفکیک حوزه‌های انتخابیه استان کردستان، گفت: در نهایت ۹۴ نفر برای حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران شامل ۸۵ مرد و ۹ زن، ۵۵ نفر مریوان و سروآباد شامل ۴۹ مرد و ۶ زن، ۵۰ نفر بیجار شامل ۴۵ مرد و ۵ زن، ۴۲ نفر قروه و دهگلان شامل ۳۷ مرد و ۵ زن و ۳۷ نفر سقز و بانه شامل ۳۴ مرد و ۳ زن به‌ترتیب بیشترین و کمترین آمار ثبت‌نامی در این دوره از انتخابات را داشته‌اند.

ببینید | پیام واضح آیت الله خامنه‌ای به داعش و آمریکا در فیلم سایت سردار قاسم سلیمانی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

اروپا در آخر خط …

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دیروز در وین و پشت میز مذاکرات یک سوال مهم مطرح شد، سوالی که از ۱۹ ماه پیش همچنان بی پاسخ مانده است، اکنون نیز ۵ ماهی بیشتر به دو ساله شدن خروج آمریکا از برجام باقی نمانده است؛ خروجی که اروپای به ظاهر نگران در واکنش به آن از یک سو با صدور بیانیه از ۱۱ تعهدی گفتند که براساس آن هم باید پول نفت، گاز و محصولات پتروشیمی تامین می‌شد و هم سرمایه گذاری، حمل و نقل، هوانوردی و دریا نوردی تسهیل می‌شد …
ایسناایسنا1 روز قبل
وزیر کشور بولیوی گفت، دولت موقت به دنبال کمک گرفتن از اسرائیل برای کمک به مقام‌های محلی به منظور مقابله با «تروریسم» در این کشور آمریکای لاتین است. دولت وی واحدهای پلیس را برای مقابله با عملیات‌های «ضد تروریسم» ایجاد کرده است. وزیر کشور بولیوی همچنین گفت: آن‌ها به قدر کافی سرسخت هستند و کار را درست انجام می‌دهند. چندین کشور به ما برای آموزش پلیس کمک کرده‌اند و ما از اسرائیل هم برای این مساله درخواست کرده‌ایم. موریو، رئیس جمهوری ونزوئلا را به کمک مالی به ناآرامی‌ها در سراسر منطقه متهم می‌کند اما شواهدی در این باره ارائه نکرده است.

ده‌ها هزار نفر از مردم الجزایر تظاهرات کردند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در کمتر از یک هفته به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، معترضان الجزایری بیش از هر زمان دیگری قاطع هستند. ما تنها الجزایر آزاد می‌خواهیم. زن دیگری می‌گوید نه به انتخابات، نه به این دولت که فرزندان ما را زندانی می‌کند. این شخصیت‌ها از زمان استقلال الجزایر در سال ۱۹۶۲ در راس قدرت هستند. تظاهرات روز گذشته یکی از قابل توجه‌ترین اعتراضات از زمان آغاز جنبش اعتراضی الجزایر در ماه فوریه بود. مناظره میان نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری در الجزایر کاملا بی سابقه است. سیاست خارجی و تمامیت ارضی نیز از دیگر مسائل مطرح شده در این مناظره بود.

نظرها

اخبار بیشتر