آمریکا به نقض توافقنامه‌های بین المللی معتاد شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

آمریکا به نقض توافقنامه‌های بین المللی معتاد شده است

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
هوا چونینگ: سیاست‌های یکسویه آمریکا به نظم بین المللی و اقتصاد جهانی لطمه زده است

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از تلویزیون آسوشیتد پرس، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: آمریکا به نقض توافقنامه‌ها و خروج از سازمان‌های بین المللی اعتیاد پیدا کرده است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیهوا چونینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پاسخ به سؤالی در خصوص اظهارات اخیر کی بیلی هاچیسون، نماینده دائم آمریکا در ناتو، این اظهارات را ارائه کرد.هاچیسون دوشنبه در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی گفت: چین اکنون یک رقیب راهبردی است و اکنون زمان آن است که چین را «به یک نظم مبتنی بر قوانین» بازگردانیم.هاچیسون همچنین گفت هرکسی که در تجارت بین المللی با چین تعامل دارد، از موضع قاطع دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در خصوص چین حمایت کرده است.

هواچونینگ گفت: «اگر بخواهیم از قوانین سخن بگوییم، باید اظهار کنیم که آمریکا به نقض توافقنامه‌ها و خروج از سازمان‌های بین المللی اعتیاد پیدا کرده است. آمریکا از گروهی از سازمان‌های بین المللی از جمله سازمان علمی و فرهنگی آموزشی سازمان ملل (یونسکو)، شورای حقوق بشر سازمان ملل، اتحادیه جهانی پست (یو پی یو) و گروهی از توافقات بین المللی از جمله توافق پاریس، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد خارج شده است. آمریکا همچنین از امضای کنوانسیون‌های مهمی درباره حقوق بشر از جمله کنوانسیون حقوق کودکان و کنوانسیون حذف همه اشکال تبعیض علیه زنان، سر باز زده است.»

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی افزود: آمریکا جنگ هایی تجاری در اقصی نقاط دنیا آغاز کرده است و تعرفه‌های آن به نظام تجارت بین المللی آسیب‌های بسیاری وارد کرده است.وی از نماینده آمریکا در ناتو خواست «درک کاملی درباره کشور خود و جهان داشته باشد.»

چونینگ گفت: «اگر بخواهیم از تجارت سخن بگوییم، باید اظهار کنیم که آمریکا جنگ‌های تجاری در سراسر دنیا به راه انداخته است و تعرفه‌های آن به نظام تجارت بین المللی آسیب‌های بسیاری وارد کرده است که نه تنها به منافع بنگاه‌ها و مردم آسیب رسانده بلکه آمریکا را به بزرگترین عامل بی ثباتی و منبع خطر برای بهبود اقتصاد جهانی تبدیل کرده است. چین امیدوار است نماینده آمریکا در ناتو درک کاملی از کشور خود و جهان به طور کلی داشته باشد، که این مسئولیت یک نماینده است.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

تماشا کنید: ریاضت اقتصادی برای مردم، افزایش بودجه برای مصباح یزدی

انتخابانتخاب21 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ حسن روحانی، رئیس جمهور هنگام تقدیم لایحه بودجه به مجلس گفته بود: «بودجه سال آینده بودجه استقامت و مقابله با تحریم است»؛ با این حال نگاهی به ردیف‌های بودجه نشان می‌دهد که گویا برخی موسسات بودجه بگیر، سهم چندانی از این «استقامت» ندارند.

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.

دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی

مهرمهر1 روز قبل
امروز در مجلس شورای اسلامی به بررسی دستاوردها و مشکلات حوزه اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و بررسی لایحه دو فوریتی درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می‌پردازند.

فیلم/ تغییر طرح بنزینی دولت در مجلس آینده

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

باور استعدادها، راهی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا و اروپا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، مسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی دستاورد‌ها و مشکلات شرکت‌های دانش بنیان گفت: نیرو‌های علمی و دانش بنیان باید مورد توجه قرار گیرند، در این جلسه مسائلی در رابطه با مشکلات این شرکت‌ها اعم از در حوزه تامین اجتماعی، فضای کسب و کار، مالیات، گمرک و مجوز‌ها مطرح شد، اما مگر غیر از دولت این موضوع به جای دیگری ربط دارد، چرا باید کاری کنیم فضای کسب و کار مشکل پیدا کند، دولت می‌تواند لایحه فوریتی در این باره به مجلس بیاورد و مشکلات را حل کند. آقای پزشکیان با بیان اینکه رئیس دولت و معاون وزیر می‌گویند وضعیت کسب و کار بد است و ما رتبه صد و چندمی در فضای کسب و کار داریم چه کسی باید این وضع را اصلاح کند، ادامه داد: ما در دو موضوع هسته‌ای و موشک‌ها نگاه ویژه و تعهد سیاسی داشتیم و با قدرت حرفمان را در دنیا به کرسی نشاندیم و امروز می‌دانید قادریم کارمان را انجام دهیم، مسوولان ارشد مملکت باید بپذیرند با دانشمندان و جوانان می‌شود مملکت را درست کرد اگر پیشنهادی برای حل مشکلات دارند می‌توانند آن را به مجلس بیاورند ما هم با تمام قدرت آماده همکاری هستیم. آقای پزشکیان گفت: نیازمند عزم و اراده ملی و اعتماد به جوانان هستیم، برای حل مشکلات شرکت‌های دانش بنیان کارگروهی متشکل از وزارتخانه‌های اقتصاد، کار، علوم، بانک مرکزی و سازمان ثبت تشکیل و با کمیسیون‌های مربوط به مجلس هماهنگی شود، به این شرکت‌ها اختیاراتی داده شود و با تعهد و عزم و اراده از آن‌ها حمایت و دفاع کنیم. نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر قرار است مقابل آمریکا و تحریم‌ها بایستیم باید به مغز‌ها و استعداد‌ها باور داشته باشیم، اگر آن‌ها را باور و حمایت کنیم، آمریکا، اروپا وهیچ قدرتی نمی‌تواند ما را زمین گیر کنند بلکه از بحران هم نجات پیدا می‌کنیم؛ راه نجات ممکلت علم و دانش است و نمایندگان نیز با قدرت پشتیبان این امر هستند.

نظرها

اخبار بیشتر