نفت سوریه را به خانه مان می‌بریم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

نفت سوریه را به خانه مان می‌بریم

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس جمهور آمریکا گفت: ما میادین نفتی سوریه را تصرف کردیم، ما نفت را در اختیار داریم و مقداری از آن را به خانه آوردیم

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، رئیس جمهور آمریکا در حاشیه دیدار با رئیس جمهور فرانسه درباره حضور نظامیان آمریکا در سوریه گفت ما میادین نفتی را تصرف کردیم. ما نفت را در اختیار داریم و مقداری از آن را به خانه آوردیم. ما در آینده هم نفت را به خانه می‌آوریم.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت: با کشته شدن ابوبکر البغدادی سرکرده داعش به اطلاعاتی دست یافتیم که نشان می‌دهد افراد ثروتمندی بوده‌اند که به این گروه تروریستی کمک مالی می‌کرده‌اند.

ترامپ گفت: ما تعداد زیادی زندانی داعشی در سوریه داریم که بسیاری از آن‌ها اهل فرانسه و آلمان و انگلیس هستند. بیشتر آن‌ها اهل اروپا هستند. من با رئیس جمهور مکرون در مورد این مسئله صحبت نکرده‌ام.

ترامپ خطاب به مکرون گفت: دوست دارید چند تا جنگجوی داعشی داشته باشید؟

مکرون در پاسخ گفت: اجازه دهید جدی باشم. جنگجویان زیادی هستند که اهل سوریه، عراق و منطقه هستند. تعداد اندکی از این جنگجو‌ها اهل اروپا هستند. این اولویت نخست ماست، زیرا هنوز مسئله تمام نشده است.

ترامپ در ادامه گفت: ما کنترل کامل میادین نفتی را در اختیار داریم، بنابراین داعش نمی‌تواند از آن استفاده کند. آن‌ها از این نفت برای تامین مالی خود استفاده کردند. نفت منبع اصلی درآمد آن‌ها بود. البته آن‌ها کمک‌هایی را هم دریافت می‌کردند. ما فهرست منشأ این کمک‌ها را اکنون در دست داریم. این موضوع خیلی مهمی است. شاید باور نکنید، ولی افرادی بودند که به داعش کمک مالی می‌کردند. برخی از این افراد، بسیار ثروتمند هستند و به داعش کمک مالی می‌کردند. ما فهرستی از آن‌ها در اختیار داریم. ما اطلاعات زیادی داریم. زمانی که ما البغدادی را کشتیم اطلاعات زیادی به دست آوردیم. فرانسه بسیار زیاد به ما کمک کرده است.

ترامپ در مورد ترکیه گفت: ما رابطه بسیار خوبی با ترکیه داریم. من رابطه بسیار خوبی با رئیس جمهور اردوغان دارم. ما زمانی که سربازان خود را از مرز ترکیه و سوریه خارج کردیم به آن‌ها گفتیم خودتان در مرزتان گشت زنی کنید. ما گفتیم که قصد نداریم سربازانی را برای گشت زنی در آن مرز بگماریم. آن‌ها بیش از دو هزار سال است که این کار را انجام داده‌اند. ما برخی از این سربازان را در اطراف میادین نفتی مستقر کردیم. ما میادین نفتی را تصرف کردیم. ما نفت را در اختیار داریم و مقداری از آن را به خانه آوردیم. ما در آینده هم نفت را به خانه می‌آوریم و مقداری هم به سایر مناطق می‌فرستیم. ما رابطه خوبی با ترکیه داریم.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

ترامپ در مورد اوکراین گفت: اوضاع اوکراین بسیار مهم است. من فکر می‌کنم دیدار‌هایی که میان اوکراین و روسیه قرار است اتفاق بیفتد چیز خیلی خوبی است. این احتمال وجود دارد که پیشرفت‌های زیادی حاصل شود. این مسئله برای اوکراین مهم است. برای روسیه هم این مسئله مهم است. آن‌ها مدت زمان زیادی است که با یکدیگر می‌جنگند. من فکر می‌کنم این فرصت خوبی است که دارد اتفاق می‌افتد. در خصوص تسلیحات هسته‌ای، من با رئیس جمهور پوتین صحبت کرده‌ام و با آن‌ها ارتباط برقرار کرده‌ام. او و ما می‌خواهیم در زمینه سلاح‌های هسته‌ای به نوعی توافق دست پیدا کنیم که البته شامل چین و شما (فرانسه) و برخی کشور‌های دیگر نیز می‌شود. ما می‌خواهیم کاری کنیم که جلوی اشاعه سلاح‌های هسته‌ای را بگیریم. زیرا ما در حال ساخت سلاح‌های هسته‌ای زیادی هستیم، ما در حال مدرن سازی سلاح‌های هسته‌ای زیادی هستیم؛ صادقانه بگویم، اوضاع تسلیحات هسته‌ای، اوضاع خوبی نیست.وی افزود: ما به معاهده خود با روسیه پایان دادیم، زیرا طرف مقابل به آن پایبند نبود. اما آن‌ها می‌خواهند توافق کنند و این چیز خوبی است. این یکی از کار‌های بزرگی است که ما می‌توانیم انجام دهیم. ما با روسیه در مورد معاهده‌ای گفتگو می‌کنیم که تمرکزش روی سلاح‌های هسته‌ای و موشک‌های هسته‌ای است. ما فکر می‌کنیم که می‌توان در این زمینه کار انجام داد. آن‌ها می‌خواهند که این کار را بکنند و ما این را می‌دانیم. من با چین در مورد این مسئله صحبت کرده‌ام. در طول مذاکرات تجاری، چین ابراز علاقه کرد که در این امر سهیم باشد. در این زمینه اتفاقات خوبی رخ خواهد داد. من فکر می‌کنم این اتفاق خواهد افتاد. کل بحث هسته‌ای بسیار بسیار مهم است.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

ده‌ها هزار نفر از مردم الجزایر تظاهرات کردند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در کمتر از یک هفته به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، معترضان الجزایری بیش از هر زمان دیگری قاطع هستند. ما تنها الجزایر آزاد می‌خواهیم. زن دیگری می‌گوید نه به انتخابات، نه به این دولت که فرزندان ما را زندانی می‌کند. این شخصیت‌ها از زمان استقلال الجزایر در سال ۱۹۶۲ در راس قدرت هستند. تظاهرات روز گذشته یکی از قابل توجه‌ترین اعتراضات از زمان آغاز جنبش اعتراضی الجزایر در ماه فوریه بود. مناظره میان نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری در الجزایر کاملا بی سابقه است. سیاست خارجی و تمامیت ارضی نیز از دیگر مسائل مطرح شده در این مناظره بود.

اروپا در آخر خط …

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دیروز در وین و پشت میز مذاکرات یک سوال مهم مطرح شد، سوالی که از ۱۹ ماه پیش همچنان بی پاسخ مانده است، اکنون نیز ۵ ماهی بیشتر به دو ساله شدن خروج آمریکا از برجام باقی نمانده است؛ خروجی که اروپای به ظاهر نگران در واکنش به آن از یک سو با صدور بیانیه از ۱۱ تعهدی گفتند که براساس آن هم باید پول نفت، گاز و محصولات پتروشیمی تامین می‌شد و هم سرمایه گذاری، حمل و نقل، هوانوردی و دریا نوردی تسهیل می‌شد …

ببینید | پیام واضح آیت الله خامنه‌ای به داعش و آمریکا در فیلم سایت سردار قاسم سلیمانی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

مخالفت دوسوم اعضای مجمع با تصویب پالرمو

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
خبر تکمیل می‌شود. آقای حسین مظفر در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما تاکید کرد: در ابتدای بررسی لوایح «پالرمو» و «سی اف تی» در مجمع، ترکیب موافقان و مخالفان تصویب آن، پنجاه به پنجاه بود، اما به تدریج به شمار مخالفان افزوده شد و اکنون دو سوم اعضا با تصویب این لوایح مرتبط با اف‌ای تی اف مخالفند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رد لایحه پالرمو در جلسات غیررسمی مجمع تشخیص گفت: این موضوع فردا (یکشنبه) در نشست یکی از کمیسیون‌های مجمع بار دیگر بررسی می‌شود. وی تاکید کرد: مسکوت گذاشتن این لایحه در مجمع تشخیص تنها با هدف فرصت دادن به دولت برای چانه زنی با اروپایی‌ها به منظور اجرای تعهدات برجامی آنان بود، اما با توجه به اثبات بدعهدی اروپایی‌ها، دیگر هیچ ابهامی برای مجمع در رد این لوایح وجود ندارد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش بینی کرد: تکلیف این دو لایحه تا قبل از پایان ضرب الاجل گروه اقدام مالی علیه کشورمان در مجمع، مشخص و رد خواهد شد.

مهدی تاج: نماینده‌های مجلس هم همین جا حرف هایم را بشنوند/ من حرف دیگری ندارم که به مجلس بروم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه تهران حضور یافت. * در ابتدای این دیدار تعدادی از نمایندگان دانشجویان مطالبات و دغدغه‌های دانشجویی و مردمی خود را با رئیس دستگاه قضا در میان گذاشتند. همچنین گسترش عدالت در کشور، برخورد با فساد در سطوح مختلف، کاهش پرونده‌های قضایی، شفافیت آرای قضایی، پیگیری موضوع افراد عادی و رسمی از دیگر مطالبات دانشجویان از رئیس دستگاه قضا بود. * انتقاد به نحوه اطلاع رسانی دستگاه قضا و عملکرد رسانه‌ای یکی دیگر از خواسته‌های دانشجویان بود. بر این اساس بیشترین سئوالاتی که از رئیس دستگاه قضا مطرح شد به شرح زیر اعلام شد:۱-چرا دادرسی پرونده سکه ثامن علیرغم گذشت یک سال و نیم از بازداشت متهم انجام نمی‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر