افشای راز ۲۰ ساله بعد از قتل مادر!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. حوادث
افشای راز ۲۰ ساله بعد از قتل مادر!

افشای راز ۲۰ ساله بعد از قتل مادر!

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
پسر جوان که به خاطر توهم ناشی از مصرف ماده مخدر گل مادرش را به قتل رسانده بود در نخستین جلسه بازجویی متوجه شد پسر واقعی این خانواده نبوده است.

روزنامه ایران: ساعت ۱:۳۰ بامداد ۱۰ آذر مأموران کلانتری ۱۲۱ سلیمانیه در تماس با بازپرس کشیک قتل از جنایت در طبقه چهارم ساختمانی مسکونی خبر دادند. با اعلام این خبر بازپرس جنایی و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل شدند. جسد زن میانسال داخل بالکن قرار داشت، اما باتوجه به رد خون مشخص شد که قتل در آشپزخانه رخ داده است. مرد میانسال که موضوع قتل همسرش را به پلیس خبر داده بود در تحقیقات اولیه گفت: پسرم، شایان امروز غروب با من تماس گرفت و خواست تا او را برای ترک اعتیاد به کمپ ببرم. او مدتی است که گل مصرف می‌کند و همین مسأله باعث شده که کار و تحصیل را رها کند. با هم به کمپ ترک اعتیادی رفتیم و پس از کسب اطلاعات قرار شد روز بعد برگردیم. زمانی که به مقابل خانه رسیدیم به من گفت مرتکب قتل شده است. خیلی تعجب کردم فکر می‌کردم توهم زده است. پرسیدم چه کسی را کشته‌ای که گفت برویم داخل خانه خودت متوجه می‌شوی. اما به محض اینکه وارد خانه شدم او سوار موتورش شد و آنجا را ترک کرد. من هم وقتی به بالکن رفتم جسد همسرم را دیدم. این را هم بگویم که شایان پسر واقعی ما نیست، زمانی که او دو سال داشت ما او را از شیرخوارگاه گرفتیم. اما خودش از این ماجرا خبر ندارد.

دستگیری متهم

باتوجه به اظهارات مرد میانسال، جسد به دستور بازپرس جنایی به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات برای دستگیری شایان ادامه یافت و ۱۲ ساعت بعد از قتل، وی در خیابان محلاتی دستگیر شد.

سردار ظهیری رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: پسر ۲۳ ساله در همان تحقیقات اولیه به قتل مادرش اعتراف کرد. با اعتراف او به جنایت به دستور بازپرس مرادی از شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران، پسر جوان در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت و بررسی‌ها در این خصوص ادامه دارد.

گفتگو با متهم

چرا مادرت را به قتل رساندی؟ نمی‌خواستم او را بکشم. روز حادثه حدود ساعت سه بعدازظهر بود که مادرم برای خرید از خانه خارج شد و من هم برای مصرف گل خانه را ترک کردم. ساعت ۵:۳۰ بود که برگشتم. وقتی به خانه رسیدم مادرم هم داخل خانه بود. تا مرا دید شروع کرد به نصیحت کردن و مثل همیشه باهم دعوایمان شد. نمی‌دانم چه شد که با چاقو به او حمله کردم.

خبری: اخبار حوادث و جنایت

سر چه موضوعی باهم دعوایتان شد؟ کار. پدرم مغازه‌ای خریده بود و ابتدا آن را موبایل فروشی کرد و بعد تبدیل به دفتر املاک، آنجا را به من سپرده بود، اما هر زمان که به مغازه می‌آمد من آنجا نبودم. سر همین موضوع هم مرا از مغازه بیرون کرد.

خب چرا کار نمی‌کردی؟ اعتیاد دارم برای همین مغازه را رها می‌کردم که به سراغ مواد بروم. گاهی اوقات هم به سراغ دوستانم می‌رفتم. بعد از اینکه پدرم مرا بیرون کرد، با موتورم مسافرکشی می‌کردم تا بتوانم هزینه مواد مخدرم را تأمین کنم.

بعد از جنایت چه کردی؟ شوکه بودم باورم نمی‌شد که مادرم را کشته‌ام. سه ساعت بالای جنازه‌اش گریه کردم. نمی‌دانستم جنازه را از خانه بیرون ببرم یا همانجا بگذارم. تنها چیزی که به ذهنم رسید این بود که جسد را به بالکن ببرم تا دیرتر پیدا شود. بعد هم به شهرری رفتم. صبح از آنجا بیرون آمدم و در خیابان‌ها با موتورم پرسه می‌زدم که مأموران پلیس مرا در خیابان محلاتی گرفتند.

چرا فرار کردی؟ ترسیده بودم. نمی‌دانستم چه باید بکنم. دلم نمی‌خواست مادرم بمیرد. هنوز باورم نمی‌شود که این اتفاق افتاده باشد.

خواهر و برادر هم داری؟ نه. من تک فرزند هستم. البته تازه امروز فهمیدم که فرزند واقعی آن‌ها نیستم و سال‌ها قبل مرا از شیرخوارگاه گرفتند و شناسنامه‌ام را به‌نام خودشان کردند.

چقدر درس خواندی؟ فوق دیپلم نقشه کشی صنعتی دارم.

چرا معتاد شدی؟ دوستانم مرا معتاد کردند همه آن‌ها گل می‌کشیدند و مدام از من می‌خواستند بکشم. وسوسه‌ام کردند و من هم بی‌اراده و بیکار تن به اعتیاد دادم. اما به خاطر همین مواد مخدر عزیزترین و مهربانترین فرد زندگی‌ام را کشتم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سید حسین میرشفیع در نشست خبری گفت: گرچه عواملی، چون خودرو، جاده و محیط روی بروز تصادفات اثر گذارد اما فرهنگ رانندگی و عوامل انسانی در ۹۰ درصد تصادفات اثرگذار است و به صورت خالص، ۶۰ درصد تصادفات بر اثر ضعف فرهنگ ترافیکی رخ می‌دهد. مشاور وزیر راه و شهرسازی همچنین افزود: خیران راه و ترابری در سال‌های گذشته در زمینه ارتقای زیرساخت‌های جاده‌ای همکاری خوبی با دستگاه‌های دولتی داشته‌اند که از جمله می‌توان به تکمیل راه‌های روستایی، شناسایی هزار و ۵۰۰ نقطه پرحادثه و رفع با اولویت ۲۴۰ نقطه پرحادثه، بهسازی مساجد و استراحت گاه‌های بین راهی، کمک به تکمیل و تجهیز پایگاه‌های امدادی و آشکارسازی وسایل نقلیه از جمله موتورسیکلت‌ها و همچنین طراحی راه‌های جدید و اقدامات اصلاح مهندسی اشاره کرد. وی افزود: این انجمن همچنین با همکاری مهندسان مشاور ممیزی ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های کشور از نظر ایمنی را تقبل کرده و آماده حمایت از پایان نامه‌های دانشگاهی با موضوع ایمنی راه هاست. میرشفیع، ارتقاء ایمنی ترافیک با هدف کاهش سوانح جاده‌ای را زمینه جدید فعالیت انجمن خیران راه و ترابری دانست و گفت: وزیر راه و شهرسازی هم بر لزوم استفاده از ظرفیت خیرین در کاهش تلفات و مجروحان جاده‌ای تاکید ویژه‌ای دارد. به گفته مدیرعامل انجمن خیرین راه و ترابری، به زودی نقاط حادثه خیز در نرم افزار‌های موبایلی نظیر نشان هم مشخص می‌شود و همچنین قرار است در آینده‌ای نزدیک اعلام تصادفات از بستر تلفن همراه نیز عملیاتی شود که نقش موثری در کاهش زمان رسیدن دستگاه‌های امدادی به نقاط حادثه خواهد داشت. وی همچنین در باره‌ی استاندارد تلفات جاده‌ای در مقایسه با کشور‌های توسعه یافته گفت: گرچه ما معتقدیم حتی یک کشته هم در تصادفات جاده‌ای زیاد است اما با توجه به اینکه در کشور‌های دیگر آمار تلفات تصادفات، نزدیک به ۵ در صدهزار نفر است در کشور ما هم حداکثر ۴ هزار تلفات جاده‌ای در سال آمار عادی محسوب می‌شود با این وجود بر اساس آمار پزشکی قانونی، فقط در ۷ ماه ابتدای امسال، ۱۱ هزار نفر از هم وطنان در تصادفات جاده‌ای کشته و ۲۲۸ هزار نفر نیز مجروح شده‌اند. میرشفیع افزود: فقط در ده سال گذشته ۱۸۵ هزار نفر از هم وطنان ما کشته شده‌اند که بسیار فراتر از آمار تلفات ناشی از زمین لرزه هاست اما متاسفانه چندان توجهی به ارتقاء ایمنی و کاهش تلفات نمی‌شود درحالی که با هر یک نفر کشته، ممکن است یک خانواده بی سرپرست شود و سالانه ۳ تا ۴ هزار نفر از فرزندان این کشور یتیم و بدون سرپرست می‌شوند. مشاور وزیر راه و شهرسازی افزود: در گذشته تلفات در راه‌های روستایی ۱۳ درصد کل کشور بود که به ۱۰ درصد کاهش یافته است درحالی که میزان راه‌های آسفالته روستایی از ۷۰ به ۱۱۰ هزار کیلومتر افزایش یافته است و با توجه به اینکه شرایط مهندسی این راه‌ها مناسب نیست و اکثرا محل عبور حیوانات و همچنین وسایلی نظیر تراکتور و موتور سیکلت است بخش مهمی از تلفات انسانی در این جاده‌ها رخ می‌دهد. وی تصریح کرد: میزان تلفات استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و فارس که بیشترین روستا‌ها را دارد همچنان از میانگین کشوری بالاتر است.

درددل کریم پدر عروس نگون بخت سقزی / مرگ ۱۱ میهمان عروسی چگونه رقم خورد! + عکس

رکنارکنا19 ساعت قبل
عروس سقزی از همان شب در خانه پدرش ماندگار شده و هنوز هم باور ندارد چه بر سرشان آمده است. حالا عروس ٢٧ساله در خانه پدر غصه می‌خورد و لحظات مرگ میهمانانش را مرور می‌کند. عروس نگون بخت در خانه پدری مانده استاز همان شب دخترم به خانه ما آمد و دامادم با پای شکسته پیگیر حادثه. غیر از این نیست که مالک تالار این بلا را سر ما آورده. حالا مالک تالار فراری است.

فرو ریختن استیج به محض خواندن خواننده + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک کنسرت در هند با حادثه‌ای غیرمترقبه‌ای مواجه شد. یک خواننده که در کنار جمعیت زیادی از مردم بر روی استیج ایستاده بود به محض خواندن با فرو ریختن استیج مواجه شد. بیشتر بخوانید: حادثه غیرمترقبه برای خواننده معروف در کنسرت + فیلمانتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این مرد ۲۱ ساله فیلیپینی، که به اتهام قتل بازداشت شده، متهم است که سر یک زن را بریده و مغز آن را خورده است. بر اساس این گزارش، روز پنج شنبه، پس از اینکه جنازه یک زن در دو و نیم مایلی منزل باگتونگ پیدا شد، این مرد جوان بازداشت شد. سپس سر زن را در پارچه‌ای قرار داده و آن را به خودش به منزل برده است. به گزارش روزنامه دیلی‌میل، افسران محلی می‌گویند جنازه زن، بی‌سر پیدا شده است. پلیس می‌گوید جمجمه زن و پارچه‌ای خونینی که با آن حمل شده را در منزل باگتونگ پیدا کرده‌اند.

فیلم/ اشرف غنی در تشییع جنازه پزشک ژاپنی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در مراسم تشییع جنازه تسو ناکامورا پزشک ژاپنی که نزدیک به سی سال در افغانستان مشغول به طبابت بود، شرکت کرد. این پزشک در روز چهارشنبه توسط افراد ناشناس در ننگرهار کشته شد.

فیلم| آتش‌سوزی مهیب در «دهلی نو»، دستکم ۴۳ کشته برجای گذاشت

فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌‌الملل خبرگزاری فارس، در آتش‌سوزی مهیب در ساختمان کارخانه‌ای در «دهلی نو»، دستکم ۴۳ نفر جان خود را از دست دادند. بنا به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، در حادثه آتش‌سوزی در ساختمان یک کارخانه در پایتخت هند، دهها کارگر به دام افتادند و جان خود را از دست دادند. حادثه‌ آتش‌سوزی در اوایل ساعات امروز (یکشنبه) در حدود ساعت ۰۵:۳۰ به وقت محلی به وقوع پیوست و به سرعت تمامی ساختمان را فراگرفت. در زمان وقوع حادثه، دهها کارگر درون ساختمان کارخانه در «آناج ماندی» در نزدیکی مرکز شهر دهلی نو در خواب بودند. روزنامه «تایمز آو ایندیا» به نقل از معاون رئیس اداره آتش‌نشانی دهلی نو نوشت: «آتش‌سوزی در زمینی به مسافت ۶۰۰ فوت مربع به وقوع پیوست. داخل ساختمان بسیار تاریک است.

نظرها

اخبار بیشتر