مره صدق: صداوسیما درباره‌ بیماری آنفلوآنزا به خوبی اطلاع رسانی نکرده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
مره صدق: صداوسیما درباره‌ بیماری آنفلوآنزا به خوبی اطلاع رسانی نکرده است

مره صدق: صداوسیما درباره‌ بیماری آنفلوآنزا به خوبی اطلاع رسانی نکرده است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه «صدا و سیما درباره‌ی شیوع آنفلوآنزا در کشور به خوبی اطلاع رسانی نکرده است»، گفت: متاسفانه ساعات پخش پیام‌های بهداشتی در صدا و سیما در زمان‌هایی است که کمترین مخاطب را دارد. لازم است اطلاع رسانی کافی درباره‌ راههای پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا صورت گیرد.ا

سیامک مره صدق در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به انتشار گزارش‌هایی درباره شیوع بیماری آنفلوآنزا و به دنبال آن جان باختن تعدادی از مردم گفت: با توجه به این که هر سال نوع بیماری آنفلوآنزا تغییر می‌کند اقدامات پیشگیرانه چندان درباره‌ آن مفید نیست درباره‌ میزان اثر گذاری واکسن هم نظرات متفاوتی وجود دارد.

وی با بیا این که «داروهای ضد ویروس در مراکز بهداشت استان‌ها توزیع شده است» افزود: با توجه به امکانات موجود کارهای صورت گرفته، کمتر از انتظار نیست.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در توصیه‌ای به مردم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری آنفلوآنزا گفت: برای افراد عادی و مردم سالم که پیش زمینه‌ بیماری خاصی ندارند لازم است جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری آنفلوآنزا مراقبت‌های لازم را انجام دهند از جمله خودداری از دست دادن، روبوسی و در آغوش کشیدن، که این اقدامات می‌تواند جلوی ابتلا را بگیرد. درباره‌ افراد پرخطر هم باید واکسن بزنند و در صورت ابتلا در سطح جامعه تردد نکنند. به ویژه در مکان‌های پرتردد همچون مترو، مدارس، پادگان‌ها و سالن‌های سینما که حتی باید افرادی که سرما خوردگی هم دارند از تردد در این مکان‌ها پرهیز کنند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

مره صدق همچنین با بیان اینکه «اطلاع رسانی درباره‌ی راه‌های ابتلا به بیماری آنفلوآنزا و اقدامات لازم برای پیشگیری کافی نیست»، افزود: ‌ صدا و سیما در این باره به خوبی اطلاع رسانی نکرده است. متاسفانه تبلیغ بیسکویت و پفک بهتر از اطلاع رسانی درباره‌ آنفلوآنزا می‌شود. همچنین پخش پیام‌های بهداشتی هم در ساعاتی از صدا و سیماست که کمترین مخاطب و اثر بخشی را دارد. لازم است صدا و سیما در این باره اقدامات بهتری انجام دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.

فیلم/ تغییر طرح بنزینی دولت در مجلس آینده

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل

فیلم | رئیس جمهور: قدرت نقد نشود احتمال انحراف دارد

خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین22 ساعت قبل
علی ربیعی، سخنگوی دولت، در نشست خبری مطرح کرد: اعتمادآنلاین| علی ربیعی، سخنگوی دولت، در نشست خبری گفت: اظهارات مقامات آمریکایی جرم بین‌المللی است. اهم صحبت‌های ربیعی به شرح زیر است: توضیحات سخنگوی دولت در خصوص اظهارات رئیس‌جمهوری*منظور روحانی از اعترافات تلویزیونی آنچه برداشت شد نیست. توضیحات ربیعی در خصوص بودجه سال ۹۹*اصلاح ساختار بودجه هم در دوران تحریم و غیرمخرب ممکن است. ما سعی کردیم براساس شرایط بودجه را ببندیم. *ما آمار را دقیق اعلام خواهیم کرد، نه اینکه مانند آمریکا آمار فله‌ای ۱۰۰۰ نفر را به صورت فله‌ای مطرح کنیم.
فردا نیوزفردا نیوز1 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: «شلدون ادلسون» سرمایه‌دار صهیونیست آمریکایی روز دوشنبه مدعی شد بزرگترین کاری که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور ایالات متحده برای رژیم صهیونیستی انجام داده است، خروج از توافق هسته‌ای ایران بود. به نوشته وبگاه «موندووایس» ترامپ طی نشست «شورای آمریکای اسرائیلی» در محله هالیوود در ایالت فلوریدا گفت: «به شلدون گفتم به نظرت بزرگترین کار [برای اسرائیل] کدام بود؟ … او گفت، بزرگترین کاری که برای اسرائیل انجام دادی، شکستن و لغو توافق وحشتناک، یک‌طرفه و فاجعه‌باری بود که دولت [باراک] اوباما منعقد کرد». وی همچنین اعتراف کرد که یهودیان آمریکایی چندان علاقه‌ای به رژیم صهیونیستی ندارند: «ما باید کاری کنیم مردم کشورمان، بیشتر به اسرائیل علاقه داشته باشند». ترامپ با بیان اینکه جنبش تحریم رژیم صهیونیستی (بی. دی‌اس علیه اسرائیل را محکوم می‌کند … تحیرآور است که تعدادی از اعضای چپ‌گرای کنگره اخیرا به اقدامات بین‌المللی برای حمله به اسرائیل پیوسته‌اند».

نظرها

اخبار بیشتر