فقر و مشکلات فرهنگی، دلایل ترک تحصیل در شاوور شوش
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اجتماعی

فقر و مشکلات فرهنگی، دلایل ترک تحصیل در شاوور شوش

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
فقر و مشکلات فرهنگی، دلایل ترک تحصیل در شاوور شوش - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس آموزش و پرورش شاوور شهرستان شوش گفت: با توجه به اینکه بیشتر ساکنین منطقه شاوور بی‌بضاعت هستند و همچنین با توجه به وجود مشکلات فرهنگی در این منطقه، ترک تحصیل وجود دارد.

سیدعلی سیدنور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: روز گذشته (دوشنبه) دو مدرسه در مقطع ابتدایی دخترانه و پسرانه با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان در شاوور کلنگ‌زنی شد.

وی افزود: این دو مدرسه شش‌کلاسه در روستاهای کاظم حمد و خماط ساخته خواهند شد. محل تامین اعتبار ساخت این مدارس به صورت مشارکتی توسط بنیاد علوی و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان است.

رئیس آموزش و پرورش شاوور ادامه داد: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان عملکرد خوبی دارد و وضعیت فضای آموزشی در شاوور رو به بهبودی است اما با توجه به اینکه روز به روز جمعیت منطقه شاوور رو به افزایش است، همچنان با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم.

خبری: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب | مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی با بیان اینکه در برخی روستاها مدرسه وجود ندارد، گفت: با توجه به اینکه بیشتر ساکنین منطقه شاوور بی‌بضاعت هستند و همچنین با توجه به وجود مشکلات فرهنگی در این منطقه، ترک تحصیل وجود دارد. سعی کردیم برای همه روستاها حتی اگر فضای آموزشی وجود نداشته باشد، از فضاهای استیجاری برای به حداقل رساندن ترک تحصیل استفاده کنیم.

سیدنور در پایان گفت: با توجه به اینکه ۱۲۰ روستا در بخش شاوور وجود دارد، یکی از معضلات ما کمبود سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزی است. اداره‌کل آموزش و پرورش نیز مبلغی برای سرویس اختصاص داده است اما با توجه به کمبود اعتبارات، مبلغ اختصاص داده شده کافی نیست.

انتهای پیام

فقر و مشکلات فرهنگی، دلایل ترک تحصیل در شاوور شوش - 13

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) ماجرای نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرضا

فراروفرارو1 روز قبل
مدیرکل روابط عمومی اداره بهزیستی اصفهان گفت: نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرستان شهرضا هم‌اکنون در شیرخوارگاه این شهر تحت مراقبت قرار دارد. به گزارش برنا؛ محمدرضا عسکریان‌زاده، افزود: این نوزاد در وضعیت سالم و مطلوب قرار دارد و تمامی اقدامات موردنیاز درباره او در حال انجام است. وی از دادن هر گونه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد و آن را بسته به اعلام مسوولان عنوان کرد. روز گذشته کلیپی مبنی بر رهاشدن یک نوزاد در یکی خیابان‌های شهرضا در جنوب اصفهان منتشر شد. براساس روال قانونی نوزادانی که در سطح معابر و خیابان‌ها رها می‌شوند پس از دریافت حکم قضایی و طی شدن یک دوره زمانی و مطمئن شدن از عدم بازگشت والدین، به خانواده‌هایی که تائید صلاحیت شوند و نوزاد امنیت جانی و روانی داشته باشد، سپرده می‌شوند.

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

سخنگوی سازمان غذا و دارو: تکذیب پیداشدن قرص‌های مشکوک در کیک دانش آموزان

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری16 ساعت قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

نظرها

اخبار بیشتر