شرکت‌ها و خودروهای توزیع گاز «ال پی جی» در سامانه ساتکا ثبت نام کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اقتصادی

شرکت‌ها و خودروهای توزیع گاز «ال پی جی» در سامانه ساتکا ثبت نام کنند

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
شرکت‌ها و خودروهای توزیع گاز «ال پی جی» در سامانه ساتکا ثبت نام کنند - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - اهواز - معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: شرکت‌های توزیع گاز «ال پی جی» (گاز مایع) و خودروهای حامل و توزیع کننده این گاز باید برای دریافت سهمیه و توزیع آن در استان در سامانه تنظیم بازار (ساتکا) ثبت نام کنند.

به گزارش ایرنا عبدالرحمان ناصریان سه شنبه در ستاد تنظیم بازار استان در سرسرای سازمان صمت خوزستان بیان کرد: از روز شنبه ۱۶ آذرماه به مدت ۷۲ ساعت شرکت‌های توزیع گاز «ال پی جی» در خوزستان و خودروهای حامل و توزیع کننده این گاز مکلف هستند برای دریافت سهمیه در سامانه ساتکا ثبت نام کنند تا نحوه توزیع این گاز در استان ساماندهی شود.

وی درادامه با اشاره به اینکه سازمان صمت هیچ مسئولیتی در قبال تامین گاز ال پی جی خودروها ندارد ادامه داد: اولویت تامین و توزیع این گاز در استان برای مصارف خانگی به ویژه در مناطق روستایی است.

ناصریان ادامه داد: افزایش قیمت گاز ال پی جی برای خودروها به دلیل اینکه مصرف این گاز برای خودرو تخلف است قابل پیگیری نیست اما افزایش قیمت گاز ال پی جی برای مصارف خانگی غیر قانونی است و باید پیگیری شود.

هجوم مردم برای دریافت گاز «ال پی جی» در خوزستان

رییس انجمن گاز خوزستان نیز در این نشست بیان کرد: در اهواز و سایر شهرستانهای خوزستان به دلایل مختلف از جمله کمبود گاز مایع و مصرف بالای خودروهایی که از این گاز به عنوان سوخت استفاده می‌کنند با هجوم مردم برای دریافت سیلندر گاز مایع مواجه هستیم و هر چقدر گاز در این مناطق توزیع می‌شود باز با کمبود روبرو هستیم.

سلیمان فخری بیان کرد: در سه هفته اخیر با کمبود گاز ال پی جی در استان مواجه هستیم و بر اساس بررسی‌های انجام گرفته ۷۰ درصد سیلندرهای گاز از سوی خودروها دریافت و مصرف می‌شود این در حالی است که اولویت مصرف این گاز با مصارف خانگی است.

وی گفت: قیمت هر سلیندر گاز در مراکز توزیع به دلیل مصرف بالا و کمبود گاز چند برابر شده و لازم است که برای حمایت از مصرف کنندگان خانگی به این موضوع رسیدگی شود.

در سه هفته اخیر به دلیل کمبود گاز ال پی جی در خوزستان و افزایش مصرف خودروهایی که از این گاز به عنوان سوخت استفاده می‌کنند برخی مناطق استان با کمبود این نوع گاز مواجه شده و بسیاری از مراکز توزیع گاز ال پی جی در استان نیز تعطیل هستند.

اتحادیه مرغداران خوزستان واسطه‌های متخلف توزیع جوجه یک روزه را معرفی کنند

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان ادامه داد: اتحادیه مرغداران باید سندی را در مورد افزایش قیمت جوجه یک روزه از ۲ هزار و ۳۰۰ به چهار هزار و ۳۰۰ به سازمان صمت ارائه کنند تا این موضوع پیگیری شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی ادامه داد: در حالیکه اتحادیه مرغداران استان مدعی است جوجه یک روزه افزایش قیمت ۲ برابری داشته است، رییس سازمان صمت مازنداران به عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای توزیع مرغ یک روزه در کشور این افزایش قیمت را رد کرد.

قیمت گذاری شکر قهوه‌ای در خوزستان

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان بیان کرد: بر اساس درخواست واحد تولید شکر قهوه‌ای شرکت توسعه نیشکر استان این نوع شکر که در گذشته به دلیل قیمت گذاری نشدن در بازار امکان رقابت و فروش را نداشت توسط کارشناسان این سازمان قیمت گذاری شد.

ناصریان ادامه داد: بر اساس آنالیزی که انجام گرفت از سوی کارشناسان سازمان صمت قیمت هر کیلوگرم شکر قهوه‌ای در استان ۵۹ هزار ریال تعیین شد و سازمان حمایت از مصرف کننده نیز باید این قیمت گذاری را تایید کند.

شکر قهوه‌ای یکی از فرآورده‌های نیشکر است که علاوه بر مصارف خانگی در شیرینی پزی و به ویژه پخت انواع کیک، مصارف دارویی فراوانی دارد.

این فرآورده در ترکیب شیر، بستنی، خامه و انواع شیرینی به کار می‌رود.

شرکت توسعه نیشکر خوزستان واحد تولیدی این نوع شکر را با همکاری یک شرکت هندی از سه سال گذشته در استان راه اندازی کرد اما به دلیل تعیین قیمت نشدن این شکر امکان فروش در بازار را نداشت که در ستاد تنظیم بازار هفته گذشته مصوب شد قیمت کارشناسی این نوع شکر برای عرضه در بازار تعیین شود.

شناسایی توزیع کننده گوشت قرمز در خوزستان با کسری ۵۲ تن در توزیع

ناصریان درادامه این نشست گفت: یک مباشر (توزیع کننده) گوشت قرمز در استان در سهمیه توزیع گوشت خود ۵۲ تن کسری داشت که این فرد متخلف شناسایی و پرونده رسیدگی به تخلف آن به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

وی افزود: این فرد متخلف ۲۲ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال جریمه شد.

خوزستان کمترین افزایش قیمت کالا در کشور را داشت

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان بیان کرد: بر اساس اعلام وزارت صمت، خوزستان بعد از استان سمنان کمترین افزایش قیمت کالا را بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین را داشته است.

وی گفت: سازمان صمت استان نسبت به این بررسی اعلام شده اعتراض کرد، چون جمعیت استان سمنان با خوزستان وشرایط اقتصادی و میزان مصرف کالا در سمنان با خوزستان قابل مقایسه نیست و باید این مورد دوباره بررسی شود.

برچسب‌ها

گازرسانی ثبت نام خوزستان کمبود سوخت گاز مایع

شرکت‌ها و خودروهای توزیع گاز «ال پی جی» در سامانه ساتکا ثبت نام کنند - 32

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راهکار‌های فعالان اقتصادی برای رونق تولید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
او گفت: بدخواهان کشور می‌خواهند ما را منزوی کنند، اما کشور ما در عین حالی که قدرت خود را در تولید بالا می‌برد تعامل خود را با دنیا گسترش می‌دهد و تولیدات خود را به بازار‌هایی صادرات می‌کند. زکایی ادامه داد: در بسیاری مواقع تصمیم گیری‌های عجولانه و قوانین اداری سخت و بروکراسی‌ها، شرایط را برای ما پیچیده‌تر کرده و ناخواسته ما را همسو با محدودیت‌ها و تحریم‌ها قرار می‌دهد. سیروس تالاری تولیدکننده تجهیزات صنعت نفت دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه در کشورما منابع خدادادی عظیمی از نفت و گاز وجود دارد گفت: دولت با بهره برداری از ان‌ها و تبدیل به فراورده‌های اقتصاد ملی باید بتواند برای مردم رفاه ایجاد کند. او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید. او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود امده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده‌اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند. تالاری ادامه داد: ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.

الزامی شدن رمز دوم پویا از ابتدای دی ماه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بانک مرکزی: الزامی شدن رمز دوم پویا از ابتدای دی ماهاز اول دی ماه برای کارت به کارت کردن از طریق نرم افزارهای موبایلی، پرداخت آنلاین قبوض، خرید شارژ و پرداخت با تلفن بانک‌ها و خریدهای اینترنتی باید رمز دوم پویا دریافت شود.

اولین قطار تمام خورشیدی جهان ساخته شد + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، قطار متفاوت و جذابی طراحی و تولید شده است که برای حرکت، از انرژی خورشید استفاده می‌کند. این وسیله مسافربری، اولین قطار تمام خورشیدی جهان و ساخته‌ی یک شرکت استرالیایی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آمار و ارقام لایحه بودجه سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رقم کل بودجه سال آینده حدود ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که این عدد شامل ۴۸۴ هزار میلیارد تومان منابع عمومی بودجه و حدود ۱۴۸۳ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی است. برای تامین منابع عمومی بودجه، قرار است از فروش نفت برای سال آینده حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان، و از واگذاری دارایی‌های دولت حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان تامین شود. همچنین برای درآمد‌های گمرکی و مالیاتی هم حدود ۲۶۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است و انتشار اوراق هم ۱۲۴ هزار میلیارد تومان را تامین خواهد کرد. افزایش حقوق کارمندان برای سال آینده ۱۵ درصد خواهد بود و سقف معافیت مالیاتی برای حقوق بگیران با افزایش به عدد ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. سقف وام ازدواج ۳۰ میلیون تومان و عوارض خروج از کشور ۲۶۴ هزار تومان برای سفر اول، از اعداد بودجه سال ۹۹ است. نرخ ارز برای کالا‌های اساسی و دارو هم همان ۴۲۰۰ تومان خواهد بود. از منابع هدفمندی یارانه‌ها ۷۴ هزار میلیارد تومان به صورت نقدی به خانواده‌ها پرداخت می‌شود. بودجه سال آینده در منابع با رشد ۲۴ درصدی بسته شده است و به گفته رئیس جمهور باید منتظر رشد اقتصادی مثبت در سال ۹۹ باشیم.

فیلم | چگونه رمز دوم کارت بانکی را فعال کنیم؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

ساخت صخره مصنوعی با کشتی باری +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر