ادامه مشکلات فاضلاب خوزستان خطر اپیدمی بیماری روده‌ای را درپی دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. سیاسی

ادامه مشکلات فاضلاب خوزستان خطر اپیدمی بیماری روده‌ای را درپی دارد

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
ادامه مشکلات فاضلاب خوزستان خطر اپیدمی بیماری روده‌ای را درپی دارد - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - اهواز - مدیر کل مدیریت بحران استان با اشاره به وجود مشکلاتی در زیرساختهای فاضلاب استان گفت: برخی بیماریهای روده‌ای مرتبط با آب و فاضلاب است اگر مشکلات موجود در این حوزه کنترل نشود این بیماری‌ها ممکن است به اپیدمی تبدیل شوند.

کیامرث حاجی زاده روز سه شنبه در هفدهمین نشست شورای آب و برق استان خوزستان در اداره کل مدیریت بحران استانداری اظهار داشت: استان خوزستان توانست سیلاب را بدون شیوع و اپیدمی هر گونه بیماری واگیردار مدیریت کند لذا پذیرفتنی نیست که در شرایط عادی به علت مشکلات موجود در آب و فاضلاب ناگهان یک بیماری روده‌ای اپیدمی شود.

وی با اشاره وجود مشکلات اقتصادی دولت و نظام و نیاز زیرساخت‌های استان به اعتبارات بیان کرد: با وجود این که کمبود اعتبارت وجود دارد اما ما ملزم به اجرای برخی زیرساختها هستیم و قابل پذیرش نیست که به علت کمبود اعتبار بحث آب شرب یا اصلاح شبکه‌های فاضلاب را حل نکنیم چراکه مردم آب شرب سالم و شبکه فاضلاب سالم لازم دارند و این نیاز اولیه مردم است که باید حل شود.

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان بیان کرد: برای حل مشکلات آب و فاضلاب اهواز شرکت آب و فاضلاب اهواز با وجود همه تلاش هایی که کرده باید ظرفیت‌های بیشتری را بکارگیری کند و درصورت نیاز با گرفتن پیمانکاران بیشتر همزمان در چندین نقطه کار کند.

وی بیان کرد: اقدامات لازم برای حل مشکلات آب باید از هم اینک آغاز و انجام شود و سال آینده نمیتوانیم با شروع فصل گرما بگوییم تنش آبی در برخی شهرها وجود دارد.

حاجی زاده توضیح داد: انتظار می‌رود عملیات آب شرب رامهرمز از محل تاسیسات رود زرد و کایدرفیع تا تیرماه به بهره برداری برسد و عملیات لوله گذاری آب میداوود نیز تا پایان آذر ماه سال جاری اجرایی شود همچنین تاسیسات آبرسانی هویزه نیز آماده است که تا پایان آذرماه باید به آب و فاضلاب روستایی تحویل داده شود در بخش روستایی غیزانیه نیز نفت و فرمانداری باید هر چه سریعتر مشکل معارضان را حل و ۲ کیلومتر باقی مانده را تکمیل کنند.

وی افزود: مردم خوزستان به دلیل معضلاتی که در زیرساخت‌های استان وجود دارد با مشکلات بیشتری دست و پنجه نرم می‌کنند اما در این راستا گامهایی برداشته شده و برنامه‌ریزیهایی انجام گرفته لذا پذیرفتنی نیست که در کلانشهری چون اهواز و دیگر شهرها هنوز با مشکل فاضلاب و آب شرب رو به رو باشیم.

مدیر کل مدیریت بحران استان با اشاره به اقدامات موثری که در این دوره مدیریتی استان با پیگیری‌های استاندار و دیگر دستگاه‌های اجرایی انجام شده توضیح داد: پس از بروز بحران گرد و غبار از سال ۹۵ بحران‌های مختلفی گریبانگیر استان شد به طوری که مشکلات زیرساختی آن را تشدید کرد برای همین پس از آن به دستور مقام معظم رهبری و مصوبه دولت و پیگیری‌های استاندار اقداماتی آغاز شد که اغلب این اقدامات به ویژه در حوزه برق به نتیجه رسید و ما در تولید و توزیع برق به پایداری خوبی رسیده‌ایم.

وی ادامه داد: با وجود این که در خشکسالی‌ها سدها به پایین‌ترین تراز خود رسیدند و با وجود پشت سرگذاشتن گرمای بی سابقه سال ۹۷ خوزستان موفق شد در حوزه مصرف بهینه سازی مصرف برق مقام برتر کشور را کسب کند.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

حاجی زاده با بیان این که در دولت فعلی اعتبارات و اقدامات خوبی در استان به ثمر رسید توضیح داد: نکته مهم این است که با این میزان اعتبارات و اقدامات نواقص چند دهه اخیر رفع نمی‌شود و بهکار بیشتری نیاز است.

وی با اشاره به مشکلات آب شرب و فاضلاب در اهواز بیان کرد: جدای از مناطق حاشیه‌ای که در اهواز شکل گرفته و در حوزه خطوط آب و فاضلاب با مشکل رو به رو هستند در مرکز شهر قدمت لوله‌های آب به ۸۰ سال می‌رسد.

مدیر کل مدیریت بحران استان بیان کرد: در حوزه آب و فاضلاب در استان نیز کار به جایی رسید که به فرمان مقام معظم رهبری اعتبارات خوبی به استان داده شد و درحال حاضر به صورت شبانه روزی از سوی استانداری، نماینده ولی فقیه و دستگاه‌های متولی این موضوع در دست پیگیری است و مردم انتظار دارند مشکلات آب شرب و فاضلاب برطرف شود.

وی با اشاره به قانون جدید مدیریت بحران در خصوص پیش بینی‌های هواشناسی بیان کرد: در این قانون اگر پیش‌بینی‌های هواشناسی نادرست باشد مسئولیت آن برعهده هواشناسی خواهد بودو باید در مقابل ستاد مدیریت بحران به عنوان ناظر پاسخگو باشد.

حاجی زاده با تاکید بر بیمه محصولات کشاورزی توضیح داد: سهمیه آب کشاورزان باید براساس ارایه بیمه نامه کشاورزی داده شود چراکه اگر باز سیلاب بیاید دولت اعتباری برای دادن خسارت ندارد.

روند کاهشی بارش‌ها در خوزستان از اواخر آذر

معاون اداره کل هواشناسی خوزستان نیز دراین نشست گفت: مرجع اصلی در رابطه با پیش بینی‌های میان مدت، مدل‌های اقلیم شناسی هستند و براساس خروجی این مدلها از اواخر آذرماه میزان بارش‌ها در کشور روند کاهشی دارد.

محمد ثابت گفت: براساس پیش بینی در بازه زمانی کوتاه سیستم بارشی از اوایل جمعه وارد استان خواهد شد و تا یکشنبه باقی خواهد ماند اما بارش‌ها در سطح استان در دی و بهمن ماه به میزان نرمال و کمتر از نرمال خواهد رسید.

وی افزود: میزان بارش‌ها در خوزستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۷۷ درصد کاهش روبه رو است و براساس آمار مرکز خشکسالی کشور، میزان بارش‌ها در استان خوزستان از ابتدای مهر ۹۸ تا امروز به ۴۹٫۲ میلیمتر رسید که نسبت به میانگین بلند مدت با ۱۴ درصد کاهش و نسبت به بارش‌های سال گذشته در همین بازه زمانی با ۷۷ درصد کاهش بارش روبرو است.

معاون اداره کل هواشناسی خوزستان با اشاره به میزان بارشهای استان در ۲۴ ساعت گذشته ادامه داد: هندیجان با ۵۰ میلیمتر و حسینیه با ۴۴٫۳ میلیمتر بیشترین میزان بارشهای استان را به خود اختصاص داده و میزان بارش اهواز ۱۲ میلیمتر گزارش شده است.

وی در خصوص پیش بینی‌های کوتاه مدت در باره زمانی یک ماه تا ۴۰ روز براساس مدل‌های شبیه سازی، عنوان کرد: هر ۱۰ الی ۱۵ روز، شاهد نفوذ سامانه‌های بارشی به استان هستیم و به تدریج از روند فعالیت این سامانه‌ها کاسته خواهد شد.

ثابت گفت: بیشترین میران بارش‌های تجمعی براساس پیش بینی‌های کوتاه مدت در مناطق شمال و شمال شرق استان اتفاق خواهد افتاد.

برچسب‌ها

آب و فاضلاب خوزستان آبرسانی اهواز

ادامه مشکلات فاضلاب خوزستان خطر اپیدمی بیماری روده‌ای را درپی دارد - 29

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | رئیس جمهور: قدرت نقد نشود احتمال انحراف دارد

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.

فیلم| دفاع روحانی از قطع اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات!

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در جریان اعترضات بنزینی، دسترسی ایرانیان به اینترنت جهانی قطع شده بودرییس جمهور گفت: در زمینه این که بتوانیم شبکه ملی اطلاعات داخلی را آنچنان تقویت کنیم که مردم بتوانند برای نیازمندی‌های خود نیازی به خارج نداشته باشند و اخیرا هم رهبر معظم انقلاب در این زمینه دستوری دادند که در شورای عالی فضای مجاری آن را دنبال می‌کنیم مردم شرایط بهتری را لمس خواهند کرد. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ در جریان اعترض مردم به گرانی بنزین، دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی قطع و بعد از یک هفته به مرور اینترنت وصل شد؛ به گونه‌ای که اینترنت استان سیستان و بلوچستان در هفته اخیر وصل شده است.

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری12 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه روز یکشنبه در سخنانی درباره توافق این کشور با دولت وفاق ملی لیبی به نخست‌وزیری «فائز السراج» گفت که این توافق به معنای تهدید یا نقض حقوق دیگر کشورها نیست. اخبار بین الملل - آکار درباره روابط ترکیه با پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز گفت: «ما تهدیدها علیه ائتلاف را جدی می‌گیریم. به همان شیوه نیز ما انتظار داریم که ائتلاف مسئولیت‌های خود در قبال ما را انجام دهد.» وزیر دفاع ترکیه درباره توافق با آمریکا و روسیه درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه گفت: «ما به تعهدات خود در قبال این توافق ادامه می‌دهیم و انتظار داریم که دوستان آمریکایی و روسی ما نیز اقدام مشابه انجام داده و به مسئولیت‌های خود عمل کنند.» ترکیه هفدهم مهرماه دست به یک اقدام نظامی جدید در خاک سوریه زد و این بار در عملیات موسوم به چشمه صلح حملات به مناطق تحت کنترل گروه‌های کرد سوری را در دستور کار قرار داد. به دنبال این اقدام نظامی، ترکیه با محکومیت‌های بین‌المللی مواجه شد و با گذشت چندین روز از آغاز این عملیات نظامی در مناطق شمالی سوریه، آنکارا به صورت جداگانه با واشنگتن و مسکو برای توقف این عملیات دو توافق کرد؛ توافق‌هایی که وجه مشترک آنها دور شدن ی‌پ‌گ از مرز ترکیه بوده است. طبق توافق ۲۲ اکتبر گذشته (۳۰ مهر) «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در شهر سوچی روسیه باید شبه‌نظامیان کرد سوریه تا عمق ۳۰ کیلومتری در شمال سوریه عقب‌نشینی کنند و مقرر شد تا دو کشور گشت‌زنی مشترک در این منطقه داشته باشند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
شکوری راد نگرانی از ریزش رای اصلاح طلبان در انتخابات به دلیل اعتراضات بنزینی را منتفی دانسته بود. تحلیل اشتباهبعید است تحلیل شکوری راد از عدم ریزش رای اصلاح طلبان مورد تایید تحلیلگر دیگری باشد. مجالی برای حضور قشر خاکستری نماندهاز طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح طلبان از عملکرد این جریان است. شهروند درجه دو؟ گویا شکوری راد حتی شعار‌های اصلاح طلبان که از خرداد ۷۶ به مرور گسترش یافته و در مانیفست نانوشته اصلاح طلبان جای گرفتند را نیز فرموش کرده. لگرایان می‌گویند به قدری با خواسته‌های بدنه اجتماعی اصلاح طلبان متفاوت است که نمی‌توان تصور کرد رای اصلاح طلبان به سبد اصولگرایان خواهد رفت.

نظرها

اخبار بیشتر