افزایش ثبت‌نام بانوان نسبت به دوره قبل انتخابات/تاکنون ۴۱ درصد داوطلبان اهواز ایثارگراند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. سیاسی

افزایش ثبت‌نام بانوان نسبت به دوره قبل انتخابات/تاکنون ۴۱ درصد داوطلبان اهواز ایثارگراند

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
افزایش ثبت‌نام بانوان نسبت به دوره قبل انتخابات/تاکنون ۴۱ درصد داوطلبان اهواز ایثارگراند - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان فرماندار اهواز گفت: تعداد بانوان داوطلب شرکت در انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه اهواز نسبت به مجلس دهم بیشتر شده است.

جمال عالمی‌نیسی امروز (دوازدهم آذرماه) با حضور در حوزه مرکزی ثبت‌نام نامزدهای انتخاباتی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در اهواز، اظهار کرد: آمار ثبت‌نام در اهواز نسبت به روز اول بهتر شده است و طی دو روز گذشته ۳۲ نفر در این حوزه انتخابیه ثبت‌نام کردند که ثبت‌نام ۳۰ نفر نهایی شده است و دو نفر دیگر نیز نهایی خواهند شد. در حال حاضر مراجعه داوطلبان نسبت به دو روز قبل بیشتر شده است.

وی ادامه داد: نوع ثبت‌نام و فراوانی داوطلبان نسبت به مجلس دهم از نظر تعداد نیز تاکنون کمتر است اما از نظر ایثارگری نسبت به دوره قبل، ۱۰ درصد بیشتر شده است و ۴۱ درصد داوطلبان ما تاکنون ایثارگر بوده‌اند.

به گزارش ایسنا، فرماندار اهواز ادامه داد: حضور بانوان نسبت به مجلس دهم بیشتر شده است. همچنین آماده استقبال تعداد بیشتری از آمار فعلی ثبت‌نامی‌ها هستیم و انتظار داریم که داوطلبان از فرصت زمانی موجود برای ثبت‌نام استفاده کنند و خواهش‌مان این است که ثبت‌نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

وی خاطرنشان‌کرد: خدا را شکر با توجه به سرعتی که سامانه در حال حاضر دارد، حداقل زمان ثبت‌شده برای ثبت‌نام شاید کمتر از یک ساعت باشد. ضمن این‌که تعداد کاربران حاضر در حوزه انتخابیه اهواز به اندازه کافی پیش‌بینی شده است و در آن واحد می‌توانیم ۱۱ نفر را ثبت‌نام کنیم. تعداد کاربران به اندازه‌ای پیش‌بینی شده است که مشکلی نداشته باشیم و خدا را شکر سرعت لازم وجود دارد.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

عالمی‌نیسی گفت: از نظر جنسیتی نیز برای مجلس یازدهم تا امروز، ۹ درصد از ۳۲ داوطلب ثبت‌نام شده در اهواز را خانم‌ها و ۹۱ درصد را آقایان تشکیل داده‌اند. همچنین میانگین سنی بین ۴۶ تا ۵۰ سال بوده است.

وی در ادامه، عنوان کرد: با توجه به اینکه هدف ما به عنوان مجریان انتخابات و هیات نظارت، اجرای صحیح انتخابات است، بحث قانون‌مداری و امانت‌داری نیز دو رکنی هستند که به عنوان اصول اصلی اجرای انتخابات پیش‌بینی کرده‌ایم و انتظارمان این است که داوطلبان در این راستا حرکت کنند و به فکر رعایت قوانین و مقررات باشند و از انجام تخلفات که در قانون پیش‌بینی شده و مجازاتی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، دوری کنند.

فرماندار اهواز درباره تعیین نشدن هیات‌ اجرایی با توجه به اینکه در روز سوم انتخابات و ثبت‌نام از نامزدها قرار داریم، گفت: هنوز زمان برای تعیین هیات اجرایی باقی مانده است و به روزهای پایانی ثبت‌نام نرسیده‌ایم اما در زمان مقرر، این هیات تشکیل خواهد شد.

انتهای پیام

افزایش ثبت‌نام بانوان نسبت به دوره قبل انتخابات/تاکنون ۴۱ درصد داوطلبان اهواز ایثارگراند - 15

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | زورگیری خشن از یک زن، زد و خورد در سخنرانی قالیباف و دردناک‌ترین اتفاق هفته!

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

پایان یک اتهام …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش سازمان ملل مشخص کرد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها درباره اتهام به ایران در زمینه حمله به آرامکو، فقط گمانه‌زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۲۳ شهریور امسال بود که برخی شهروندان سعودی در منطقه بقیق از شنیدن صدا‌هایی خبر دادند. اما بلافاصله جنبش انصارالله یمن، این حمله را تایید و آن را پاسخی به حمل ۱۵۰۰ روزه سعودی‌ها و شهادت بیش از ۴۰ هزار یمنی می‌داند. خبرگزاری رویترز در روز گذشته با انتشار گزارشی به نقل از دبیر کل سازمان ملل به صراحت می‌گوید این سازمان اعلام کرده است نمی‌تواند ایرانی بودن پهپاد‌ها و موشک‌های مورد استفاده در حمله به آرامکو را تایید کند. به نظر می‌رسد هر چند آمریکایی‌ها و سعودی‌ها تلاش کردند در این سه ماه با جعل سند و مدرک سازی بتوانند پرونده‌ای در این خصوص برای ایران باز کنند با گزارش سازمان ملل مشخص شد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها فقط گمانه زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
سردار مرتضی قربانی گفته بود «به فرمان رهبری، دستمان روی ماشه است» وزیر اطلاع رسانی لبنان به اظهارات مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران واکنش نشان داد. مشاور فرمانده سپاه اخیرا گفته بود: رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود. براساس عرب نیوز، جمال الجراح، وزیر اطلاع رسانی لبنان در واکنش به اظهارات مرتضی قربانی، مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران گفت: این سخنان غیرقابل قبول است. ایران می‌تواند به هر شیوه‌ای که مایل است از خود دفاع کند اما لبنان نه میدانی باز برای استفاده دیگر کشورها است و نه صندوق پستی سپاه پاسداران ایران است. رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود، از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
ربیعی درباره ماجرای پیش آمده میان مردان شماره یک و دو کابینه اظهار داشت: در همه جلسات وجود اختلاف طبیعی است. حسام الدین آشنا نیز در توییتی تصریح کرد: جلسات عالی کشور نه جای بله قربان گویی است و نه جای خطاب و عتاب و نه جای قهر و ناسازگاری. اما با نگاهی به رخدادهای دو هفته گذشته به خوبی می‌توان فهمید که موضوع اختلاف نظرها چیست؟ اسحاق جهانگیری از ۲۴ آبان در خصوص هیچ اظهار نظری در باره نحوه اجرای طرح نداشته است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت، هر چند اسحاق جهانگیری عضو شورای هماهنگی سران قواست اما سکوت او نشان می‌دهد؛ معاون اول رئیس جمهور با طرح افزایش قیمت بنزین موافقت نکرده است. هر چند اختلاف نظر جهانگیری با روحانی بر مسائل کارشناسی بنزین بوده اما این هیچ کدام از دو طرف تا کنون بدان نپرداخته اندحال باید این سوال را پرسید طرحی که اکنون اجرا می‌شود را چه کسی و چه نهادی ارائه کرده است و دلیل مخالفت روحانی با طرح جهانگیری چه بوده است؟
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق نتایج جدیدترین نظرسنجی اگرچه حزب جانسون همچنان پیروز انتخابات خواهد بود اما آرای کمتری بدست می‌آورد. این نظرسنجی که توسط موسسه «یوگاو» انجام شده است، نشان می‌دهد برخلاف پیش‌بینی‌های قبلی، حزب حاکم محافظه‌کار به رهبری «بوریس جانسون» باوجود پیروزی در انتخابات موفق به کسب اکثریت قدرتمند نخواهد شد. بر همین اساس حزب کارگر به رهبری «جرمی کوربین» نیز با وجود آنکه پیروزانتخابات نخواهد بود اما اقلیت قوی‌تری را تشکیل خواهد داد. دوهفته پیش یوگاو پیش‌بینی کرده بود حزب محافظه کار موفق به تصاحب ۳۵۹ کرسی از مجموع ۶۵۰ کرسی مجلس می‌شود که اکثریت قابل قبولی بود ولی طبق پیش‌بینی جدید حزب محافظه‌کار۳۳۹ کرسی نماینگی کسب خواهد کرد که اکثریتی شکننده خواهد بود. پس از اعلام این خبر «لیره استرلینگ» واحد پول انگلیس که در ۷ ماه‌ اخیر روند رو به رشدی در برابر دلار آمریکا داشته با کاهش روبرو شده است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه نام نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در ۱۶ آذر پایان یافت، ادامه داد: از ۲۰۸ حوزه ۲۹۰ نماینده به مجلس شورای اسلامی راه خواهند یافت. آقای موسوی اضافه کرد: در روز آخر مهلت نام نویسی داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی, حدود ۵ هزار و ۹۰۰ نفر نام نویسی کردند که معادل کل نام نویسی‌های دوره نهم مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۰ بود. آقای موسوی با بیان اینکه ۲۶ درصد از داوطلبان, ایثارگر هستند, افزود: جوانترین داوطلبان, ۳۰ سال و پیرترین آن‌ها ۷۵ سال سن دارند که این اعداد طبق قانون, حداقل و حداکثر سن مجاز برای نام نویسی مجلس شورای اسلامی است. رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس هم با حضور در این برنامه با بیان اینکه ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی شرایط داوطلبان نمایندگی مجلس را برشمرده است, گفت: در حدود ۹ ماه گذشته، دولت لایحه جامع انتخابات را به مجلس ارائه کرد که در آن شرایط جدیدی برای داوطلبی نمایندگی مجلس ذکر شده است. رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس افزود: فعلا قانونی در این باره نداریم.

نظرها

اخبار بیشتر