معاون ترامپ انتشار گزارش استیضاح وی را شرم‌آور خواند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سیاسی

معاون ترامپ انتشار گزارش استیضاح وی را شرم‌آور خواند

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
معاون ترامپ انتشار گزارش استیضاح وی را شرم‌آور خواند - 0

معاون اول رئیس جمهوری آمریکا انتشار گزارش کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان درباره تحقیقات استیضاح ترامپ را همزمان با اجلاس ناتو در لندن، شرم آور دانست.

به گزارش ایرنا مایک پنس روز سه شنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری فاکس نیوز افزود: آنچه که در کنگره همزمان با برگزاری اجلاس ناتو در لندن می‌گذرد، یک لکه ننگ است و مردم آمریکا خواستار آن نیستند.

وی ادامه داد: مردم آمریکا می‌توانند متن مکالمه تلفنی رئیس جمهوری ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین را بخوانند و خواهند دید که هیچ گروکشی در کار نبوده است. ما در این هفته هم از رئیس جمهوری زلنسکی شنیدیم که هیچ فشاری وجود نداشته است.

معاون اول ترامپ یادآور شد: من با رئیس جمهوری زلنسکی در لهستان دیدار کردم. من به جای رئیس جمهوری ترامپ در دیدار دو جانبه از پیش تعیین شده، حضور یافتم که به خاطر طوفان دوریان مجبور شد در آمریکا بماند.

پنس اضافه کرد: من آنجا بودم و درباره نگرانی رئیس جمهوری نسبت به فساد در اوکراین و فقدان حمایت اروپا صحبت کردیم، من برگشتم و با رئیس جمهوری درباره پیشرفت‌های حاصل شده گفت وگو کردم که رئیس جمهوری زلنسکی در حال انجام مراحل قانونگذاری برای مقابله با فساد است.

وی اظهار کرد: زلنسکی می‌خواست اصلاحات را آغاز کند و ما از اروپایی‌ها خواستیم که از او حمایت کنند؛ تنها ۱۰ روز پس از آن نیز، رئیس جمهوری ترامپ تمام کمک‌های اوکراین را آزاد کرد.

معاون اول ترامپ مدعی شد: این تمام واقعیتی است که مردم آمریکا باید بدانند. من می‌خواهم بگویم که دموکرات‌ها در کنگره از سه سال پیش، تلاش خود را برای استیضاح رئیس جمهوری آغاز کردند.

پنس یادآور شد: در وهله نخست، گزارش تحقیقات رابرت مولر بود که نزدیک به ۲٫۵ سال طول کشید و مشخص شد که هیچ تبانی و ممانعت از اجرای عدالت نبوده است و آن پرونده بسته شد.

وی افزود: اکنون آنها بار دیگر تلاش می‌کنند و من فکر می‌کنم مردم آمریکا حقیقت را می‌بینند. من به سراسر کشور سفر و با گروه‌های مختلفی درباره آنچه در اقتصاد ما و فرصت بزرگی که ایجاد شده است، صحبت کرده‌ام. من از آنها حمایت فوق العاده‌ای از رئیس جمهوری را شنیدم.

معاون اول رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: این اقدام (کنگره) نه تنها برای انجام آن شرم آور است بلکه برای انجام ندادن برخی کارها هم ننگ آور است؛ لوایحی همچون پیمان یو اس ام سی ای (میان آمریکا، مکزیک و کانادا) که تقریبا ۲۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد می‌کند، همچنان در انتظار قانونگذاری است چرا که آنها تمام وقت خود را صرف تحقیقات بی پایان برای استیضاح رئیس جمهوری کرده‌اند.

پنس خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم مردم آمریکا می‌گویند که دیگر بس است و دموکرات‌ها باید انتخابات ۲۰۱۶ را رها کنند و به وظیفه خود در کنگره بپردازند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

کوین مک کارتی رهبر اقلیت جمهوریخواه در مجلس نمایندگان آمریکا هم در واکنش به گزارش منتشر شده از سوی آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات این مجلس گفت: آدام شیف رئیس کمیته استیضاح، به جمهوریخواهان اجازه نداد که قبل از انتقال پرونده استیضاح به کمیته قضایی، مدارکی ارائه دهند، با شهود تماس بگیرند یا احضاریه صادر کنند.

کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گزارشی ۳۰۰ صفحه‌ای از تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور منتشر و اتهام‌هایی علیه وی مطرح کرده است.

در این گزارش ترامپ متهم شده که از قدرت ریاست جمهوری برای تحت فشار قرار دادن «ولودیمیر» زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین برای تحقیق علیه «جو بایدن» رقیب انتخاباتی وی سوء استفاده کرده است.

ترامپ همچنین متهم شده که در تلاش‌های گسترده برای کارشکنی در روند تحقیقاتی استیضاح مجلس نمایندگان آمریکا و جلوگیری از دسترسی این مجلس به شاهدان و اسناد کلیدی مشارکت داشته است.

این گزارش که در واقع مبانی استیضاح ترامپ را تشکیل می‌دهد و قرار است فردا در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا بررسی شود، تاکید می‌کند که ترامپ برای سوء استفاده از اهرم فشار ریاست جمهوری علیه اوکراین برای منافع سیاسی در انتخابات سال ۲۰۲۰ اشتیاق دارد.

رئیس جمهوری آمریکا متهم است که کمک نظامی به اوکراین و دیدار رئیس جمهوری این کشور با وی در کاخ سفید را مشروط به انجام تحقیقات مورد نظر ترامپ علیه بایدن کرده است.

انتظار می‌رود که این گزارش با توجه به اکثریت دمکرات‌ها در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا در رای‌گیری عصر سه‌شنبه (به وقت محلی) تصویب شده و برای بررسی روز چهارشنبه کمیته قضایی ارسال شود.

کمیته قضایی با استفاده از این گزارش موارد نقض قانون اساسی توسط رئیس جمهوری آمریکا را تدوین و زمینه استیضاح ترامپ را آماده خواهد کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا از ترامپ دعوت کرده که در نشست‌های تحقیقات استیضاح و شهادت‌دهی شرکت و در صورت وجود شاهدانی دیگر، آن‌ها را به این مجلس معرفی کند.

ترامپ بامداد یکشنبه با اشاره به برگزاری نشست سران کشورهای عضو ناتو در لندن که این هفته برگزار می‌شود، از همزمانی نشست‌های شهادت‌دهی مجلس نمایندگان با نشست ناتو انتقاد کرد.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا یک هفته به ترامپ مهلت داده تا مشارکت یا عدم مشارکت مشاور حقوقی‌اش را در جلسات بررسی استیضاح اعلام کند.

تیم حقوقی ترامپ می‌تواند با حضور در جلسات این کمیته شواهد خود را ارائه کرده و سوالاتی را از شاهدان بپرسد.

رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده که از شهادت‌دهی مقام‌های بلندپایه کابینه‌اش در تحقیقات استیضاح استقبال می‌کند، اما زمانی که تحقیقات در مجلس سنا آغاز شود.

ترامپ به اکثریت جمهوریخواهان در سنا و حمایت از وی دلگرم است و احتمال شکست استیضاح خود را در مجلس سنا زیاد می‌بیند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه شهادت مامور پلیس وسط شهر شادگان {این فیلم حاوی تصاویر خشن است}

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
یکی از ماموران واحد گشت کلانتری ۱۱ شهرستان شادگان در پی تیراندازی فردی مسلح به شهادت رسید. به گزارش مهر، یکی از مأموران نیروی انتظامی صبح امروز ۱۲ آذر ماه در پی تیراندازی فردی مسلح در شهرستان شادگان پس از مجروح شدن و انتقال به بیمارستان به علت شدت جراحات وارده به شهادت رسید. مأموران یگان امداد شهرستان شادگان بلافاصله فرد ضارب را تعقیب کرده و با درگیری مسلحانه از ناحیه دو پا ضارب را مجروح کرده و در نهایت او را دستگیر کردند و سلاح به کار رفته کشف شد.

حاشیه‌سازی فرماندار شهرقدس در رسانه‌های معاند +فیلم

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
خبرگزاری فارس: روز یکشنبه دهم آذرماه لیلا واثقی فرماندار قدس در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها اظهار کرده بود: معترضان در را شکستند و وارد (فرمانداری قدس) شدند سینه سپر می‌کردند و می‌گفتند اگر می‌توانید ما را بزنید، چون می‌دانستند نیروی انتظامی دستور شلیک ندارد ولی ما داده بودیم، من گفته بودم هر کسی از درب فرمانداری وارد شد، بزنید. در سخنان وی نیز عدم هماهنگی‌ بین نیروهای انتظامی و فرمانداری دیده می‌شودهمین سخنان کافی بود تا رسانه‌های معاند این موضوع را دست بگیرند و جمهوری اسلامی را به عنوان مهاجم و سرکوبگر معترضان معرفی کنند. بستن اینستاگرامبا انتشار فیلم ویدئویی لیلا واثقی در فضای مجازی حجم انبوهی از کاربران نسبت به اقدام او واکنش نشان دادند و این رویه او را ناچار به بستن (خصوصی کردن) صفحه اینستاگرامی‌اش کرد. فرماندار شهر قدس بازداشت نیستغلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در حاشیه و پایان جلسه پانزدهمین نشست خبری گفت: بازداشت او (فرماندار قدس) صحت ندارد، اینکه چنین حرفی زده را نمی‌دانم، از مقامات مربوطه بپرسید. وی افزود: در فرمانداری هیچگونه اسلحه‌ای وجود ندارد که بخواهند از آن استفاده کنند، ایشان به زودی توضیحاتی در این خصوص ارائه خواهند داد.

روایت «روحانی» از صحبت تلفنی با رئیس جمهور آمریکا

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، رئیس جمهور، در بیست‌و‌ششمین همایش بیمه و توسعه گفت: مشاورین و همراهان من را قانع کردند و در آخرین لحظات ترک نیویورک پاسخ تلفن رئیس جمهور آمریکا را دادم. انتهای پیام/

آیا رهبری دغدغه معیشت مردم را ندارند؟ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، مدت‌هاست که مردم ایران با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند و معیشت آن‌ها دچار مشکل شده است. سوالی که شاید به ذهن برخی برسد این است که آیا رهبر انقلاب اسلامی دغدغه معیشت مردم را ندارند؟ برای پاسخ به این سوال بیانات رهبر انقلاب درباره این موضوع کنار هم قرار گرفته و در قالب یک ویدئو منتشر شده است. بیشتر بخوانید: روایت دیده نشده رهبر انقلاب درباره نشان خارجی یک لباس ساخت داخل + فیلمانتهای پیام/

فیلم | مردان مسلح با m۱۶ در درگیری‌های ماهشهر چه کسانی بودند؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر