چاپ سوم کتاب «از فاشیسم به پوپولیسم در تاریخ» در آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. فرهنگ

چاپ سوم کتاب «از فاشیسم به پوپولیسم در تاریخ» در آمریکا

ایلناخبرگزاری ایلنا |
فدریکوفینشلستین با گردآوری داده‌های تاریخی و منابع نظری هر دو وجه نظر می‌کوشد تا از تباین‌ها و شباهت‌های جدی هر دو رویکرد، تصویری روشن به دست دهد.

چاپ سوم کتاب «از فاشیسم به پوپولیسم در تاریخ» در آمریکا - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، کتاب «از فاشیسم به پوپولیسم در تاریخ» که توسط انتشارات دانشگاه کالیفرنیا منتشر شده است، به چاپ سوم رسید.

فاشیسم چیست، پوپولیسم کدام است؟ نسبت نظری و تاریخی آن‌ها بهم را چگونه می‌توان توضیح داد؟ وقتی از ترامپ به عنوان فاشیست یا پوپولیست نام برده می‌شود در حقیقت از چه ویژگی‌ای در او سخن می‌گوییم؟ فدریکوفینشلستین یکی از محققان برجسته حوزه مطالعات فاشیسم و ایدئولوژی‌های پوپولیسیتی با گردآوری داده‌های تاریخی و منابع نظری هر دو وجه نظر می‌کوشد تا از تباین‌ها و شباهت‌های جدی هر دو رویکرد، تصویری روشن به دست دهد. نویسنده هم چنین در نهایت تلاش کرده تا با به دست دادن بصیرتی روشن از تکوین تاریخی فاشیسم و پوپولیسم، شرحی جامع از وضعیت دموکراسی و فرهنگ سیاسی در عصر حاضر به دست دهد.

خبری: اخبار فرهنگی روز جهان

کتاب «از فاشیسم به پوپولیسم در تاریخ» در ۳۶۰ صفحه از سوی انتشارات دانشگاه کالیفرنیا منتشر شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
فراروفرارو19 ساعت قبل
قسمت شانزدهم از سریال مانکن به کارگردانی حسین سهیلی زاده، نویسندگی بابک کایدان و تهیه کنندگی ایرج محمدی، دوشنبه ۱۸ آذر ماه ۱۳۹۸ وارد شبکه‌ی نمایش خانگی می‌شود. در قسمت قبل دیدیم که همتا از دامی که کتی برایش پهن کرده بود، رهید و دم به تله نداد. در قسمت پانزدهم بالاخره دیدار اخگر و کتی به شکلی ناگهانی رقم خورد. اما در زمانی که اخگر در شرکت کتی حاضر بود همتا هم سر رسید و اردشیر با دیدن او به دنبالش رفت. هر چند این پیش بردن داستان هم در جا‌هایی توی ذوق می‌زند و عجیب به نظر می‌رسد.
مهرمهر17 ساعت قبل
در خلاصه نمایش «دینگ دینگ دنگ» با اقتباسی از موزیک توینکل، توینکل موتزارت آمده است: «نی نی در یک ظهر روز کاری کنار مامان در آشپزخانه مشغول بازی‌های خطرناک، با وسایل خطرساز از مجموعه، آشپزخانه است. مامان هر بار به جای فریاد کشیدن، دعوا و یا منع کردن وسایل آشپزخانه را به نی نی توصیه می‌کند. نی نی در آغاز به سختی ولی در ادامه می‌پذیرد. سیر بازی‌های نی نی که هر کدام صدایی دارند توجه نی نی را جلب می‌کند. اختر تاجیک عکاسی این اثر را بر عهده دارد و سعید قره‌داغلی و عباس شاه‌چراغی مدیران صحنه نمایش «دینگ دینگ دنگ» هستند.

ماجرای قبوض مدارس

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
گزارش تصویریماجرای قبوض مدارسپیرو مصوبه مجلس قرار بود که هزینه آب و برق و گاز مدارس در صورت رعایت کردن الگوی مصرف رایگان باشد، اما برخی مدارس که الگوی مصرف را هم رعایت کرده‌اند همچنان قبض و اخطار قطع انشعاب دریافت می‌کنند.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، جدیدترین شماره مجله فرهنگی اجتماعی راه به مدیر مسئولی وحید جلیلی و سردبیری سعید خورشیدی با آثار و گفت‌وگوهایی از حسین کچوئیان، علیرضا شجاعی زند، مرضیه هاشمی، محمد سرشار، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان، علی غمامی، نعمت‌الله سعیدی، وحید جلیلی و دیگر نخبگان فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی منتشر شد. وحید جلیلی در سرمقاله‌ مجله با عنوان «ستادهای چاق و صف‌های قبراق» چالش‌های اخیر جبهه فرهنگی انقلاب در حوزه مدیریت فرهنگی را تبیین کرده است. در این بخش، تحریریه مجله گفت‌وگویی مبسوط با محمد سرشار، مدیر شبکه پویا و نهال را تهیه کرده است. پرونده علوم انسانی آخرین پرونده این شماره راه است. شصت و چهارمین شماره مجله فرهنگی تحلیلی راه، به مدیر مسئولی وحید جلیلی و سردبیری سعید خورشیدی در ۱۷۰ صفحه، را از مراکز توزیع محصولات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در سراسر کشور و همچنین از مرکز پخش به آدرس زیر می‌توان تهیه کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مراسم جوایز فیلم اروپایی سال ۲۰۱۹ در برلین برگزار شد. در این مراسم آنتونیو باندراس و اولیویا کلمن جوایز بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر زن را از آن خود کردند. البته هیچکدام از آن‌ها در مراسم اهدای جایزه حضور نداشتند. «سوگلی» که اکنون ستاره فیلم‌های اروپایی شده است، سال پیش در جوایز مهم سینمای جهان از اسکار بگیر تا گلدن‌گلوب و به ویژه بفتا می‌درخشید. فهرست برندگان جوایز فیلم اروپاییبهترین فیلم: «سوگلی» بهترین کارگردان: ‌ یورگوس لانتیموس برای «سوگلی» بهترین فیلمنامه: سلین سیاما برای «پرتره‌ زنی در آتش» بهترین بازیگر مرد: آنتونیو باندراس در «درد و افتخار» بهترین بازیگر زن: اولیویا کلمن در «سوگلی» جایزه انتخاب مردم: «جنگ سرد» بهترین کمدی: «سوگلی» بهترین مستند: «برای ساما» ۲۴۱۲۴۱

نظرها

اخبار بیشتر