سرقت از امامزاده‌ها با همدستی خواهرزن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
سرقت از امامزاده‌ها با همدستی خواهرزن

سرقت از امامزاده‌ها با همدستی خواهرزن

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
سی‌و‌یکمین مرحله از طرح رعد پلیس برای دستگیری مجرمان پایتخت اجرا شد و ده‌ها زن و مرد سارق و خلافکار روانه بازداشتگاه‌های پلیس آگاهی شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، از سارقان پول‌های امامزاده‌ها گرفته تا سارقان موتورسیکلت و تلفن همراه که در آخرین مرحله از این طرح دستگیر شده‌اند.

سرقت از اماکن متبرکه

از سال گذشته سرقت‌های سریالی از امامزاده‌ها به پلیس گزارش شد. با اعلام این خبر، مأموران کلانتری ۱۲۲ دربند وارد عمل شده و با بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت موفق به دستگیری سارق جوان و همدستش شدند.

چرا از این مکان‌ها سرقت می‌کردید؟

برای اینکه پول‌هایی که مردم داخل ضریح می‌ریزند یا نذر است یا صدقه. پول نذر و صدقه هم به آنهایی می‌رسد که نیاز مالی دارند. من هم نیاز مالی داشتم. به کسی هم ضرری نمی‌رسید.

چطور این کار را انجام می‌دادید؟

در روز روشن زمانی که شیفت متولیان امامزاده‌ها تغییر می‌کند، بهترین زمان برای اجرای نقشه‌مان بود.

به تنهایی این کار را انجام می‌دادی؟

نه با همدستی خواهرزنم. چون من و همسرم یک بچه سه ساله داریم او نمی‌توانست با ما همراه شود. به همین دلیل تصمیم گرفتم با خواهر خانمم سرقت‌ها را انجام دهم. چون کمتر به زن‌ها شک می‌کنند. خواهر خانمم ابتدا وارد امامزاده می‌شد و زمانی که مطمئن می‌شد کسی نیست من با دیلم و پیچ گوشتی وارد شده و در ضریح را باز می‌کردم و هر آنچه پول داخل آن بود به سرقت می‌بردم.

از این سرقت‌ها چقدر گیرت می‌آمد؟

متفاوت بود. از روزی ۲۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان.

کدام امامزاده‌ها را سرقت می‌کردی؟

یک مورد در لواسان، دو مورد در فشم و سه مورد هم در دماوند و شهرهای شمالی بود.

چطور شناسایی و دستگیر شدید؟

دوربین‌های مداربسته آخرین امامزاده که سرقت کردیم شماره پلاک خودروام را گرفته بود و به دام افتادم.

همدستی دو سابقه‌دار برای سرقت

۶ بار بازداشت شده است، چند ماه قبل در اینستاگرام با مرد جوانی به‌نام سروش آشنا شد. مرد جوانی که او نیز ۶ سابقه کیفری در پرونده خود دارد.

چرا با وجود این همه سابقه کیفری دست از خلاف برنداشتی؟

تصمیم گرفتم و حتی توبه هم کردم اما دو سال بعد توبه‌ام را شکستم. دو دختر دانشجو دارم که باید خرجشان را بدهم. با سروش که آشنا شدم و فهمیدم او هم مثل من خلافکار است وسوسه شدم. بعد هم که پیشنهاد سرقت داد، اوایل مخالفت کردم اما سرقت با او برایم هیجان داشت و برای همین در نهایت با پیشنهادش موافقت کردم.

سرقت‌ها را چطور انجام می‌دادی؟

ما فقط متخصص سرقت از خانه‌های شمال شهر هستیم. در خیابان‌های بالای شهر پرسه می‌زدیم. اوایل خانه‌های چراغ خاموش را انتخاب می‌کردیم اما چون هر دوی ما به این شیوه قبلا کار کرده بودیم و دستگیر شده بودیم تصمیم گرفتیم شیوه‌مان را تغییر دهیم. بین در خانه‌های ویلایی چراغ خاموش یا چسب می‌زدیم یا تراکت (برگه‌های آگهی) می‌گذاشتیم. چندین ساعت بعد دوباره به مقابل آن خانه برمی گشتیم اگر چسب باز نشده و تراکت همان‌طور بین در مانده بود متوجه می‌شدیم که صاحب‌خانه به سفر رفته است. با خیال راحت وارد خانه شده و سرقت می‌کردیم.

در وبسایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

چطور دستگیر شدید؟

داشتیم با دیلم در ورودی خانه را باز می‌کردیم که رهگذری به ما مشکوک شد و ماجرا را به پلیس خبر داد. مأموران کلانتری ۱۶۳ ولنجک ما را بازداشت کردند.

دستگیری یک هفته قبل از عروسی

مرد جوان وقتی موتورسیکلتش را دزدیدند به جای پیدا کردن آن تصمیم به سرقت موتور‌های دیگر گرفت.

به چه جرمی بازداشت شده‌ای؟

سرقت موتورسیکلت. البته به تنهایی این کار را انجام نمی‌دادم با همدستی دوستم و دایی‌اش سرقت می‌کردیم.

چرا موتورسیکلت می‌دزدیدی؟

سال گذشته موتورسیکلتم را به سرقت بردند. همان موقع یک پیک موتوری گرفتم تا کارهای شکایتم را انجام دهم. راکب موتورسیکلت پسر جوانی به‌نام میلاد بود. او وقتی از ماجرا با خبر شد به من گفت دنبال موتورت نباش، به جای این کارها بیا و خودت موتور سرقت کن. آموزش‌ها را او و دایی‌اش به من دادند و من هم دزد شدم. من هم به پول نیاز داشتم. موتورهای سرقتی را یک تا دو میلیون تومان می‌فروختم. اما از آنجایی که یک هفته دیگر مراسم عروسی‌ام است و برای هزینه عروسی به پول نیاز داشتم سریالی و پی‌در‌پی موتور سرقت می‌کردم. البته بعضی از آنها به مرحله فروش نمی‌رسید.

یعنی چه؟

موتورها را کنار خیابان پارک می‌کردم و وقتی برمی‌گشتم می‌دیدم که موتورها نیستند. اوایل فکر می‌کردم که یک نفر دیگر آنها را می‌دزدد اما بعد فهمیدم موتورها مجهز به سیستم ردیاب بوده و صاحبانشان محل پارک آن را شناسایی کرده و خودشان موتورها را می‌بردند.

از عشق هنرپیشگی تا سرقت موبایل

فقط از دختران و پسران کم سن و سال گوشی تلفن همراه سرقت می‌کند.

چه شد که سارق شدی؟

عاشق بازیگری هستم. همیشه دلم می‌خواست در تئاتر و سینما بازی کنم، اما چون پارتی نداشتم موفق نشدم و برای همین تصمیم گرفتم در زندگی‌ام هیجان ایجاد کنم.

چطور این کار را کردی؟

به سراغ نوجوانانی که در پارک بودند می‌رفتم و با ناراحتی و نگرانی می‌گفتم که مادرم در بیمارستان بستری است و گوشی تلفن همراهم را در خانه جا گذاشته‌ام. یا می‌گفتم گوشی تلفن همراهم شارژ ندارد و به این بهانه‌ها گوشی‌هایشان را در اختیارم قرار می‌دادند تا با آن تماس بگیرم. من هم در چشم برهم زدنی گوشی‌ها را سرقت می‌کردم.

چرا از نوجوانان سرقت می‌کردی؟

زود باور‌تر هستند. از طرفی قدرت بدنی پایین‌تری دارند و با من درگیر نمی‌شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

امکان صادرات روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که هم اکنون بازار بسیار خوبی در کشور‌های همسایه برای فرآورده‌های نفتی کشور بوجود آمده است، افزود: هم اکنون ما روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که پیش بینی می‌شود ۶۰ تا ۶۵ میلیون لیتر آن به صورت سهمیه‌ای و ۲۰ میلیون لیتر آن به صورت آزاد در داخل عرضه شود بنابراین حدود ۳۰ میلیون لیتر بنزین مازاد خواهیم داشت که می‌توان آن را برای صادرات عرضه کرد. آقای حسینی با بیان این که صادرات فرآورده‌های نفتی مشکلات صادرات نفت خام را ندارد گفت: صادرات فرآورده‌ها به دلیل این که از طریق مرز‌های زمینی به کشور‌های همسایه انجام می‌شود راحت‌تر است و معمولا خریداران ما عمدتا بخش خصوصی هستند که تحریم‌های آمریکا بر آن‌ها اثرگذار نیست. وی تصریح کرد: با صادرات فرآورده‌های نفتی می‌توان بخشی از کمبود منابع ارزی کشور که به دلیل ایجاد مشکلات در صادرات نفت خام بوجود آمده، جبران کرد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی رضا پدیدار، درگفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما افزود: در صنایع بالادستی نفت، ۵۰ شرکت فعال داریم که بیش از ۳۰ تای آن‌ها در اختیار بخش خصولتی است. رئیس شورای سیاستگذاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفتنمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت برگزار می‌شودنخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت ایران به همت بخش خصوصی در تهران برگزار خواهد شد.

فیلم | جنجال و درگیری فیزیکی در سخنرانی قالیباف در دانشگاه علامه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز22 ساعت قبل
اقتصادنیوز: محمد باقر قالیباف ساعتی قبل از حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات مجلس و صدور بیانیه انتقادی درباره سیاست‌های دولت در دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانی داشت. جایی که جنبش پر سر و صدای عدالتخواه میزبان بود بود و از پمپ بنزین روی سن استفاده کرده بودند اما عدم اجازه به دانشجویان برای طرح پرسش‌های‌شان این سخنرانی را به جنجال و کمی درگیری فیزیکی و هول دادن همدیگر کشاند.

تماشا کنید: وزیری که مردم را زمین زد / چرا روحانی باید رحمانی وزیر صمت را عزل کند؟

انتخابانتخاب19 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ۲۴ آبان ۹۸، درست در همان روز افزایش قیمت بنزین، وزیر صنعت تاکید کرد دلیلی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد. او پس از آن نیز چند بار دیگر همین موضوع را تکرار کرد، اما واقعیت بازار در همین مدت کوتاه نشان می‌دهد قیمت‌ها متاثر از گرانی بنزین افزایش یافته‌اند. در چنین شرایط خاصی از نظر اقتصادی، چه اصراری بر ادامه کار این وزرا وجود دارد و چرا روحانی دست به تغییر در کابینه نمی‌زند؟

لامبورگینی و مدلی که فقط یک دستگاه از آن موجود است! (+تصاویر)

9+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، در اولین اقدام سیاسی میان ایران و آمریکا از زمان روی کار آمدن ترامپ، امروز ژیو وانگ تبعه آمریکایی متهم به جاسوسی که اخیرا مورد عفو قرار گرفته بود با دکتر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی ربوده شده توسط دولت آمریکا معاوضه شد. بر اساس این گزارش، برایان هوک در سوئیس او را از دولت این کشور تحویل گرفته است.

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر)

18+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه ۱۷ آذرماه

خبری17 ساعت قبل

روحانی: امیدوارم بتوانیم شبکه ملی اطلاعات را تقویت کنیم

خبری17 ساعت قبل

مشکلات بسیاری گریبان‌گیر مردم سیستان و بلوچستان است

خبری17 ساعت قبل

مردم در انتخابات شرکت نکنند، پیروزی جناح اصولگرا قطعی است/ رفتار شورای نگهبان به سردی انتخابات دامن می‌زند

خبر فوری30 دقیقه قبل

آیا سمیر خطیب نخست‌وزیر لبنان می‌شود؟ / راز تماس‌های مشکوک حریری با گزینه‌ها

خبرآنلاین30 دقیقه قبل

با فواید شگفت‌انگیز گیاه زوفا آشنا شوید/ از درمان آنفلوانزا تا تقویت دستگاه گوارش

خبر فوری31 دقیقه قبل

فروش سلاح در جهان، رشد داشته است

صدا و سیما33 دقیقه قبل

غریبه‌ای در واشنگتن

اقتصاد آنلاین34 دقیقه قبل

کاندیدای مجلس شدن آسان‌تر است یا خرید ۲ کیلو میوه؟ /دردسرهای شورای نگهبان با کاندیداهای فله‌ای

خبرآنلاین35 دقیقه قبل

استوری جنجالی صادقی علیه مدیرعامل استقلال + عکس

جام نیوز36 دقیقه قبل