اعترافات عجیب دزد خوشگذران پایتخت +عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. اجتماعی
اعترافات عجیب دزد خوشگذران پایتخت +عکس

اعترافات عجیب دزد خوشگذران پایتخت +عکس

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
دزد حرفه‌ای که به قول خودش هیچ گاه توبه نخواهد کرد برای خوشگذرانی دست به سرقت سریالی در تهران می‌زد. چندی قبل ماموران کلانتری ۱۴۹ امام زاده حسن از سرقت لوازم داخل خودرو اطلاع یافتند و گروهی از ماموران برای دستگیری عامل این دزدی‌ها وارد عمل شدند.

روزنامه خراسان: دزد حرفه‌ای که به قول خودش هیچ گاه توبه نخواهد کرد برای خوشگذرانی دست به سرقت سریالی در تهران می‌زد. چندی قبل ماموران کلانتری ۱۴۹ امام زاده حسن از سرقت لوازم داخل خودرو اطلاع یافتند و گروهی از ماموران برای دستگیری عامل این دزدی‌ها وارد عمل شدند.

ماموران در گام نخست پای در محل سرقت گذاشتند و پی بردند سارق به شیوه کلاف زنی یا همان خم کردن به سرقت لوازم داخل خودرو اقدام کرده است.

اعترافات عجیب دزد خوشگذران پایتخت +عکس - 3

تجسس‌های پلیسی در گام بعدی نشان از آن داشت که این سرقت‌ها به صورت سریالی در محله‌های ابوذر، فلاح، امام زاده حسن و خانی آباد رقم خورده است که در ادامه ماموران با حضور در محل‌های سرقت به بررسی دوربین‌های مداربسته پرداختند که خیلی زود تصویر یکی از سارقان سابقه دار که بار‌ها به دلیل دزدی به زندان رفته بود به دست آمد.

ماموران در این مرحله پی بردند که فرزاد ۲۴ ساله پس از طلاق پدر و مادرش، با مادرش زندگی می‌کند و از ۱۳ سالگی شروع به سرقت کرده است.

همین سرنخ کافی بود تا ماموران با شناسایی مخفیگاه فرزاد در منطقه امام زاده حسن در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر کنند. این جوان پس از دستگیری با خونسردی به سرقت‌های سریالی لوازم داخل خودرو اعتراف کرد.

گفت وگو با دزد خوشگذران

فرزاد ۲۴ ساله که از همان دوران تحصیل اش پای در دنیای تبهکاری گذاشته و بارها به کانون اصلاح و تربیت و زندان رفته است می‌گوید برای خوشگذرانی هیچ کاری جز دزدی وجود ندارد که به راحتی پول خرج کنم.

سابقه داری؟

بله، هشت بار کانون اصلاح و تربیت و چهار بار به زندان رفتم.

به چه جرم‌هایی دستگیر شدی؟

کیف قاپی، سرقت لوازم داخل خودرو و گوشی قاپی.

شنیدم از سن کم دزدی کردی؟

بله، ۱۳ ساله بودم که همکلاسی ام موتور داشت و پیشنهاد داد با هم دزدی کنیم که سوار بر موتورش در خیابان‌ها کیف قاپی کردیم تا این که دستگیر شدیم.

خانواده‌ات از سرقت‌ها خبر داشتند؟

پدر و مادرم از هم طلاق گرفتند و درکنار مادرم زندگی می‌کنم. مادرم چه کار می‌تواند بکند وقتی من کار خودم را انجام می‌دهم.

چرا دزدی؟

به مفت خوری عادت کردم.

چطور؟

یک روز دزدی می‌کردم و سه میلیون تومان به دست می‌آوردم و به راحت زندگی کردن و پول خرج کردن عادت کردم.

چرا سرکار نمی‌رفتی؟

یک ماه باید سرکار بروم که یک میلیون تومان حقوق بگیرم اما با یک سرقت سه میلیون تومان به جیب می‌زنم؛ بدون هیچ دردسری.

با پول‌های سرقتی چه می‌کردی؟

خوشگذرانی.

یعنی چه کار می‌کردی؟

وقتی در محل همه می‌گفتند فرزاد دستش در جیب خودش است و پول خرج می‌کند حس خوبی پیدا می‌کردم و پول‌ها را هزینه مهمانی‌ها و خوشگذرانی‌های شبانه می‌کردم.

آزاد شوی دوباره دزدی می‌کنی؟

بله، توبه نمی‌کنم.

تا کی می‌خواهی دزدی کنی؟

تا وقتی که از این وضعیت خسته شوم یا مرا بکشند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران | بهترین اخبارعلمی و تکنولوژی از سراسر وب

اعتیاد داری؟

نه، این خلاف را انجام نمی‌دهم.

حاضری یک فرزند مثل خودت داشته باشی؟

نه.

چرا؟

چون سخت است و می‌دانم مادرم را اذیت می‌کنم.

گوشی قاپ حرفه‌ای

چندی قبل پسر نوجوانی با حضور در کلانتری ۱۴۹ امام زاده حسن از به سرقت رفتن گوشی تلفن همراهش از سوی یک جوان فریبکار خبر داد.

طعمه سارق حرفه‌ای به ماموران گفت: در پارک همراه دوستانم روی نیمکت نشسته بودم که ناگهان پسر جوانی به سمت ما آمد و از من خواست با گوشی تلفن همراهم با یکی از دوستانش تماس بگیرد، من که به حرف هایش اعتماد کردم گوشی تلفن همراهم را در اختیارش گذاشتم که با گرفتن یک شماره شروع به صحبت کرد و آرام آرام از ما فاصله گرفت و در یک لحظه ناپدید شد.

ماموران در گام نخست پی بردند که سرقت‌های مشابه دیگری از سوی این سارق در پارک‌های منطقه امام زاده حسن صورت گرفته است و در بررسی‌های دقیق‌تر مشخص شد دزد جوان با حضور در فروشگاه در کمین طعمه هایش می‌نشیند و از غفلت سوژه‌ها استفاده می‌کند و دست به سرقت گوشی‌های تلفن همراه می‌زند.

به این ترتیب گروهی از ماموران تجسس کلانتری برای دستگیری عامل این سرقت‌ها وارد عمل شدند ودر گام نخست با بررسی دوربین‌های مداربسته سارق سابقه دار را شناسایی کردند.

همین سرنخ کافی بود تا ماموران در یک عملیات غافلگیرانه در شامگاه دوشنبه ۱۱ آذر این سارق حرفه‌ای را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

گفت وگو با دزد گوشی‌ها

حسن ۳۰ ساله که از ۱۸ سالگی شروع به سرقت کرده است ادعا می‌کند به خاطر اعتیادش به مواد مخدر شیشه اقدام به دزدی کرده و تصمیم دارد اعتیادش را ترک کند و به زندگی عادی برگردد.

سابقه داری؟

بله، از ۱۸ سالگی دست به گوشی قاپی زدم و سه بار زندان رفتم.

شیوه و شگرد؟

در پارک‌ها به سراغ پسرهای ۱۲ و ۱۳ ساله می‌رفتم و به بهانه زنگ زدن، گوشی‌های تلفن همراهشان را می‌گرفتم و آرام آرام از آن‌ها دور می‌شدم و پا به فرار می‌گذاشتم و در یک شیوه دیگر به فروشگاه‌ها می‌رفتم و از کسانی که حواسشان به گوشی تلفن همراهشان نبود سرقت می‌کردم.

چرا به سراغ پسربچه‌ها می‌رفتی؟

من سراغ کسانی می‌رفتم که داخل پارک سیگار می‌کشیدند و لات بازی در می‌آوردند و فکر می‌کردند بزرگ شده‌اند، چون می‌خواستم فکر نکنند برای خودشان کسی هستند.

چرا سرقت؟

اعتیاد به مواد مخدر شیشه.

چند سال است که مواد مصرف می‌کنی؟

هفت سال است که اعتیاد به مواد مخدر شیشه دارم.

چطور اعتیاد پیدا کردی؟

از روی کنجکاوی به سراغ مواد مخدر رفتم و معتاد شدم.

تا کی می‌خواهی به این زندگی ادامه دهی؟

دیگر خسته شدم. آزاد شوم مواد را ترک می‌کنم. می‌خواهم به زندگی عادی برگردم.

حرف آخر؟

دیگر دزدی نمی‌کنم و به زندان نمی‌روم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری8 ساعت قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

سخنگوی سازمان غذا و دارو: تکذیب پیداشدن قرص‌های مشکوک در کیک دانش آموزان

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

خط تولید باتری‌های لیتیومی

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرکت صبا باتری در راستای ماموریت اصلی خود که همانا توسعه سیستم‌های ذخیره ساز پیشرفته انرژی است‏، با نگاه راهبردی به جریان توسعه صنعت حمل و نقل الکتریکی به عنوان یک کلان روند صنعتی در سطح بین المللی و با درک نیاز استراتژیک این صنعت به انواع باتری‌های پرانرژی، در سال ۱۳۹۳، به راه اندازی نخستین صنعت تحقیقاتی تولیدی باتری‌های لیتیومی در کشور، از طریق انتقال و اکتساب دانش فنی تولید باتری‌های لیتیومی در انواع سیلندری و تخت اقدام کرده است.

طرح زمستانی کنترل جاده‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، طرح زمستانی کنترل جاده‌ها با حضور سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی آغاز شد، به گفته پلیس راهور گردنه‌های برفگیر و خطرناک در کشور شناسایی شده و چندین پایگاه امداد و نجات در این مناطق برای ارائه خدمات به آسیب دیدگان ایجاد شده است. در این طرح مردم با رعایت کردن قانون و همکاری با دستگاه‌های مربوطه، نقش بسزایی در کنترل ترافیک جاده‌ای دارند.

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.

(ویدیو) ماجرای نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرضا

فراروفرارو1 روز قبل
مدیرکل روابط عمومی اداره بهزیستی اصفهان گفت: نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرستان شهرضا هم‌اکنون در شیرخوارگاه این شهر تحت مراقبت قرار دارد. به گزارش برنا؛ محمدرضا عسکریان‌زاده، افزود: این نوزاد در وضعیت سالم و مطلوب قرار دارد و تمامی اقدامات موردنیاز درباره او در حال انجام است. وی از دادن هر گونه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد و آن را بسته به اعلام مسوولان عنوان کرد. روز گذشته کلیپی مبنی بر رهاشدن یک نوزاد در یکی خیابان‌های شهرضا در جنوب اصفهان منتشر شد. براساس روال قانونی نوزادانی که در سطح معابر و خیابان‌ها رها می‌شوند پس از دریافت حکم قضایی و طی شدن یک دوره زمانی و مطمئن شدن از عدم بازگشت والدین، به خانواده‌هایی که تائید صلاحیت شوند و نوزاد امنیت جانی و روانی داشته باشد، سپرده می‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر