متهم به قتل: می‌خواستم پدرم را بترسانم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. حوادث
متهم به قتل: می‌خواستم پدرم را بترسانم

متهم به قتل: می‌خواستم پدرم را بترسانم

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
پسر جوان که به اتهام قتل پدرش با همدستی برادر و مادر خود در شعبه دو دادگاه کیفری محاکمه و به قصاص محکوم شده بود پس از نقض حکم از سوی دیوانعالی کشور صبح دیروز دوباره در شعبه هم عرض محاکمه شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، رسیدگی به این پرونده از ۴ سال قبل با کشف جسد مردی ۴۶ ساله به‌نام مجید در داخل صندوق عقب خودرویی در جاده ملارد کرج در دستور کار مأموران قرار گرفت. در ادامه رسیدگی به این پرونده جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و پزشکان این سازمان مرگ وی را بر اثر اصابت جسم تیز به ناحیه گردن و شدت خونریزی عنوان کردند.

کارآگاهان جنایی برای کشف راز این جنایت تحقیقات را از خانواده مقتول آغاز کردند که هر یک از آنها اظهار بی‌اطلاعی می‌کردند اما در نهایت پسر بزرگ مقتول پس از دو هفته اعتراف کرد. او در اعتراف‌هایش عنوان کرد: از مدتی قبل رفتارهای پدرم تغییر کرده بود و به نظر می‌رسید با زن دیگری ارتباط دارد. برای همین تصمیم گرفتم او را با کاتری که از قبل تهیه کرده بودم بترسانم اما کارمان به درگیری کشید و کاتر به گردنش خورد. البته برادرم که دانشجوی پزشکی است و مادرم هم در جریان این ماجرا بودند و با من همکاری می‌کردند.

همین اعتراف‌ها کافی بود تا او به اتهام قتل عمد و برادر و مادرش هم به اتهام معاونت در قتل بازداشت شوند.

در نخستین جلسه محاکمه که در شعبه دو دادگاه کیفری استان البرز برگزار شده بود، فرید متهم ردیف اول، با درخواست قصاص پدربزرگ و مادربزرگش به اعدام محکوم شد اما این حکم از سوی قضات دیوانعالی مهر تأیید نخورد و متهم اصلی به همراه دو متهم دیگر این پرونده بار دیگر در شعبه هم عرض - شعبه یک دادگاه کیفری - به ریاست قاضی قیومی و با حضور قاضی رنجبر مستشار دادگاه محاکمه شدند.

در ابتدای این جلسه دادگاه نماینده دادستان متن کیفرخواست را خواند و پس از آن وکیل اولیای دم خواستار قصاص متهم و مجازات معاونان در قتل شد. دختر مقتول که ولی‌دم او بود در جایگاه ایستاد و گفت: من به تازگی ۱۸ ساله شده‌ام اطمینان دارم که برادرم بیگناه است اما به خاطر احترام به نظر پدربزرگ و مادربزرگم مجبورم طبق نظر آنها خواستار قصاص باشم. البته پدربزرگم اصلا خواهان اعدام نوه‌اش نیست اما پافشاری عمویم باعث شده تا او بر قصاص تأکید کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث فوری

در ادامه فرید در جایگاه قرار گرفت و گفت: من قبول دارم که بانی این ماجرای تلخ بودم اما به هیچ‌وجه قصد کشتن پدرم را نداشتم. پدرم آدم عصبی بود با کوچک‌ترین انتقادی وسایل خانه را می‌شکست.

پس از فرید، نوبت فرزاد برادرش رسید، او به قضات گفت: من با پدرم رابطه بهتری داشتم و بیشتر مواقع در درگیری‌های خانوادگی من میانجیگری می‌کردم آن موقع ۲۰ ساله بودم. برادرم از من خواست همراهش شوم اما به یکباره پدرم را غرق در خون دیدم.

قاضی از او پرسید چرا بعد از این اتفاق به پلیس گزارش ندادی؟

او گفت: می‌خواستم به اورژانس زنگ بزنم که فرید جلوی مرا گرفت. بعد هم که به خانه برگشتیم او به من و مادرم گفت اگر به کسی چیزی بگوییم خودکشی می‌کند که البته ماجرا بعد از دو هفته لو رفت.

پس از پایان اظهارات برادر قاتل، مادرشان در جایگاه ایستاد و گفت: شوهرم خیلی عصبانی بود اخلاق خوبی نداشت. آنها وقتی باهم درگیر شدند خواستم مانع‌شان شوم اما ناگهان این اتفاق افتاد. ما هیچ نقشه‌ای از قبل طراحی نکرده بودیم.

پس از اظهارات متهمان، قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

درددل کریم پدر عروس نگون بخت سقزی / مرگ ۱۱ میهمان عروسی چگونه رقم خورد! + عکس

رکنارکنا18 ساعت قبل
عروس سقزی از همان شب در خانه پدرش ماندگار شده و هنوز هم باور ندارد چه بر سرشان آمده است. حالا عروس ٢٧ساله در خانه پدر غصه می‌خورد و لحظات مرگ میهمانانش را مرور می‌کند. عروس نگون بخت در خانه پدری مانده استاز همان شب دخترم به خانه ما آمد و دامادم با پای شکسته پیگیر حادثه. غیر از این نیست که مالک تالار این بلا را سر ما آورده. حالا مالک تالار فراری است.

لحظه تصادف اتوبوس با مأمور پلیس رانندگی! + فیلم / هند

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، ایستادن یک مأمور رانندگی در محل نامناسب یک تقاطع شلوغ موجب شد تا او دچار حادثه شود. این مأمور پلیس که هویتش «کولدیپ سینگ» اعلام شده در وسط یک تقاطع شلوغ ایستاده بود که ناگهان یک اتوبوس با او برخورد کرد. این ویدئو نشان می‌دهد در حالی که سینگ پشت به اتوبوس ایستاده است پس از برخورد اتوبوس، چند متر جلوتر پرتاب می‌شود. خوشبختانه راننده اتوبوس موفق به کنترل خودرو شد و پس از برخورد توانست اتوبوس را متوقف کند. این مأمور رانندگی شکایتی را علیه راننده اتوبوس مطرح کرده است.

۴۷ کشته و زخمی در انفجار گاز در برج مسکونی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، رسانه‌های انگلیس در خبری اعلام کردند بر اثر انفجار ناشی از گاز و آتش سوزی در طبقات فوقانی یک برج مسکونی در منطقه پریسوو اسلواکی دست کم پنج نفر جان باختند و ۴۲ نفر دیگر زخمی شدند. نیرو‌های امدادی و آتش نشانی همچنان برای امداد و فرونشاندن کامل آتش در تلاش هستند.

فیلم| آتش‌سوزی مهیب در «دهلی نو»، دستکم ۴۳ کشته برجای گذاشت

فارسفارس23 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌‌الملل خبرگزاری فارس، در آتش‌سوزی مهیب در ساختمان کارخانه‌ای در «دهلی نو»، دستکم ۴۳ نفر جان خود را از دست دادند. بنا به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، در حادثه آتش‌سوزی در ساختمان یک کارخانه در پایتخت هند، دهها کارگر به دام افتادند و جان خود را از دست دادند. حادثه‌ آتش‌سوزی در اوایل ساعات امروز (یکشنبه) در حدود ساعت ۰۵:۳۰ به وقت محلی به وقوع پیوست و به سرعت تمامی ساختمان را فراگرفت. در زمان وقوع حادثه، دهها کارگر درون ساختمان کارخانه در «آناج ماندی» در نزدیکی مرکز شهر دهلی نو در خواب بودند. روزنامه «تایمز آو ایندیا» به نقل از معاون رئیس اداره آتش‌نشانی دهلی نو نوشت: «آتش‌سوزی در زمینی به مسافت ۶۰۰ فوت مربع به وقوع پیوست. داخل ساختمان بسیار تاریک است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این مرد ۲۱ ساله فیلیپینی، که به اتهام قتل بازداشت شده، متهم است که سر یک زن را بریده و مغز آن را خورده است. بر اساس این گزارش، روز پنج شنبه، پس از اینکه جنازه یک زن در دو و نیم مایلی منزل باگتونگ پیدا شد، این مرد جوان بازداشت شد. سپس سر زن را در پارچه‌ای قرار داده و آن را به خودش به منزل برده است. به گزارش روزنامه دیلی‌میل، افسران محلی می‌گویند جنازه زن، بی‌سر پیدا شده است. پلیس می‌گوید جمجمه زن و پارچه‌ای خونینی که با آن حمل شده را در منزل باگتونگ پیدا کرده‌اند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴15 ساعت قبل
ساعت ۲۴- یک جیب بر حرفه‌ای سابقه دار که بیش از ده‌ها فقره سرقت گوشی و وجه نقد کرده بود به دام افتاد. سرهنگ کارآگاه نجفی در تشریح خبر گفت: برابر شکایات و گزارش‌های مردمی، مبنی بر سرقت جیب بری تلفن همراه و وجه نقد توسط سارق یا سارقان در ایستگاه‌های BRT خیابان مولوی – شوش – خراسان خاوران و ایستگاه‌های مترو به اداره هفدهم پلیس آگاهی ارجاع گردید. وی در ادامه افزود: دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار کارآگاهان اداره هفدهم این معاونت قرار گرفت. کارآگاهان با بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته و بازدید محل‌های سرقت مشخص شد سرقت توسط زنی میانسالی صورت می‌گیرد. با بدست آمدن تصاویر سارق کارآگاهان با بررسی سوابق مجرمین سابقه دار حرفه‌ای در زمینه سرقت جیب بری موفق به شناسایی متهم «مهناز ۵۴ ساله» می‌شوند. سرهنگ کارآگاه احمد نجفی معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی در پایان افزود متهم تا کنون به ۲۰ فقر سرقت اعتراف نموده و برابر دستور بازپرس شعبه ۴ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران جهت شناسایی سایر شکات و جرایم احتمالی پرونده، در اختیار اداره هفدهم پلیس آگاهی می‌باشد.

نظرها

اخبار بیشتر