فراهانی: اختیار بیش از حد به شهرداری‌های مناطق، مانع جذب سرمایه گذار
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. اجتماعی

فراهانی: اختیار بیش از حد به شهرداری‌های مناطق، مانع جذب سرمایه گذار

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گفت: از گذشته قوانین دست و پاگیری در حوزه سرمایه گذاری وجود داشته است. ضمن آن که در تعیین تکلیف پروژه های شهرداری و سرمایه گذاری تعلل صورت می گیرد.

فراهانی: اختیار بیش از حد به شهرداری‌های مناطق، مانع جذب سرمایه گذار - 1

 به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، مجید فراهانی، در گفتگو با رکنا در مورد بودجه جانبی تاکید کرد: مشارکت اقتصادی مردم در قالب پروژه‌های شهرداری از الزامات شورای شهر تهران برای شهرداری است و متاسفانه رضایت چندانی از عملکرد شهرداری در حوزه فعال سازی سرمایه گذاری نداریم.

او با بیان این که از گذشته قوانین دست و پا گیری در حوزه سرمایه گذاری وجود داشته است ادامه داد: در تعیین تکلیف پروژه‌های شهرداری و سرمایه گذاران تعلل صورت می‌گیرد. امیدواریم با الزام شورای شهر برای ارائه بودجه مجزا تحت عنوان «بودجه سرمایه گذاری» در بودجه سال ۹۹ این امکان فراهم شود که عملکرد شفاف‌تری را در حوزه جذب سرمایه گذاری برای توسعه شهر شاهد باشیم.

وی تاکید داشت: رویکرد شهرداری و نحوه تفیذ اختیار به مناطق برای جذب سرمایه گذاری مورد تاکید شورای شهر است. تا زمانی که نگرش شهرداری در تفویض اختیار به مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌ها و به کارگیری کل شهرداری ومجموعه شورایاری و نهایتا مردم برای جذب سرمایه گذاری تغییر نکند، شاهد تحول جدید در این عرصه نخواهیم بود.

خبرنگار: پریسا هاشمی

سخنان کامل مجید فراهانی را در فیلم دنبال کنید:

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری10 ساعت قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو: تکذیب پیداشدن قرص‌های مشکوک در کیک دانش آموزان

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری8 ساعت قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸
ایلناایلنا1 روز قبل
مؤسسه خیریه کهریزک با هدف تأمین هزینه شیر خشک و مکمل‌های غذایی کودکان معلول ذهنی بی‌سرپرست، پویش «از ۲۰ تا ۲۰» را راه‌اندازی کرده است. وی افزود: مؤسسه خیریه کهریزک با هدف تأمین هزینه شیر خشک و مکمل‌های غذایی کودکان معلول ذهنی بی‌سرپرست، پویشی با نام «از ۲۰ تا ۲۰» را راه‌اندازی کرده است که خیران می‌توانند در این پویش، ۲۰ هزار تومان روز بیستم هر ماه به مؤسسه خیریه کهریزک کمک کنند که قطعا حمایت همگانی نیکوکاران، این امکان را به کهریزک می‌دهد تا از نظر تغذیه، شرایط مناسب‌تری را برای کودکان فراهم آورد. به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک، تنکابنی بیان کرد: تلاش ما این است که در شرایط مختلف از کیفیت خدمات خود نکاهیم. اما افزایش قیمت شیر خشک و به خصوص مکمل‌های غذایی کودکان که با توجه به شرایط جسمی و حساسیت‌های آنان، متنوع و خاص است، ما را با مشکل مواجه کرده است. وی در پایان تصریح کرد: هموطنان و نیکوکاران می‌توانند از روش‌های مختلفی در این امر خداپسندانه مشارکت داشته باشند که از جمله می‌توان به حضور در دفاتر مؤسسه خیریه کهریزک در سطح شهر تهران و استان البرز، پرداخت آنلاین از طریق وب‌سایت مؤسسه خیریه کهریزک به نشانی WWW. KAHRIZAKCHARITY. COM، شماره‌گیری کدهای دستوری #۶۵*۷۸۰* و #۷۰۰*۷۳۷* در تلفن همراه و دارندگان اپلیکیشن ایوا از طریق بخش نیکوکاری این اپلیکیشن اشاره کرد.

نظرها

اخبار بیشتر