«مرگ خنده‌ دار یک دوچرخه‌ سوار استقامت» روی صحنه + عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. فرهنگ

«مرگ خنده‌ دار یک دوچرخه‌ سوار استقامت» روی صحنه + عکس

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
«مرگ خنده‌ دار یک دوچرخه‌ سوار استقامت» روی صحنه + عکس - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - نمایش «مرگ خنده‌دار یک دوچرخه‌سوار استقامت» از ۱۹ خرداد ۹۸ هر روز ساعت ۲۰:۴۵ در پردیس تئاتر سپند روی صحنه خواهد رفت

«مرگ خنده‌دار یک دوچرخه‌سوار استقامت» روی صحنه

کارگردان «مرگ خنده‌دار یک دوچرخه‌سوار استقامت»، تاکید می‌کند این نمایش با طنزی عاری از تابوهای جنسی و الفاظ رکیک، قصه و دردی مشترک را روایت می‌کند.

حامد رحیمی‌نصر، پس از کارگردانی ۴ نمایش در سال ۹۷، این بار «مرگ خنده‌دار یک دوچرخه‌سوار استقامت» را در پردیس تئاتر سپند روی صحنه می‌برد.

در این نمایش که توسط سیدجواد موسوی به رشته تحریر درآمده است، علی نیکزاد، میثاق جمشیدی، سپیده جعفری، بابک مولانا و حامد رحیمی‌نصر نقش آفرینی می‌کنند.

«مرگ خنده‌ دار یک دوچرخه‌ سوار استقامت» روی صحنه + عکس - 9

نمایش «مرگ خنده‌دار یک دوچرخه‌سوار استقامت»

به گفته حامد رحیمی‌نصر، بازیگر و کارگردان این نمایش، سندروم سطحی‌نگری در بدنه تئاتر امروز کشور باعث شده این هنر از جریان اصلی خود فاصله بگیرد. از همین رو در انتخاب متن نمایش و کارگردانی آن سعی کردم تا آسیب‌شناسی دقیقی از جامعه کنونی داشته باشم.

این کارگردان تئاتر با تاکید بر اصل احترام به مخاطب خاطرنشان کرد: «مخاطب در نمایش «مرگ خنده‌دار یک دوچرخه‌سوار استقامت» با جهان و شخصیت‌هایی متفاوت مواجه می‌شود که قصه و دردی مشترک را روایت می‌کنند.»

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

او ادامه داد: «لحن تلخ و گزنده متن با طنزی عاری از تابوهای جنسی و الفاظ رکیک، غزلی می‌سراید با ردیف اخلاق و انسانیت که بی‌تردید حلقه گمشده دنیای امروز است.»

علی بداوی موسیقی این نمایش گروتسک را آهنگسازی کرده و هانیه تجریشی نیز طراحی لباس آن را به عهده داشته است.

«مرگ خنده دار یک دوچرخه سوار استقامت» از ۱۹ خرداد ۹۸ هر روز ساعت ۲۰:۴۵ در پردیس تئاتر سپند روی صحنه خواهد رفت.

بیشتر بدانید: نمایش «تروما» با بازی طناز طباطبایی و شقایق دهقان

بیشتر بدانید: توقف ناگهانی یک نمایش با بازی نیکی کریمی!

بیشتر بدانید: جنجال سگ شدن یک بازیگر و نمایش بردگی جنسی در یک نمایش!! + عکس و فیلم

بیشتر بدانید: عکس‌های نمایش ۳۰ دی ۹۵ با حضور سام درخشانی و جوانه دلشاد

منبع: khabaronline. ir

«مرگ خنده‌ دار یک دوچرخه‌ سوار استقامت» روی صحنه + عکس - 23

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه «ما هیچ بخشنامه‌ای صادر نکردیم» گفت: تنها آن دسته از مواد غذایی در بوفه مدارس مجاز است که در دستورالعمل بوفه‌ها با همکاری وزات بهداشت در مهرماه به مدارس اعلام شده است. طی چند روز اخیر گزارش‌ها و عکس‌هایی در فضای مجازی منتشر شده که حکایت از وجود قرص‌هایی درون کیک‌هایی دارد که چند دانش آموز برای تغذیه به مدرسه برده بودند. در پیام‌های منتشره در فضای مجازی آمده است که به تمام مدارس بخشنامه شده از این کیک‌ها که آلوده به قرص‌های خطرناک هستند استفاده نشود که این موضوع توسط وزارت آموزش و پرورش تکذیب شد. حسن ضیاءالدینی، مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در این باره اظهار کرد: گزارشی در این باره از سه استان به ما رسیده که ما طی نامه‌ای به اطلاع وزارت بهداشت رساندیم. مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه «ما هیچ بخشنامه‌ای صادر نکردیم» گفت: تنها آن دسته از مواد غذایی در بوفه مدارس مجاز است که در دستورالعمل بوفه‌ها با همکاری وزات بهداشت در مهرماه به مدارس اعلام شده است.

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
امتحانات نهایی دی ماه از دوم دی ماه آغاز می‌شود و بیست وسوم همین ماه به پایان می‌رسد. به گزارش ایسنا، امتحانات نهایی کلیه رشته‌های تحصیلی دوره‌های متوسطه (نظری، فنی و حرفه‌ای)، پیش‌دانشگاهی و پایه دوازدهم دوره دوم متوسطه در دی‌ماه سال تحصیلی ۹۹ – ۱۳۹۸ از دوم دی ماه آغاز می‌شود. برنامه امتحانات نهایی دی‌ماه ۹۹-۹۸ را از اینجا مشاهده کنید. دفترسلامت وتندرستی وزارت آموزش و پرورش توصیه‌های تغذیه‌ای برای دانش آموزان در زمان امتحانات دارد: نحوه تغذیه در زمان امتحانات نقش مهمی در کارایی وعملکرد مغز دارد. - مصرف آب، شیر و لبنیات تسکین بخش هستند و می‌توانند در کاهش استرس دانش آموزان موثر باشند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
حسن ضیا الدینی، مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره خبر پخش شده در فضای مجازی مبنی بر ارسال بخشنامه به تمام مدارس به ممنوعیت پخش تیتاب، تاینی، مینو، شیرین عسل، پچ پچ و … گفت: ارسال بخشنامه‌ای به مدارس با این مضمون صحت ندارد. ضیا الدینی در ادامه بیان کرد: گزارشی از برخی استان‌ها مبنی بر وجود قرص‌هایی به دست ما رسیده که این گزارش را برای بررسی بیشتر به وزارت اعلام کرده‌ایم تا صحت و سقم آن را به آموزش و پرورش اعلام کنند. مدیر کل سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش افزود: این مسائلی که مطرح شده شایعاتی است که نباید به آن‌ها توجه کرد، ولی با این وجود از برخی از استان‌ها مثل هرمزگان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی گزارش شده که این گزارش را برای پیگیری بیشتر منعکس کرده‌ایم. ضیا الدینی در ادامه در پاسخ به این سوال که ادارات اموزش و پرورش استانی این موضوع را تائید کرده‌اند یا خیر؟ گفت: استان‌ها اعلام کرده‌اند که چند نفر از دانش آموزان این موضوع را گزارش کرده‌اند، ولی امکان اینکه این قرص‌ها بعد از باز شدن در داخل کیک‌ها گذاشته شده باشد وجود دارد. وی در ادامه در پاسخ به این شوال که مشخص شده است که این قرص‌ها از چه نوعی بوده‌اند؟ افزود: این قرص‌ها بیشتر استامینوفن، آنتی هیستامین و رانیتیدین بود و گزارشی از مسمومیت دانش‌آموزان نداشته‌ایم و منتظر پاسخ وزارت بهداشت هستیم و البته حراست آموزش و پرورش برای پیگیری موضوع نیز در جریان قرار گرفته است.
مهرمهر18 ساعت قبل
بودجه این مرکز در سال ۹۷ حدود ۸۷ هزار میلیون ریال بوده و در سال ۹۸ نیز برای این مرکز مبلغ ۱۴۰ هزار میلیون ریال بودجه مصوب شده است. این مرکز باید این بودجه را در قالب دو وظیفه برای نظارت و رصد فضای مجازی کشور و نیز مدیریت راهبردی فضای مجازی کشور هزینه کند. به این ترتیب برای نظارت و رصد فضای مجازی کشور مبلغ ۶۲ هزار و ۹۲۰ میلیون ریال و برای مدیریت راهبردی فضای مجازی کشور ۹۴ هزار و ۳۸۰ میلیون ریال درنظر گرفته شده است. از این مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال مربوط به تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای نظارت و رصد فضای مجازی کشور و ۳۲۰ هزار میلیون ریال برای مدیریت راهبردی در نظر گرفته شده است. در همین حال در جدول اعتبارات متفرقه نیز به مرکز ملی فضای مجازی، اجرای طرح‌های زیرساختی و طرح‌های کلان فضای مجازی کشور با تصویب و نظارت شورای عالی فضای مجازی تکلیف شده که اعتبار این طرح به جدول شماره ۷ انتقال یافته است.

نظرها

اخبار بیشتر