توزیع یک میلیون قرص آنفلوانزا در کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سلامت
توزیع یک میلیون قرص آنفلوانزا در کشور

توزیع یک میلیون قرص آنفلوانزا در کشور

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
مهرعلیان: امسال واکسن آنفلوانزا در زمان مناسبی با تعداد خوب در اختیار معاونت بهداشتی قرار گرفت و در بخش خصوصی نیز توزیع شد و متقاضیان موفق به دریافت واکسن شدند.

به گزارش افکارنیوز،

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، از توزیع یک میلیون قرص «اسلتامیویر» برای بیماران مبتلا به آنفلوانزا خبر داد.

اخبار اجتماعی- غلامحسین مهرعلیان، در مورد کمبود یک نوع داروی آنفلوانزا (اسلتامیویر)، گفت: بر اساس تفاهمنامه بین سازمان غذا و دارو و معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو مکلف به تامین داروی آنفلوانزا مورد نیاز بیماران از منابع معتبر است تا معاونت بهداشت این دارو را در مراکز بهداشتی در اختیار بیماران قرار دهند.

وی افزود: امسال واکسن آنفلوانزا در زمان مناسبی با تعداد خوب در اختیار معاونت بهداشتی قرار گرفت و در بخش خصوصی نیز توزیع شد و متقاضیان موفق به دریافت واکسن شدند. اما در هفته‌های اخیر شاهد ایجاد موجی از بیماری آنفلوانزا در کشور هستیم. بسیاری از پزشکان برای درمان علاقه‌مند به تجویز داروی اسلتامبویر هستند که تقاضا برای تهیه این دارو را به‌طور چشمگیری افزایش داده است.

در خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: داروی اسلتامیویر قرار بود از طریق معاونت بهداشتی در اختیار مراکز بهداشتی قرار بگیرد، اما در این شرایط که تقاضا رو به افزایش است از وزیر بهداشت درخواست کردیم این دارو علاوه بر معاونت بهداشتی در صورت تجویز سه گروه متخصص اطفال، کودکان و داخلی در داروخانه‌های منتخب دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، ارائه شود و بیماران بتوانند این دارو را از داروخانه‌های منتخب هم تهیه کنند، که مورد موافقت مقام عالی وزارت واقع شد.

وی با اشاره به اینکه یک‌میلیون عدد قرص اسلتامیویر از منبعی باکیفیت تهیه‌شده است، افزود: طی دو روز آینده ۵۰۰ هزار عدد از این دارو در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار می‌گیرد، تا آخر هفته بعد نیز ۵۰۰ هزار عدد دیگر از این دارو بین دانشگاه‌ها توزیع می‌شود تا بیماران بتوانند به راحتی داروی مورد نیاز خود را از داروخانه‌های منتخب تهیه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سیما تیرانداز از افسرده شدن هنگام بازی در سریال ستایش گفت + فیلم

رکنارکنا14 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سیما تیرانداز از آن بازیگرانی است که در هر نقشی ظاهر می‌شود آن را به‌خوبی اجرا می‌کند نقش انیس در سریال ستایش هم همین طور بود. او در فیلم بالا در این باره توضیحات جالبی داده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
بسیاری از چپ دست‌ها را با زور مجبور می‌کردند برخلاف طبیعت شان، با دست راست بنویسند. گرچه هیچ ژن راست دستی یا چپ دستی ای وجود ندارد، اما دی ان ای در چپ دست بودن یا راست دست بودن آدم‌ها نقش دارد. راست دستی و چپ دستی در میان تعدادی از گونه‌های غیر انسانی مثل میمون‌های بزرگ هم وجود دارد، با این تفاوت که جمعیت راست دست‌ها و چپ دست‌های آن‌ها معمولا تقریبا برابر است. چپ دست بودن با معایبی همراه است، مثلا میزان وقوع سوانح شغلی در میان چپ دست‌ها بیشتر است. در چنین شرایطی اگر چپ دست باشید از برتری شگفت انگیزی برخوردارید چون بیشتر افراد عادت به مبارزه با راست دست‌ها دارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این تعریف به آن معناست که اگر فرد مشکل سلامت جسمی نداشته باشد به تنهایی به‌معنای سلامت بودن او نیست بلکه مجموعه‌ای از عوامل، فرد را سلامت یا ناسالم می‌کند. بسیاری از افراد اختلالات خود را نمی‌شناسند و تصور می‌کنند مشکلی ندارند، در حالی‌که این اختلال نیازمند درمان و رسیدگی است. این مسئله اینگونه افراد را دچار مشکل می‌کند و می‌طلبد که افراد به‌صورت دوره‌ای و در مقاطع زمانی مشخص از خدمات روان‌درمانی استفاده کنند. اینکه بتوانیم سواد سلامت خود را در حوزه‌های مختلف افزایش دهیم به پیشگیری کمک می‌کند. معتقدم برخی از این کتاب‌ها به پیشگیری از بروز بیماری کمک می‌کند اما نمی‌تواند کمکی به درمان اختلالات کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، طی ۷ ماهه امسال ۰٫۰۵ میلیارد نخ سیگارت از کشور صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶۶٫۷ درصد افت داشته است. بیشتر بخوانید شرکای اصلی تجاری ایران در هشت ماهه ۹۸در این مدت ۶٫۹۶ میلیارد نخ قاچاق سیگارت به کشور صورت گرفته که نسبت به ۷ ماهه سال گذشته کاهش ۴۸ درصدی داشته است. در عین حال همکاری مستمر و جدی با مراجع ذی‌ربط پیرامون مبارزه با قاچاق کالای دخانی، همکاری در زمینه کاهش منطقی مصرف دخانیات با استفاده از روش‌های علمی و اطلاع رسانی، بازنگری و بررسی دستورالعمل‌های مرکز جهت به‌روزرسانی آنها و تدوین پیش نویس آیین نامه جامع مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور طی ۷ ماهه امسال صورت گرفته است. در این زمینه می‌توان به انجام آزمایشات میدانی بر اساس استانداردهای تعریف شده توسط آزمایشگاه‌های معتبر، مجهز و پیشرفته به منظور اعمال سیستم کنترل‌های داخلی نیز اشاره کرد. * افت صادرات محصولات دخانیطبق اعلام وزارت صنعت، صادرات محصولات دخانی طی ۷ ماهه امسال در همه موارد به جزء توتون کاهشی بوده است. در مورد واردات تنباکو معسل نیز شاهد افت واردات طی ۷ ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هستیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سلول‌های سرطانی به طور معمول دارای الگوی رشد مهار گسیخته و تمایل به جدا شدن از منشا اصلی و متاستاز هستند. با استفاده از این سیستم می‌توان در احجام خیلی کم نمونه خون، جداسازی سلول‌های هدف را انجام داد. سلول‌های هدف می‌تواند سلول‌های سرطانی در گردش خون یا هر سلولی که جداسازی و شناخت آن حائز اهمیت است مثل سلول‌های بنیادی را در برگیرد. سلول‌های هدف در این مطالعه سلول‌های سرطانی هستند که جداسازی آن‌ها حائز اهمیت است. وی ادامه داد: استفاده از این سیستم تحولی شگرف در زمینه تشخیص سرطان محسوب می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، سیامک شمس رئیس گروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن اشاره به اینکه به واسطه مزایای اقتصادی، استفاده از لامپ‌های کم مصرف گسترش بیشتری یافته است، گفت: شهروندان باید سه ملاحظه بهداشتی را در مورد کاربرد لامپ‌های کم مصرف مد نظر داشته باشند. شمس اضافه کرد: دومین نکته بهداشتی مورد توجه در مورد لامپ‌ها و هر وسیله برقی دیگر، اثر میدان‌های الکتریکی و مغناطیسی است؛ این میدان‌ها با حواس انسانی قابل درک نیست. میدان الکتریکی زمانی که یک وسیله برقی را به برق متصل می‌کنیم تشکیل می‌شود، حتی اگر آن وسیله برقی خاموش باشد در این حالت هرچه ولتاژ بالاتر باشد، میدان الکتریکی ایجاد شده نیز بیشتر است. شمس خاطرنشان کرد: اندازه گیری‌های انجام شده در فاصله ۳۰ سانتی متری از لامپ‌های کم مصرف مقادیر کمتر از استاندارد را نشان می‌دهد، بنابراین از دیدگاه میدان‌های الکتریکی و مغناطیسی نیز نگرانی خاصی وجود ندارد و این برداشت، با دیدگاه متخصصان و سازمان‌های بهداشتی معتبر دنیا مطابقت دارد. شمس اضافه کرد: با استفاده از ۲ تکه مقوای نازک بقایای لامپ کم مصرف شکسته را جمع‌آوری کرده و با یک پارچه مرطوب، خرده‌های شیشه و پودر باقیمانده را تمیز کنید تا اثری از بقایای آن نماند.

نظرها

اخبار بیشتر