میزان جرائم و آسیب‌ها با وجود فرهنگ بسیجی در حداقل ممکن است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

میزان جرائم و آسیب‌ها با وجود فرهنگ بسیجی در حداقل ممکن است

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: باید تلاش کنیم فرهنگ بسیج را در رفتار، زندگی فردی، اجتماعی و سیاست حاکم کنیم، چون این فرهنگ مطابق با فطرت و فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) است، اگر در آمار بنگریم هر جا فرهنگ اصیل بسیج حاکم بوده میزان جرائم و آسیب‌ها در حداقل ممکن بوده است. تاریخ انتشار: 08:15 - 13 آذر 1398 - کد خبر: ۵۷۳۰۷۵
میزان جرائم و آسیب‌ها با وجود فرهنگ بسیجی در حداقل ممکن است - 0

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، رئیس کل دادگستری استان قزوین به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج با فرمانده سپاه پاسداران استان قزوین دیدار کرد.

نوراله قدرتی در این دیدار ضمن تبریک هفته بسیج گفت: در تاریخ انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران با الگوبرداری از فرهنگ عاشورایی، توانسته ادامه دهنده مسیرحسینی درفتح قله‌های عزت، افتخار، اقتدار واستقلال برای جمهوری اسلامی ایران باشد و این مسیر باقدرت ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمین قدرتی افزود: فرهنگ بسیج، فرهنگ علم، بصیرت، معرفت و آگاهی است تا جامعه با آن به سمت رشد و تعالی پیش رود و مهمترین عامل برای حفظ و صیانت جامعه از جرائم و آسیب‌های اجتماعی همین فرهنگ و تثبیت، توسعه و فراگیر کردن آن است.

وی گفت: باید تلاش کنیم فرهنگ بسیج را در رفتار، زندگی فردی، اجتماعی و سیاست حاکم کنیم، چون این فرهنگ مطابق با فطرت و فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) است، اگر در آمار بنگریم هر جا فرهنگ اصیل بسیج حاکم بوده میزان جرائم و آسیب‌ها در حداقل ممکن بوده است.

مقام ارشد قضایی استان قزوین گفت: محورحرکت سپاه پاسداران، تبعیت از ولایت که توصیه شهداء است. سپاه در طول چهل سال انقلاب مظهر ولایتمداری بوده این به معنای بصیرت دینی مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی افزود: امروزسپاه پرچمدارراه شهدا است و با همه توان ازدستاورد‌های انقلاب و نظام پاسداری می‌کند و برپیمانی که باشهداء، امام شهداء و مقام عظمای ولایت بسته وفادار است.

رییس شورای مسئولان قضایی استان قزوین تاکیدکرد: در تاریخ انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران باالگوبرداری از فرهنگ عاشورایی، توانسته ادامه دهند مسیرحسینی درفتح قله‌های عزت، افتخار، اقتدارواستقلال برای جمهوری اسلامی ایران باشد. این مسیرباقدرت ادامه خواهدداشت.

وی بیان کرد: یقینا آزادگی وسربلندی ایران اسلامی رادرعرصه‌های گوناگون مدیون تلاش‌های خستگی ناپذیر و جهادی نیرو‌های مومن وانقلابی بسیج و سپاه پاسداران هستیم. درعرصه‌های حساس دشمنان این نهاد رامورد هجمه قرار میدهند. هم مسئولان وهم مردم باید پشتیبان بسیج و سپاه پاسداران باشند تا به آنان ثابت کنندکه این نهاد‌ها از ارزش‌های مردم و نظام است.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی گفت: امروز شاهدیم که بسیج و سپاه برای حفظ اسلام وامنیت کشور کیلومترها خارج از خاک وطن در مقابل دشمنان و گروهک‌های تروریستی ایستادگی می‌کند. در این مسیر شهدای بسیاری نیز تقدیم اسلام کرده است. این روحیه یک روحیه‌ی کاملا جهادی والهی است که باید به عنوان یک فرهنگ در بین جامعه بخصوص نسل جوان نهادینه شود تا دشمنان بدانند ما همچنان پای ارزش‌های انقلاب و نظام ایستاده‌ایم.

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

رییس کل دادگستری قزوین خاطرنشان کرد: پیشرفت‌های علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی واقتصادی همه در بستری از امنیت عمومی اتفاق می‌افتد که وظایف دستگاه‌های مختلف در قانون اساسی در جهت تحقق امنیت مشخص شده و باید همه تلاش کنند که امنیت واحساس امنیت درتمامی ابعاد اجتماعی محقق شودو درجامعه ملموس باشد.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی بیان داشت: کشور در شرایط حساسی قراردارد و بیش از پیش دشمنان نظام پس ازشکست درجنگ‌های گذشته وخنثی شدن توطئه هایشان، متحدشده اندکه به نظام جمهوری اسلامی ضربه‌ای واردکنند وامروز شاهدیم که باتحریم هاو فشار‌های بین المللی جنگ اقتصادی رادرپیش گرفته وبه دنبال متوقف کردن چرخه اقتصادی کشوراست.

رییس کل دادگستری استان قزوین اظهار داشت: استان قزوین دربحث مسائل امنیتی وضعیت مطلوب وقابل قبولی در بین استان‌های کشور دارد. این دستاورد مهم برای استان باتلاش، همراهی، همدلی، هماهنگی وتعامل بین دستگاه قضایی و سپاه پاسداران با همراهی سایر نهاد‌ها محقق شده است.

مقام ارشد قضائی استان قزوین یادآورشد: هم مردم وهم ما مسئولان باید پای انقلابی که برای تحقق آن هزاران شهید داده‌ایم، بایستیم و با همه کمبود‌ها از ارزش‌های انقلاب دفاع کنیم، زیرا دشمن برای شکست این نظام راه تفرقه وجدایی ملت با ولایت را در پیش گرفته است، اما در این چهل سال ملت فهیم وآگاه ماثابت کرده‌اند که فریب توطئه‌ها و باور‌های غلط دشمن را نخواهندخورد.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی با بیان اینکه امروز دشمن از اتحاد ما سرخورده و ناامید شده تصریح کرد: این ملت برای رسیدن به قله‌های افتخار، عزت، اقتدار و استقلال با امام راحل (ره) و ولایت عهد و پیمان بسته‌اند و از مسیری که بنیانگذارکبیر انقلاب ترسیم نموده است فاصله نخواهندگرفت. همانگونه که باوحدت توطئه‌های مختلف دشمن را در این چهل سال خنثی نموده‌اند درجنگ اقتصادی دشمن نیز پیروز خواهند شد و از این گردنه تاریخ نیز به خوبی عبورخواهیم کرد.بیشتر بخوانید: تقویت فرهنگ بسیج کلید حل مشکلات جامعه است

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو: تکذیب پیداشدن قرص‌های مشکوک در کیک دانش آموزان

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشچندی قبل دختر جوانی با مراجعه به پلیس از یک مرد شیاد شکایت کرد و گفت: من تازه نامزد کرده بودم و برای خرید جهیزیه‌ام نیاز به پول داشتم. در یکی از سایت‌های آگهی در فضای مجازی تبلیغ فروش وام ۱۵ میلیون تومانی دیدم و با شماره‌ای که داده بودند تماس گرفتم. مرد جوانی تلفن را جواب داد و بعد از چند دقیقه که با هم گفتگو کردیم به من گفت می‌تواند برایم وام بیشتری هم بگیرد. اما گفت این شرط من برای پرداخت وام بود حالا وام را برایت جور می‌کنم. اما مأموران در بررسی گوشی تلفن همراه متهم چند عکس خصوصی از دختر جوان پیدا کردند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
دادستان سقز خبر داد: عصر کرد - ایسنا/کردستان دادستان عمومی و انقلاب سقز از دستگیری مالک تالار عروسی مانگه شه و سقز خبر داد. علیرضا رضاپور در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: مالک تالار عروسی مانگه شه‌و سقز که بدنبال حادثه آتش سوزی در عروسی متواری شده‌ بود، صبح امروز ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح در سقز بازداشت و تحویل مقامات قضایی شد. وی افزود: فرد نام برده به طور فعلی و به قید وثیقه در بازداشت موقت به سر می‌برد. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سقز، با اشاره به اینکه در راستای صدور و اجرای حکم برای مالک تالار عروسی در سقز تا کنون حکمی در نظر گرفته نشده است بیان کرد: برای این مهم باید بعد از نظریه کارشناسی و اظهارات مالک، میزان تقصیر وی برآورد و سپس حکم نهایی صادر شود. حادثه تالار عروسی سقز پنجشنبه ۱۴ آذر ماه ساعت ۹:۳۰ شب اتفاق افتاد.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، سابقه آشنایی و همکاری محمداسماعیل اکبری با سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بیش از سه دهه قبل برمی‌گردد. نمکی اوایل اسفند ماه ۹۷ طی حکمی اکبری را به عنوان مشاور عالی وزیر در امور اجتماعی شدن سلامت منصوب کرد. محمداسماعیل اکبری مشاور عالی وزیر بهداشت ۲۷ آبان ماه ۹۸ در حکمی فرزند خود محمد اکبری را به عنوان دستیار ویژه منصوب و در حکم صادره تاکید کرده است که دستمزدی به وی تعلق نمی‌گیرد. مشاور عالی وزیر بهداشت در این حکم از اعتماد وزیر بهداشت به فرزند خود نکاتی را آورده و در بخش پایانی تاکید کرده است: «با توجه به درخواست خودتان و تایید بنده، دستمزدی به شما تعلق نمی‌گیرد.» کیانوش جهانپور، مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی درباره انتصاب فرزند مشاور وزیر بهداشت به عنوان دستیار ویژه و اینکه آیا مشاور وزیر بهداشت می‌تواند نصب و عزل داشته باشد، به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: این حکم مشاور وزیر بهداشت ابلاغ انشایی است و برای مشاور وزیر بهداشت منعی ندارد؛ چراکه در ابلاغ انشایی پست سازمانی وجود ندارد. در ابلاغ انشایی به دلیل اینکه پست سازمانی وجود ندارد، حقوق و مزایا هم وجود نخواهد داشت.

نظرها

اخبار بیشتر