۱۱ هزار فقره واقعه ولادت در استان زنجان رخ داده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
۱۱ هزار فقره واقعه ولادت در استان زنجان رخ داده است

۱۱ هزار فقره واقعه ولادت در استان زنجان رخ داده است

مهرخبرگزاری مهر |
زنجان-مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: طی ۸ ماهه امسال ۱۱ هزار و ۳۲۸ فقره واقعه ولادت در استان رخ داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی شفیعی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران در محل ثبت احوال زنجان، به وقوع ولادت در استان زنجان اشاره کرد و گفت: طی ۸ ماهه امسال ۱۱ هزار و ۳۲۸ فقره واقعه ولادت در استان رخ داده است.

وی اظهار کرد: تعداد ولادت ثبت شده روزانه در ۸ ماهه امسال به طور متوسط برابر با ۴۶ مورد واقعه ولادت بوده که به طور تقریبی در هر یک ساعت دو واقعه ولادت به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: تعداد موالید پسر در این بازه زمانی برابر با ۵ هزار و ۷۰۶ مورد بوده و تعداد موالید دختر هم برابر با ۵ هزار و ۶۲۲ مورد بوده است.

شفیعی ابراز کرد: نسبت جنسی پسر به دختر در ۸ ماهه امسال برابر با ۱۰۱ است یعنی به ازای ثبت تولد هر ۱۰۰ دختر تولد ۱۰۱پسر به ثبت رسیده است.

وی گفت: طی هشت ماهه امسال ۳ هزار و ۲۷۲ فقره وفات در استان رخ داده که تعداد فوت جاری ثبت شده روزانه به طور متوسط برابر با ۱۳ مورد بوده که به طور تقریبی در هر دو ساعت یک واقعه وفات به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان به به صدور کارت هوشمند ملی در استان اشاره کرد و یاد آورشد: طی هشت ماهه امسال ۴۴ هزار و ۵۸۱ نفر کارت هوشمند ملی دریافت کردند.

شفیعی افزود: کل افرادی که تاکنون کارت هوشمند ملی دریافت کرده‌اند ۶۹۰ هزار و ۳۰۰ مورد بالغ بر ۸۲٫۳۲ درصد است.

وی تصریح کرد: جمعیت واجدین شرایط کارت هوشمند ملی در استان زنجان ۸۳۸ هزار و ۵۵۶ مورد است و تعداد ایستگاههای کاری فعال کارت هوشمند ملی در استان ۵۰ مورد است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تعقیب و گریز قاچاقچیان در اتوبان قم

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ماموران عملیاتی مبارزه با مواد مخدر پس از تعقیب و گریز با پژو ۴۵۰ که حامل ۳۹۰ کیلو گرم مواد مخدر بود، در اتوبان قم شناسایی و دستگیر کردند. همچنین در چند روز گذشته ۱۷ نفر قاچاقچی و ۶۸۶خرده فروش دستگیر شدند. قاچاقچیان هر ترفند و شگردی را اجرا کنند باز هم از پلیس عقب ترند.

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری18 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:

تیرباران ۴ شیطان صفت که دختری را زنده زنده سوزاندند + فیلم و عکس / هند

رکنارکنا20 ساعت قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، ۴ جوان هندوستانی که چندی پیش دختری جوان را ربودند، تسیم نیت شیطانی قرار دادند و او را زنده زنده در آتش سوزاندند توسط پلیس دستگیر و به قتل رسیدند. ویدیویی که از این پرونده منتشر شده است لحظه بردن ۴ متهم را به زیر پل نشان می‌دهد که ناگهان پا به فرار گذاشتند که ماموران پلیس به سمتشان آتش گشودند و آن‌ها را به رگبار بستند. گفتنی است که پس از قتل ۴ متهم خانواده آن‌ها ابراز ناراحتی کردند و مدعی شدند باید قبل از مرگ فرزندانشان آن‌ها را می‌دیدند و صحبت می‌کردند اما اکنون باید منتظر تحویل اجساد فرزندانشان باشند. همچنین جسد این چهار جوان پس از کالبدشکافی در تاریخ ۹ دسامبر به خانواده‌های آن‌ها تحویل داده شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

چرا رنگ موز تغییر می‌کند؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی با هدف شناسایی درگاه‌های جعلی پرداخت اینترنتی و آگاه ساختن سرویس گیرنده وب ساخته شده است. پلیس فتا می‌گوید: در فضای سایبری، ۶۷ درصد جرائم مربوط به کلاهبرداری‌های مالی است و پیش بینی می‌شود با استفاده از افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی، این آمار کاهش چشمگیری داشته باشد.

پرتاب شدن راننده کامیونت به بیرون از خودرو در پی تصادف + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک کامیونت در چین پس از تصادف با کامیون به بیرون از خودرو پرتاب شد. تحقیقات پلیس نشان می‌دهد این فرد فاقد گواهینامه بوده و در زمان تصادف کمربند ایمنی نبسته است. بیشتر بخوانید: تصادف زنجیره‌ای چندین خودرو روی جاده یخ زده + فیلمانتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر