چین در ۱۰ ماه ۱۲ میلیون شغل ایجاد کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. اقتصادی
چین در ۱۰ ماه ۱۲ میلیون شغل ایجاد کرد

چین در ۱۰ ماه ۱۲ میلیون شغل ایجاد کرد

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت24 - آمارها نشان می دهد چین علیرغم نبرد سخت تجاری با آمریکا بر سر تعرفه ها، دو ماه زودتر از موعد به اهداف اشتغالزایی امسال رسیده است و در ۱۰ ماهه اول سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۱ میلیون و ۹۳۰ هزار شغل ایجاد کرده است.

وزارت منابع انسانی و تامین اجتماعی چین روز چهارشنبه اعلام کرد از ژانویه تا اکتبر سال جاری میلادی (۱۰ ماه نخست سال جاری)، در مجموع ۱۱ میلیون و ۹۳۰ هزار نفر در چین مشغول به کار شده‌اند که نشان می‌دهد این کشور دو ماه پیش از موعد، به هدف اشتغالزایی ۱۱ میلیون نفر در سال ۲۰۱۹ رسیده است.

کارشناسان بر این باورند در مرحله بعد، باید با شناخت کامل از جدیت و اوضاع بغرنج اشتغال، سیاست اولویت اشتغالزایی به ویژه برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهها و کارگران روستایی به پیش سوق داده شود.

«جانگ لی بینگ» محقق فرهنگستان علوم و فناوری کار و تامین اجتماعی چین در همین ارتباط به خبرنگاران گفت: بطور کلی، در شرایط افزایش فشار افت اقتصادی، تحقق زود هنگام هدف اشتغالزایی جدید و پایین رفتن درصد بیکاری، دستاورد دشواری بود و بر این اساس می‌توان گفت اوضاع اشتغال چین در روند مطلوبی حرکت می‌کند.

آمار نشان می‌دهد افزایش هر درصد از رشد اقتصادی منجر به اشتغال دو میلیون نفر خواهد شد سرعت رشد اقتصادی با ۶٫۲ درصد کنونی در چین می‌تواند اشتغال ۱۱ میلیون تا ۱۲ میلیون نفر را تامین کند.

در وبسایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

ایجاد این میزان اشتغال در چین در حالی است که صندوق بین المللی پول در تازه‌ترین گزارش خود پیش بینی‌ها برای رشد اقتصادی چین را تغییر داده و کاهش بیشتری را برای دومین اقتصاد دنیا در نظر گرفته است بر اساس این گزارش رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۱۹ میلادی بیش از ۶٫۱ درصد نخواهد بود.

انتشار گزارش این صندوق در حالی است که پیش بینی‌های قبلی حاکی از این بود که رشد اقتصادی چین در سال جاری میلادی بین ۶٫۲ تا ۶٫۵ درصد خواهد بود اما ظاهرا تاثیرات تعرفه‌های آمریکا بر چین هر روز بیشتر شده است.

این صندوق همچنین در گزارش خود آورده است رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۲۰ میلادی باز هم کمتر خواهد شد و پیش بینی می‌شود به رقم ۵٫۸ درصد برسد.

صندوق در گزارش خود پیش بینی کرده است که به دلیل درگیری‌های تجاری در نقاط مختلف جهان و بین کشورها و همچنین تنش‌های سیاسی و ژئوپلتیک رشد اقتصادی دنیا در سال ۲۰۱۹ میلادی نزدیک به ۳ درصد خواهد بود.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا3 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر