ارتباط بین دانشگاه‌ها با صنعت باید تقویت شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
ارتباط بین دانشگاه‌ها با صنعت باید تقویت شود

ارتباط بین دانشگاه‌ها با صنعت باید تقویت شود

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/لرستان معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان گفت: ارتباط بین دانشگاه‌ها با صنعت باید تقویت شود.

دکتر محمد فیضیان در جلسه هماهنگی برگزاری هرچه بهتر برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری لرستان، اظهار کرد: همه دانشگاه‌ها و ادارات استان باید براساس نگاه کلان نگر و پرهیز از بخشی نگری، تلاش کنند تا برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری استان به بهترین شکل ممکن، برگزار شود.

وی تصریح کرد: اهمیت هفته پژوهش و فناوری، فقط در برگزاری چند برنامه در یک هفته مشخص نیست؛ بلکه باید تلاش کنیم برنامه‌های این هفته هرچه با کیفیت‌تر و اثرگذارتر نسبت به سال‌های گذشته برگزار شوند و کوشش کنیم فرهنگ تحقیق و پژوهش در همه سطوح جامعه، تقویت شده و گسترش یابد.

دکتر محمد فیضیان خاطرنشان کرد: این نکته مهم است که ارتباط بین دانشگاه‌ها با صنعت باید تقویت شود و از ایده‌ها و خلاقیت‌ها در بخشه‌ای فناوری، بیش‌ازپیش، حمایت کنیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان بیان کرد: هرسال، برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری برگزار می‌شوند و این موضوع مهم است که با استفاده از تجربیات سال‌های گذشته، تلاش کنیم هرسال، نسبت به سال گذشته، ایرادات و نقص‌ها برطرف شده و روند اجرای برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری، کیفی‌تر شود.

وی ادامه داد: پژوهش و تحقیقات کاربردی و همچنین، بخش ارتباط با جامعه و کارآفرینی، یک بخش مهم در زمینه نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در راستای رفع مشکلات محلی و استانی است.

در این جلسه، دکتر احمد اسماعیلی، مدیر ارتباط با جامعه و کارآفرینی دانشگاه لرستان و دکتر محمدرضا شاکرمی، رئیس پارک علم و فناوری استان، بر همکاری و هماهنگی هرچه بیشتر همه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان و ادارات برای برگزاری برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری استان تأکید کردند.

مسئولیت برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار لرستان برعهده پارک علم و فناوری است.

همچنین، در این جلسه، مدیران دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی عضو ستاد هفته پژوهش و فناوری، دیدگاه‌های خود را در راستای هرچه بهتر اجرا شدن برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری، بیان کردند.

شعار امسال هفته پژوهش و فناوری، پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین، رونق تولید، انتخاب شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خیز فوتسالیستها برای قهرمانی آسیا

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
ایمناایمنا21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، در چارچوب رقابت‌های هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال، امروز از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه تیم‌های شهر خودرومشهد و و سپاهان در ورزشگاه امام رضا (ع) به مصاف یکدیگر می‌روند. در ترکیب اولیه سپاهان که دقایقی پیش اعلام شد، مرتضی منصوری پس از دو بازی غیبت، با بهبود مصدومیتش به ترکیب سپاهان دردفاع راست بازگشته است، همچنین در خط دفاع، محمدرضا مهدی زاده جایگزین عزت الله پورقاز مصدوم شده است. ولادیمیر کومان نیز پس از هفته‌ها به ترکیب اصلی سپاهان بازگشته است و در میانه میدان ایفای نقش خواهد کرد. در بازی امروز سجادشهباززاده نیز پس از گذراندن یک جلسه محرومیت به ترکیب بازگشته و احتمالا در پست وینگر به بازی گرفته خواهد شد. ترکیب سپاهان به شرح زیر است: پیام نیازمند، مرتضی منصوری، محمدرضا مهدی زاده، گئورگی گولسیانی، علی مصلح، مهدی کیانی، امید نورافکن، ولادیمیر کومان، سجاد شهباززاده، محمد محبی و کی‌روس استنلی سوارز

فیلم/ تغییر طرح بنزینی دولت در مجلس آینده

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-مرد بانکی که قصد داشت با طلاق دادن همسرش با زن جوانی که همکارش بود ازدواج کند به دردسر شومی افتاد. روز شنبه ۱۶ آذر امسال خانواده‌ای با مراجعه به اداره پلیس از مرگ پدرشان در بیمارستان رسالت تهران خبر دادند و تیمی از ماموران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند. بدین ترتیب تیمی از ماموران به سراغ شوهر زن جوان رفتند و شامگاه شنبه او را در خانه‌اش دستگیر کردند. وی افزود: همسرم وقتی دید من برای زن جوان پول واریز کردم شروع به تهمت زدن کرد و می‌گفت که من با این زن در ارتباطم و یک روز به سراغ همکارم در بانک رفت و شروع به داد و فریاد کرد. بنا به این گزارش، داماد خانواده برای تحقیقات بیشتر دربازداشت پلیس قرار دارد و جسد پدرزن این مرد بانکی به پزشکی قانونی منتقل شده است تا علت مرگ مشخص شود.

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر