موتور گردشگری یزد بی‌بنزین شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سرگرمی
موتور گردشگری یزد بی‌بنزین شد

موتور گردشگری یزد بی‌بنزین شد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/یزد در حالی بنا به اعلام مسئولان هر گردشگر درامدی معادل 30 بشکه نفت برای کشورمان دارد که حال و هوای این روزهای گردشگری به ویژه در شهر جهانی یزد بیانگر این است که در طرح اصلاح قیمت بنزین این صنعت مورد بی‌مهری قرار گرفته و تاکنون نیز تدبیری برای برون رفت از این وضعیت اندیشیده نشده است.

پس از گذشت قریب دو هفته از افزایش نرخ بنزین به نظر می‌رسد که صنعت گردشگری متاثر از این اقدام بوده به طوری که وضعیت نامطلوبی را برای گردشگری شهر تاریخی یزد به عنوان یک میراث جهانی رقم زده و نفس‌های صنایع مختلف وابسته به حوزه گردشگری به ویژه صنعت هتل‌داری را به شماره انداخته است.

البته اداره کل میراث فرهنگی استان یزد برای تسکین این درد به برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای گردشگری روی آورده ولی این اقدامات در این مدت نتوانسته موجب التیام این درد و جبران خسارت‌های ناشی از تاثیر افزایش نرخ بنزین و در نهایت بهبود این وضعیت شود.

از طرفی نمی‌توان از تاثیر قطعی اینترنت و خسارت‌های مرتبط با این اقدام نیز بر صنعت گردشگری چشم‌پوشی کرد و این در حالی است که در شرایط تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی یکی را محورهای توسعه و برون رفت کشور از این وضعیت اتکا به درآمدهای غیرنفتی مانند گردشگری به عنوان یک صنعت درآمدزاست که البته عنایت بیشتر مسئولان در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌هایشان را می‌طلبد.

«سیدمحسن حاجی سعید» رییس کانون انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور و عضو هیات مدیره انجمن راهنمایان استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا به آشفتگی و سردرگمی صنعت گردشگری پس از افزایش قیمت بنزین اشاره و اظهار می‌کند: متاسفانه تصمیم ناگهانی افزایش قیمت بنزین بدون در میان گذاشتن آن با وزارت‌های مختلف کشور به ویژه گردشگری منجر به آشفتگی فعلی شده است.

وی اضافه می‌کند: مسئله دو نرخی شدن بنزین در حالی به مرحله اجرا درآمده که هیچ سهمی برای صنعت گردشگری در نظر گرفته نشده و این در حالی است که در عین حال برخی از صنوف دیگر از مزایای سوبسید و یارانه بنزین بهره‌مند شده‌اند.

مشاور گردشگری شورای اسلامی شهر یزد در ادامه نادیده گرفتن صنعت گردشگری در طرح اصلاح قیمت بنزین را نوعی توهین و عامل تخریب زنجیره‌های صنعت گردشگری کشورمان عنوان می‌کند و می‌گوید: متاسفانه با وجود درخواست‌ها و نامه‌نگاری‌های مکرر با وزرات نفت و درخواست مطالبه سهیمه‌ای برای فعالان این صنعت، تاکنون هیچ توجهی به این مهم نشده است.

حاجی‌سعید در ادامه خواستار توجه حداقلی دولت به ویژه رییس‌جمهور به مکاتبات و ارائه پاسخ مشخص به این صنعت است و در این باره اعلام می‌کند: البته مقرر شده تا در این رابطه با حضور وزیر محترم میراث فرهنگی، نشستی فوری برگزار شود.

خبری: اخبار سرگرمی و تفریحی

«سیدامیر ناصر طباطبایی» رییس جامعه هتلداران استان یزد هم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا به وضعیت بسیار نامطلوب گردشگری استان پس از اجرای این طرح اشاره و اظهار می‌کند: ضریب اشغال اقامتی هتل‌های یزد به ۱۰ درصد رسیده و میزان ورودی گردشگران نیز تا حد قابل توجهی کاهش یافته است.

وی از بی‌توجهی دولت به صنعت گردشگری در دوران مختلف گلایه و تصریح می‌کند: متاسفانه دولت بدون در نظر گفتن تاثیرات مستقیم و غیرمستقیم افزایش قیمت بنزین در این زمینه اقدام کرده، در حالی که باید همه اقدامات دولت پیوست گردشگری به عنوان یکی از مهمترین صنایع کشور داشته باشد.

این مسئول در پاسخ به این سوال «آیا تاکنون مطالبه‌ای در این زمینه پس از افزایش نرخ بنزین داشته‌اید؟» خاطرنشان می‌کند: از دولت قبلی نیز مطالباتی صورت گرفت، اما تاکنون به هیچ یک از مطالبات این صنعت چه در دولت قبلی و چه در دولت فعلی پاسخ داده نشده و پس از افزایش اخیر قیمت بنزین نیز تاکنون به این صنعت توجهی نشده است.

وی حتی از اختصاص نیافتن سهمیه گازوئیل هتل‌های یزد پس از اجرای این طرح خبر می‌دهد و می‌گوید: بسیاری از مجموعه‌های گردشگری با مشکل دریافت سهمیه‌ گازوئیل مواجه شده‌اند و این مشکلات باعث شده تا صنعت گردشگری یزد رو به افول برود.

عضو کمیسیون عالی واحدهای اقامتی، پذیرایی و تفریحی کشور به ناخوش شدن احوال صنعت گردشگری ایران پس از تحریم‌ها نیز اشاره و تاکید می‌کند: صنعت گردشگری کشور پس از اعمال تحریم‌های ظالمانه روند کندی را در پیش گرفته بود ولی اکنون با افزایش قیمت بنزین، این صنعت تنها باید برای بقای خود تلاش کند.

وی ادامه می‌دهد: متاسفانه اگر در صنعت هتل‌داری ضریب اقامت سالانه یک مجموعه به کمتر از ۵۰ درصد برسد، این مجموعه ورشکسته تلقی می‌شود ولی با توجه به این که در این شرایط بسیاری از این مجموعه‌ها برای جلوگیری از تعطیلی تلاش خواهند کرد قطعا از کیفیت خدمات آن‌ها کاسته خواهد شد و چه بسا مجبور به تعدیل نیرو نیز شوند.

طباطبایی در پایان نیز خواستار توجه ویژه دولت به صنعت گردشگری به عنوان یک صنعت سبز و درامدزا برای کشورمان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اهتمام به مشکلات فعالان این بخش می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرارو، این ماراتن با عنوان «من تو را دوست دارم سوریه» با هدف انتقال پیام شادی، عشق و صلح از سوریه به جهانیان برگزار شد و تاکیدی بر خوب بودن کشور سوریه بود. این ماراتن با جشن رنگ‌ها همراه بود برای دومین سال متوالی است که در دمشق برگزار می‌شود و علاقمندان زیادی را از استان‌های دیگر سوریه به سوی خود جلب کرده است.
انتخابانتخاب1 روز قبل
بنابراین بد نیست به سه نکته مهم در این خصوص اشاره کنیم: موهای شما بیش از حد چرب استیکی از نکته‌های مهم در خصوص شامپو این است که بتواند چربی موها را به شکل کامل حذف کند. با این وجود می‌توان گفت که افرادی که موهای بیش از حد چرب دارند از این موضوع جدا می‌شوند. حالت موهایتان تغییر کرده استتغیر حالت موها می‌تواند نشانه‌ای باشد که موهای شما با شامپوی قدیمی شما سازگاری ندارد. درواقع خشکی بیش از حد موها نشانه‌ای از زمان لازم برای تغییر شامپو است. البته گاهی استفده بیش از حد از نگ مو می‌تواند به علت رنگ کردن بیش از حد موها یا استفاده از اتو و سشوار مو رخ دهد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
گروهی از باستان شناسان ۴ تخم مرغ متعلق به ۱۷۰۰ سال پیش را در انگلیس کشف کردند. اما به طور تصادفی سه تخم مرغ را شکستند. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، باستان شناسان این تخم مرغها را به طور اتفاقی هنگام حفر آیلسبوری، باکینگهامشیر، در یک گودال کشف کردند. جالب است بدانید که سه تخم مرغ شکسته بوی تند و زننده‌ای را متساعد می‌کردند اما این تیم باستان موفق به حفظ چهارمین نمونه شد. علت وجود تخم مرغ‌ها نیز این است که تخم مرغ را با تولد دوباره و باروری مرتبط می‌کردند. "

چگونه موفق شویم؟ | ۱۳ نصیحت از موفق‌ترین افراد جهان

9+
همشهریهمشهری11 ساعت قبل
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
دو کوهنورد مراسم عروسی خود را بر فراز قله برف‌انبار قم جشن گرفتند. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برنا، این زوج ورزشکار جشن ازدواج خود را بر فراز قله ۳۲۰۰ متری برف‌انبار قم برگزار کردند. نکته جالب این است که در این مراسم جمعی از خانواده و دوستان داماد و عروس نیز حضور داشتند.
همشهریهمشهری7 ساعت قبل
این در حالی است که مصرف ویتامین سی منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش طول دوره این بیماری‌ها می‌شود. در زمستان می‌توانید ویتامین سی مورد نیاز خود را از طریق مصرف مرکبات، سبزی‌جات تیره رنگ و مکمل‌های این ویتامین دریافت کنید. ویتامین دی: اگرچه مصرف ویتامین دی در تمام طول سال مورد نیاز است، اما در فصل زمستان و با مایل شدن نور خورشید، نیاز شما به این ویتامین بیشتر می‌شود. در طول زمستان احتمال بروز دردهای استخوانی و مفصلی به دلیل عدم تابش کافی نور خورشید بیشتر است. به همین دلیل است که با مصرف ویتامین ب به ویژه ویتامین ب ۱۲ افسردگی و اضطراب ناشی از کوتاه شدن روزها در زمستان را کاهش می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اعتراض هواداران تیم استقلال به فسخ قرارداد سرمربی ایتالیایی این تیم

خبری23 ساعت قبل

استراماچونی ایران را ترک کرد!

خبری23 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه ۱۷ آذرماه

خبری1 روز قبل

بهترین سرویس‌های فضای ابری ۲۰۱۹: دوران کمبود فضای ذخیره سازی به سر آمد!

تکراتوچند ثانیه قبل

مالیات تا پایان دولت دوازدهم الکترونیکی می‌شود

مشرق‌نیوز3 دقیقه قبل

دلایل حضور نیافتن امیر قطر در نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض

ایسنا3 دقیقه قبل

عراق واردات ۱۷ محصول کشاورزی از ایران را ممنوع کرد+ سند

فارس3 دقیقه قبل

جدال ناپولی با تاتنهام برای جذب خامس

فارس3 دقیقه قبل

عارف اهل برخوردهای تند و رادیکالی نیست/ بنایی برای ائتلاف نداریم/ تاکید رییس دولت اصلاحات بر حضور حداکثری زنان در انتخابات

اعتمادآنلاین3 دقیقه قبل

واعظ آشتیانی: وزارت ورزش بداند دخالت و نظارت دو واژه مجزاست/ انتخاب مدیران، باندی، قبیله‌ای و سیاسی است

تسنیم4 دقیقه قبل